$
פנאי

אוהל הכל כלול

החגים הם זמן מתאים לחופשת קמפינג. עבור מי שנרתעים מהלוגיסטיקה "כלכליסט" מציג חברות שמקימות אוהלים, מציבות שירותים ומקלחת עם מים חמים ואפילו מארגנות ארוחות פויקה לאור ירח

תמר וילרפורט 10:2426.09.11

לינה בשטח קוסמת לרבים, ואין מלון בעולם - גם לא המפואר והמדורג ביותר - שיכול לספק כיפה של אלפי כוכבים.

ברחבי ישראל הוקמו אתרי לינה מסודרים להפליא, שבהם קרון מקלחת ומטבחים מאובזרים, לרווחת הלנים במתחם. אף על פי כן לא כל המטיילים ערוכים ומצוידים לטרחה הכרוכה ביציאה למחנאות משפחתית. את הנישה הזאת זיהו מספר חברות שמציעות למטיילים קמפינג מפנק במינימום מאמץ.

 

הוראות שימוש לציוד

 

בני הזוג רויטל וניר טולדו הקימו את חברת קאמפ קינג, שהסלוגן שלה הוא "מסע לא משא". "קמפינג הוא חופשה משפחתית שמתאפיינת בעשייה משותפת. מכינים ארוחות ביחד, יש זמן פנוי למשחקים וזמן איכות, וכל זה בטבע. בסוגי נופש אחרים אין מגוון ההזדמנויות שיוצר הקמפינג", אומרת טולדו. "היום, כפי שניר ואני גילינו, אנשים נוטים לוותר על יציאה לקמפינג מפני שאינם מעוניינים לקנות את כל הציוד הדרוש או שאינם יכולים להתארגן עם כלי רכב גדול. כשיחזרו הביתה איפה יאפסנו את האוהלים? כמו כן, בלי השמשייה שלהם, בלי הנוחות, הם לא יוצאים".

מביתם בגן יבנה משנעים השניים את הציוד לכל הארץ. "אנחנו מפרקים ואוספים את הציוד, נותנים למשפחה הוראות שימוש והכוונה, אבל אנחנו לא חלק מהחופשה", הם מסבירים.

 

בין השאר בני הזוג מקימים במתחם הקמפינג אוהל המותאם לצורכי המשפחה, עם מחיצות לילדים. הם מספקים מיטות, מזרנים, לול אם נדרש, מחצלות, שולחנות, שירותי שדה, מקלחת שדה, תאורה וגם מנגל ופחמים. בטרם תצא המשפחה או הקבוצה לנופש, בני הזוג מתאמים שירותים נוספים: בדרום יציעו ארוחת פויקה, על שפת הכנרת יתאמו ספורט ימי, ולמסיבת רווקות ידאגו לדי.ג'יי ולגנרטור.

 

המחיר, כמצופה מלינה בשטח, זול לעומת נופש במלון. ערכת לינה בסיסית לארבעה אנשים בחגים תעלה 700 שקל ללילה באזור קמפינג בשטח שבין חוף זיקים לחיפה, ו־800 שקל לאזור אילת. הפעילויות הנוספות בתוספת מחיר כמובן, ולטענת קאמפ קינג הן ניתנות במחיר עלות כשירות לאורחים.

 

טיול של אלה טיולי מדבר. ישנים על מזרנים עם מצעים טיול של אלה טיולי מדבר. ישנים על מזרנים עם מצעים

 

סנפלינג וג'יפים

 

גם בחברות הטיולים הבינו את הפוטנציאל בארגון אוהל ומיטת סיירים. איתן אטיאס, הבעלים של חברת אלה טיולי מדבר, נחשב מומחה בחבלי ארץ שונים, מפרוזדור ירושלים ועד מצפה רמון. עמיר גדנאור מתגורר בשחרות ומארגן טיולים ממצפה רמון ועד אילת בחברה שבבעלותו, רוכבי הגמלים. הקבוצות שפונות לאטיאס מעוניינות לרוב בסנפלינג ובטיולי ג'יפים, ואילו אצל גדנאור נכנסים לעומק המדבר על גמלים או בג'יפים, לטיולים שבסיסם לימוד השטח וקצת הישרדות. שניהם מדווחים שמרבית המטיילים לא רוצים לחזור הביתה אחרי יום טיול מפרך, ומעדיפים חופשה של יומיים לפחות עם לינת שטח נוחה.

 

"בטיול קמפינג המשלב פעילות בשטח אני מתבקש לתת את כל הפתרונות: אופניים, ג'יפים או רכבי ספארי. במתחם יש שירותים כימיים או קרון שירותים, מקלחות עם כיורים ומראות", אומר אטיאס. "כמו שרמות הקושי של הטיול מגוונות, כך שירותי הלינה. בכל מתחם לינה שאני בונה יש אוהלים גבוהים, והמטיילים ישנים על מזרנים גבוהים עם מצעים שאני מספק. יש גם תאורה, שירותים ומקלחת". על סכום קשה לאטיאס להתחייב, והוא נע בין 150 שקל לאדם ועד כמה מאות שקלים, תלוי במספר המשתתפים ורמת השירות. "אנשים יוצאים יותר לקמפינג כשהם יודעים שמחכה להם מיטה וארוחה", הוא מסכם.

 

אוהל של קאמפ קינג. מקימים את המאהל, מפרקים אותו ומציעים פעילויות נוספות לפי אופי האירוע, אבל אינם חלק מהחופשה אוהל של קאמפ קינג. מקימים את המאהל, מפרקים אותו ומציעים פעילויות נוספות לפי אופי האירוע, אבל אינם חלק מהחופשה צילום: בני ונטורה

 

מחנה נוודים נייד

 

חברת רוכבי הגמלים ממליצה על טיול סוף קיץ, שיוצא בשעות אחר הצהריים ומנצל את השעות הנעימות של המדבר. הטיול כולל לינה בשטח וחזרה על הגמלים בשעות הבוקר. המחנה הקבוע מיועד ל־14–8 איש, ויש בו מלבד האוהלים גם שירותים, מקלחת ובריכת שכשוך. גדנאור קורא למקום חניון נוודים. החברה מציעה גם מחנה נוודים נייד, המיועד למשפחות, לזוגות, לרוכבי אופניים או לקבוצות של עד 30 איש. המטיילים יכולים לבחור בין אוהלי איגלו, אוהלי רשת או מאהל בדואי פתוח. כמו כן, הם בוחרים את סידורי הלינה - מחצלות, מזרנים, שקי שינה וכריות. בנוסף מספק גדנאור מים לבישול ולמקלחת חמה, שירותים ביולוגיים, עצים למדורה ותאורה סולארית. בחלק מהאתרים מציע גדנאור גם בריכת שכשוך קטנה, ואם זה אפשרי גם כניסה לבריכות של קיבוצים באזור.

 

המחירים משתנים בהתאם למרחקים שאליהם צריך לשנע את הציוד. שכירת אוהל לשלושה־ארבעה אנשים עולה 100 שקל, כל מזרן עשרה שקלים ושקי שינה 30–50 שקל לאדם. בעבור ארוחת בוקר בשטח הוא גובה 40 שקל לאדם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x