$
פנאי

תערוכה: "Re: LIFE"' של פיליפ פסקוואה בגלריה זימאק

שורה תחתונה: נדירים האמנים שעובדים באמצעי מדיה כה רבים ויוצרים תוצאות מרשימות בכל אחד מהם כמו פסקוואה האוטו־דידקט

רעות ברנע 10:2218.11.12

תערוכת יחיד של האמן הצרפתי פיליפ פסקוואה המציגה עבודות בטכניקות שונות, חלקן נחשפות לראשונה. קהל היעד: חובבי יצירות מלוטשות באמצעי מדיה שונים. דבר המבקרת: פסקוואה הוא אוטו־דידקט שלא למד אמנות בשום מסגרת מסודרת, ואף על פי כן הוא אחד מהאמנים הצעירים המצליחים בצרפת.

 

פסל של פסקוואה. משתמש בפרפרים אמיתיים פסל של פסקוואה. משתמש בפרפרים אמיתיים

 

בתערוכתו הראשונה בישראל מוצגים ציורי שמן, עבודות על נייר, תצלומים ופסלים. בחלל הכניסה של הגלריה מוצבים הפורטרטים גדולי הממדים שיוצר פסקוואה על בסיס תצלומים שהוא מצלם בעצמו, ולצדם שלושה פסלי גולגולות, שהן מוטיב חוזר בעבודותיו. אחד מפסלי הגולגולות עשוי שיש לבן, ושני האחרים קטנים יותר, מצופים זהב, ועליהם נעוצים פרפרים.

 

פסקוואה משתמש בפרפרים אמיתיים משומרים ביצירות אלה, ובחלק מיצירותיו (לא אלה המוצגות בארץ) הוא משתמש גם בגולגולות אדם אמיתיות. אף על פי שהפסלים קטנים יחסית, האפקט שלהם חזק תודות לזהב המנצנץ ולצבעי הפרפרים, שיוצרים יחד דימוי הנע על הקו בין פנטזיה לחלום רע. בקומה התחתונה של הגלריה מוצגת סדרה נוספת של דיוקנאות, עשויים משילוב של ציור משי, הדפס וציור בצבעים מונוכרומטיים.

 

על קווי הדיוקן מוסיף פסקוואה כתמי צבע גדולים שיוצרים מצד אחד שטחיות ומצד שני מחדדים ומוציאים לאור את הפרטים. בתערוכה מוצג גם סרטון וידיאו המתאר את תהליך עבודת האמן, ושופך אור על הטכניקה שלו ועל המתרחש מאחורי הקלעים של היצירה. (עד 15 בדצמבר, גלריה זימאק, ה' באייר 68 ת"א).

 

שורה תחתונה: נדירים האמנים שעובדים באמצעי מדיה כה רבים ויוצרים תוצאות מרשימות בכל אחד מהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x