$
הפסקה לעסקית

רק פנטזיה כפרית

מסעדת ג'וז ודניאל במושב בני ציון עוררה ציפיות, בשל המיקום היפהפה ומעורבות מסעדנים מובילים. אחרי הביקור נותרה בעיקר התרשמות מהנוף ומנת כבד מושלמת

גלי וולוצקי 10:0802.01.12

 מסעדת ג'וז ודניאל, שנפתחה לפני כשמונה חודשים במושב בני ציון, גייסה תותחים כבדים: על בניית התפריט הופקד השף והמסעדן ארי ירזין ועל העיצוב סטודיו מו, שהצליח להוציא את המקסימום מהלוקיישן המופלא על גבעה במרכז המושב. התוצאה: מסעדה יפהפייה, המתהדרת בעציצים בנוסח טוסקנה על כל שולחן, רצפת פרקט ומרפסת הצופה לנוף עוצר נשימה.

 

נעים להתרווח בכיסאות (הנוחים!) במרפסת, בייחוד אחרי שאחראי המשמרת מדליק עבורך את התנור ומוודא שהוא ניצב במרחק המדויק מהשולחן, כזה שמשאיר מקום לזרמי הרוח הנעימה, אבל מחמם מספיק כדי לשמר את הפנטזיה הכפרית בלי שתקפאו מקור.

 

התפריט העסקי, שנחנך לפני כשבועיים, מציע במחיר העיקרית גם מנה ראשונה (לבחירה מתוך ארבע אפשרויות) ושתייה קלה.

 

ההתחלה היתה צולעת. המלצרית התמהמהה עם הסודה שהזמנו, והראשונות נראו כמו משהו שהוכן בחיפזון, רק כדי לצאת ידי חובה. צלחת קטנה עם טבעות קלמארי מופשר, שטוגנו בשמן עמוק בציפוי מלוח מדי, היתה מנה קטנה ומחופפת, וברוסקטת הסרדין הזערעורית נראתה קצת מסכנה על הצלחת, וגם לא היתה פריכה דיה. את הפתיחה השלימה צלחת עם שני סוגי לחמים חביבים וחמאה, שרק בחשבון גילינו שעלתה לנו 15 שקל, אף על פי שהוגשה ללא הזמנה.

 

העיקריות התחילו עם המבורגר (69 שקל) שהוגש עם הר של צ'יפס דקיקים וסתמיים. חבל שהוא נצלה יתר על המידה, שכן הוא הוכן מבשר איכותי וטעים. אחרי מנות פתיחה כה מאכזבות ומנה עיקרית אחת סתמית כמעט איבדנו את האופיטמיות, אך אז הוגשה מנת הכבדים (שנצלו בתנור עצים עם בצלים וצימוקים, 72 שקל) והצילה את הארוחה כולה. זו היתה המנה היחידה בארוחה שהלמה את התפאורה המושקעת שהוכנה למענה: הכבדים האיכותיים זכו לטיפול מצוין שהשאיר אותם עסיסיים, והפירה הטוב שעליו הונחו ספג בששון את הרוטב המתקתק. רצועות דקות של בצל ירוק השלימו מנה שהיתה מצוינת ממש, והוכיחה שכשהטבח של ג'וז ודניאל רוצה, הוא יודע לעשות את העבודה לא רע בכלל.

 

מנת כבד. כבדים איכותיים שזכו לטיפול מצוין והצילו את הארוחה כולה מנת כבד. כבדים איכותיים שזכו לטיפול מצוין והצילו את הארוחה כולה צילום: אלה סברדלוב קרן

 

השולחן הסמוך, שכלל לא פחות מחמישה ילדים ואמהות שנראו כאילו הקימו במסעדה סניף של המשחקייה המקומית, ביקשו סוף־סוף חשבון, ואנחנו התרווחנו לעוד רבע שעה שקטה יותר עם כוס קפה טוב (14 שקל) בשמש החורפית.

לג'וז ודניאל יש כל הנתונים להפוך למסעדה מוצלחת באזור המשווע למסעדה איכותית, וחבל שלא תעשה זאת. עוד קצת הקפדה במטבח ורוחב לב בדיל העסקי יהפכו אותה לאלטרנטיבה של ממש עבור תושבי המושבים בסביבה.

 

שם: ג'וז ודניאל

ז'אנר: ביסטרו כפרי

מיקום: אנשי בראשית (ליד מגדל המים), מושב בני ציון טלפון: 09-7714122

מחיר העסקית: 108-55 שקל

פתוח: ב'-ה', 16:30-12:30

התחככות: בצהריים בעיקר נשים

כשרות: אין

שרות: אדיב ומקצועי למדי

חניה: ללא תשלום בסמוך למסעדה

נגישות נכים: יש, ויש שירותי נכים

שורה תחתונה: התפאורה מדהימה, המנות צריכות להשתפר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x