$
פנאי

לילה שחור

קמפיין חדש קורא להחרמת אירועי "לילה לבן", בשל יחס עיריית ת"א למפגיני המחאה

נמרוד צוק ומאיה נחום שחל 11:3425.06.12

מתרבות ההתארגנויות המחאה נגד אירועי "לילה לבן" שמארגנת עיריית תל אביב, בשל האירועים האלימים שהתרחשו בסוף השבוע. קמפיין הפייסבוק שיזם המעצב להב הלוי, תחת הכותרת ״לילה שחור", קורא למוזיקאים ואמנים לא לקחת חלק באירועים שיתקיימו ב־28 ביוני. "הקמפיין יצר באזז מטורף, נראה שזה נוגע לאנשים בנקודה רגישה", מספר הלוי. "לא שמעתי את רון חולדאי יוצא נגד אלימות השוטרים. אנחנו מתכננים לחבור בלילה למובילי המחאה, אבל עדיין לא יודעים לאן זה יוביל".

 

אריה פרנקו, הבעלים של גלריה שי אריה, מתכנן גם הוא לא להשתתף באירועים. "זו האחריות המינימלית של גלריה לאמנות בעיר למחות נגד האלימות שהופנתה כלפי המפגינים", הוא אומר. ״אני בעצמי חטפתי מכות בהפגנה, אי אפשר לעבור על זה בשתיקה. הוצאנו קריאה לאלפי אנשים לסגור עסקים בלילה הלבן". בנוסף לפרנקו גם פיליפ ברנס, מנהל גלריה קיימא ביפו, הודיע אתמול: "לאחר סוף שבוע של אלימות משטרתית נגד אזרחים שהפגינו למען צדק חברתי, החלטנו להסיר את השתתפותנו ב'לילה לבן' הנוכחי".

 

אירוע "לילה לבן" ליד הסינמטק בתל אביב אירוע "לילה לבן" ליד הסינמטק בתל אביב צילום: שאול גולן

 

דיון מיוחד בשאלת החרם יתקיים הערב בבית העם בשדרות רוטשילד, בהשתתפות אמנים ואוצרים. האוצר אבי שניבאום, שיזם את הדיון, מספר: ״יש בעלי גלריות שמתכננים לסגור מוקדם ולצאת להפגין בלילה הלבן. אני מאמין שיותר אפקטיבי לנצל את הקהל שמגיע לאירועים כדי להעביר את מסר המחאה, מאשר להחרים ולשבת בבית".

מעיריית ת"א נמסר בתגובה: "העירייה רואה במחאה החברתית אקט לגיטימי וצודק. עם זאת, המרחב הציבורי נועד לשימוש כלל הציבור והעירייה אמונה על האיזון בין הזכות למחאה לבין הסדר הציבורי. העירייה מצרה על האלימות הקשה כלפי הפקחים, שלא אפיינה את המאבק בשנה שעברה, ומקווה שהלילה הלבן יהיה לילה של תרבות ומוזיקה לכל המבקרים בו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x