שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מוסף באזז יוני 2013

מנולו זה הכי 2012

יש מי שכבר השוו את מעצב הנעלייםהברטי ניקולס קירקווד לכריסטיאן לובוטן ולמנולו בלאניק. מאז השיק את הקולקציה הראשונה שלו ב־2005, הספיק לפתוח חנות מותג בלונדון, ולפני כשנה השיק גם חנות ראשונה בארה"ב, בניו יורק

עילית מינמר 08:4919.06.13

נוחות אולי אינה בראש מעייניו, אבל פיסול, צבעוניות נמרצת, יצירתיות ומקוריות דווקא כן. מעצב הנעליים הבריטי הלוהט ניקולס קירקווד, שלמרות גילו הצעיר (33) נחשב כיום אחד המעצבים המשפיעים בעולם, מאתגר עצמו כל הזמן. אם בצלליות ייחודיות ובצורות פיסוליות ממקורות השראה מגוונים (ארכיטקטורה, אר דקו), ואם בחומרים שבדרך כלל אינם משמשים לנעליים - זכוכית ונציאנית, למשל. "אילו חשבתי שיצרתי את הנעל המושלמת - הייתי פורש", אמר בראיון עמו.

 

יש מי שכבר השוו אותו לכריסטיאן לובוטן ולמנולו בלאניק. מאז השיק את הקולקציה הראשונה שלו ב־2005, הספיק לפתוח חנות מותג בלונדון, ולפני כשנה השיק גם חנות ראשונה בארה"ב, בניו יורק. קהל המעריצות שלו הולך וגדל, ובין השאר נמנות עמו שרה ג'סיקה פרקר, סיינה מילר, ריהאנה וג'וליאן מור.

 

סנדלי קירקווד סנדלי קירקווד

 

דומה שעבודתו אצל הכובען פיליפ טרייסי עם סיום לימודיו השפיעה רבות על דרכו העיצובית. "זה היה כמו לעבוד בחנות ממתקים", סיפר, "הנוצות, הצבעים, הפרחים, מקום קסום".

 

המעבר לנעליים היה לו ברור. הוא הרגיש, כך סיפר, שבמרחק בין העקב לקרקע הוא יכול להתנסות בדברים, ליצור צורות. הוא נודע בעקבים גבוהים בעלי צורה מקורית המושכת את העין, שלא אחת נראה שהיא מעניינת יותר מנוחה. ואולם לנוכח המגמה בשנים האחרונות של מעבר הפוקוס לרגליים, קירקווד עוד לא אמר את המילה האחרונה. בינתיים הוא עיצב קולקציית גברים קטנה שהוצגה בלונדון בינואר ותימכר בחנויות בסתיו הקרוב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x