שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מוסף באזז יולי 2012

אופנה: המינימליסט

ראף סימונס, בלגי צנוע ומבריק, נכנס לנעליו האקסטרווגנטיות של ג'ון גליאנו כמעצב הראשי של דיור במהלך שנחשב נועז עבור בית האופנה הוותיק. ציוני דרך בעולמו של המעצב הכי מסקרן שפועל כיום בעולם האופנה הגלובלי

עילית מינמר 10:1108.07.12

1

סימונס, יליד 1968, מעולם לא למד אופנה. הוא למד עיצוב תעשייתי בבלגיה, ליד עיר הולדתו, והחל לעבוד כמעצב רהיטים.

 

2

"ראיתי את הסרט 'אני כריסטיאנה פ.' בגיל 14. הייתי צעיר מדי. כך גם התחיל העניין שלי בעיר ברלין". עוד השפיעו עליו: דיוויד בואי והלהקות קרפטוורק וג'וי דיוויז'ן.

 

דיוויד בואי דיוויד בואי צילום: בלומברג

 

3

המעצב ולטר ואן בירנדונק מ"שישיית אנטוורפן" מציע לסימונס לעבוד איתו אחרי שהוא מחליט לשלב רהיטים בתצוגות.

 

4

בסתיו 1995 יוצר סימונס את קולקציית הגברים הראשונה שלו, המשלבת בגדי גברים רשמיים ולבוש מהפכני צעיר.

 

קולקציית הגברים של סימונס קולקציית הגברים של סימונס צילום: MCT

 

5

בחורף 2000 בוחר סימונס להציג את קולקציית החורף שלו על נערים מרחובות אנטוורפן, שבה הוא מתגורר. הוא יוצר מראה שכבות רדיקלי מוקפד.

 

6

נערים בני עשרה אלה היו בסיס לשיתוף פעולה עם דיוויד סימס שהוביל לספר הצילומים "Isolated Heroes", והם שימשו כדוגמנים גם בתצוגות הבאות שלו.

 

7

ב־2005 הוא ממונה למעצב הראשי לקו הנשים של ז'יל סנדר. למרות חוסר הניסיון שלו בבגדי נשים הוא זוכה להצלחה ולהערכה ויוצר קולקציות מתוחכמות המשלבות אלגנטיות מינימליסטית ונשיות מודרנית.

 

קו הנשים של ז'יל סנדר קו הנשים של ז'יל סנדר צילום: בלומברג

 

8

בסתיו 2008 סימונס יוצר קולקציה בעלת קווים ארכיטקטוניים בהשראת האדריכל האמריקאי ג'ון לותנר, שאת סגנונו הוא מעריץ.

 

9

בקולקציות האחרונות שלו לז'יל סנדר הוא עושה שימוש בטכניקות תפירה של אופנה עילית, בדים מודרניים וצבעוניות מתפרצת. "הוא היחיד שממציא צורות חדשות", אמרה עליו עורכת "ווג" הצרפתי עמנואל אלט.

 

10

בצעד מפתיע מפוטר סימונס מתפקידו בז'יל סנדר בפברואר 2012. בחברה מודים כי הוא אחד משלושת המעצבים הטובים הפועלים כיום, אך מנמקים זאת בשינויים אסטרטגיים.

 

11

באפריל מודיע בית דיור על בחירתו של סימונס כמנהל האמנותי שלו, כמעט שנה לאחר פיטוריו של ג'ון גליאנו בעקבות ההערה האנטישמית שלו.

 

דיור דיור

 

12

אילו השפעות מעצבות את עבודתו בדיור? "מה שהכי מעניין אותי הוא עשר השנים הראשונות של בית דיור ואיך לקשר אותן למאה ה־21", אמר בראיון. עכשיו נותר לראות כיצד יעצב את קולקציית קיץ 2013 שתוצג בשבוע האופנה בפריז בספטמבר.

 

ראף סימונס ראף סימונס צילום: איי אף פי
בטל שלח
    לכל התגובות
    x