$
פנאי

בית ליסין ישופץ ויגדל

עלות השיפוץ שיימשך שנתיים וחצי כ־110 מיליון שקל. רפרטואר 2013–2014 יכלול שש הצגות מקור חדשות

מאיה נחום שחל 08:5219.03.13

תיאטרון בית ליסין חשף אתמול את הרפרטואר לעונת 2013–2014, ועמו חדשות לא פחות גדולות: בינואר 2014 יעבור התיאטרון שיפוץ שיימשך כשנתיים וחצי. במסגרת השיפוץ יוסב המבנה השכן של קולנוע הוד לאולם תיאטרון בן 400 מקומות, ואולם התיאטרון הגדול, בן 900 מקומות, ישופץ מהיסוד. מעיריית ת"א נמסר כי תהליך השיפוץ נמצא כעת בשלבי תכנון ועלותו תהיה כ־110 מיליון שקל. "בית ליסין יהיה תיאטרון בוטיק", אמרה המנכ"לית ציפי פינס. "סוף סוף התיאטרון יקבל בית ראוי להצלחתו, והייחוד הוא בהיותו תיאטרון נגיש ברחוב, כמו בחו"ל".

 

כמיליון איש צפו ב־1,382 הצגות בית ליסין ב־2012, ואחרי הקיצוצים סיים התיאטרון את השנה באיזון כספי. התקציב עמד על 57 מיליון שקל, מתוכו 12 מיליון שקל הקצבה ציבורית (21% מהתקציב), והשאר (79%) ממכירת כרטיסים והצגות. התקציב ל־2013 זהה לזה של 2012.

 

ששון גבאי. "פולישוק" מהמרקע לבמה ששון גבאי. "פולישוק" מהמרקע לבמה

 

במהלך העונה יעלו ההפקות "אשה בעל בית" מאת שמואל הספרי ובבימויו, ושישה מחזות ישראליים חדשים: "המפץ הגדול חוזר" מאת הקולנוען שמי זרחין, לראשונה בתיאטרון; "בית מרקחת שטרן בלום" מאת גורן אגמון בכיכוב יונה אליאן; "אלה" מאת דפנה אנגל בבימוי ציפי פינס; "הפרידה מווינה" מאת סביון ליברכט, המבוסס על סיפור הברחת זיגמונד פרויד לבריטניה; "קפה ורשבסקי", עיבוד לספרו של שלום אש בבימוי גלעד קמחי; וגולת הכותרת - "פולישוק" מאת שמואל הספרי, קומדיה המבוססת על סדרת הטלוויזיה בכיכוב ששון גבאי עם צוות השחקנים המקורי של הסדרה.

 

בגזרת המחזאות העולמית יעלו שתי קומדיות צרפתיות: ששון גבאי ישחק מובטל נצחי ב"אוצר יקר" מאת פרנסיס ובר, ומשה קפטן יביים את "האמת מאת פלוריאן צלר". אילן דר ומרים זוהר יככבו בקומדיה האמריקאית "מדליה להארי"; מהווסט אנד יגיעו "עובד בשביל שניים", קומדיה מאת ריצ'רד בין בבימוי קפטן ו"המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה", על פי ספרו של מארק האדון בבימוי קמחי. מיה דגן ועוז זהבי ייפגשו על הבמה ב"חתולה על גג פח לוהט" של טנסי וויליאמס בבימוי פינס, וליאור אשכנזי יככב בקומדיה השייקספירית "אילוף הסוררת", ובמקביל יעלה מחזה ההמשך "המאלף המאולף" מאת ג'ון פלצ'ר בהשתתפות אותו צוות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x