שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המלצות

5 טיולי ראפטינג בעולם

שיט משפחתי נינוח על נהר אמריקה בקליפורניה או התמכרות לאדרנלין המתפרץ ולחיות הבר במורד נהר האומו באתיופיה. "כלכליסט" סוקר את הגשרים על מים סוערים

קרן צור 13:0705.07.11

ראפטינג הוא אטרקציה החביבה על ישראלים בחו"ל. השיט על מים גועשים והגלישה במפלים מצטלמים נפלא ומספקים אדרנלין בשפע לחובבי האתגרים. "כלכליסט" בחר חמישה טיולי ראפטינג רטובים.

 

נהר אמריקה, ארה"ב

דרגת הקושי: 3 בדירוג האשדים. העונה: אמצע אפריל־סוף אוקטובר.

סקרמנטו, בירת קליפורניה, יושבת על מפגש בין שני נהרות: סקרמנטו ואמריקה. האחרון מחולק לשלושה מקטעים - המזלג הדרומי, המרכזי והצפוני - ומושך כמיליון מבקרים בשנה.

טיול לדוגמה: חברת Adventure Connection משווקת טיול בן חצי יום לאורך המזלג הדרומי (שעה וחצי התארגנות והדרכה ו־3 שעות במים). הטיול מתאים למתחילים ולמשפחות עם ילדים בני 7 ומעלה, שמעוניינים בשיט רגוע יחסית ובתצפיות על הנוף ועל חיות הבר שפוגשים בדרך. הטיול יוצא מדי יום בשעה 12:30 וכולל ארוחת צהריים.

פרטים: 94 דולר לאדם (114 דולר בסופשבוע), www.raftcalifornia.com.

 

נהר אמריקה, קליפורניה. מחיר: 94 דולר לחצי יום נהר אמריקה, קליפורניה. מחיר: 94 דולר לחצי יום

 

נהר האפורימק, פרו

דרגת הקושי: 2-3 בדירוג האשדים בתחילת הנהר, 4-5 בהמשכו. העונה: מאי־נובמבר.

טיולי ראפטינג בנהר שחוצה את קניון אפורימק (Apurimac) ואורכו יותר מ־50 ק"מ, נחשבים לחובה בקרב המטיילים הישראלים בפרו. האפורימק, אחד ממקורות האמזונס, הוא בין עשרת הנהרות הטובים בעולם לראפטינג, בזכות קירות האבן הגבוהים והיפים, המפלים השוצפים והאשדים הסוערים והמאתגרים במיוחד. כיוון שמדובר בנהר מסוכן יחסית, שכבר גבה את חייהם של מטיילים, חשוב מאוד לבחור בחברת טיולי ראפטינג ותיקה, שנוקטות את אמצעי הזהירות הדרושים, כולל ביטוח ופינוי בהליקופטר.

 

טיול לדוגמה: לחברת Mayuc ותק של 32 שנה בתחום וצוות מדריכים מנוסים ודוברי אנגלית. החברה מציעה טיול בן 3 ימים: היום הראשון מוקדש להגעה ליעד, מרחק 4 שעות נסיעה מקוסקו, להדרכה ולתרגול. ביום השני יוצאים ל־6 שעות ראפטינג, במקטעים רגועים יחסית של הנהר, והיום השלישי והאתגרי ביותר כולל ארבע שעות ראפטינג באשדים גועשים, שזכו לשמות כמו "כאב שיניים" ו"הצחוק האחרון", המרמזים על אופיים. ישנים באוהלים באתרי קמפינג, ואוכלים ארוחות שהחברה דואגת למוצריהן והמטיילים מבשלים יחד.

 

פרטים: 390 דולר לאדם, www.mayuc.com.

  

נהר הסוקה, סלובניה

העונה: אמצע מרץ־סוף אוקטובר.

אורכו של הסוקה (Soca) כ־140 ק"מ, והוא הארוך במדינה. הוא זורם דרך חלקה המערבי של סלובניה, עובר בצפון מזרח איטליה ונשפך לים האדריאטי. הנהר מתחיל בעמק Trenta, המוקף בהרי האלפים היוליים ובהר טריגלב. משם הוא זורם דרך הערים Bovec, Nova Gorica, Kobarid ועוד, ואחר כך חוצה את עמק הסוקה, שזכה לכינוי יפי האזמרגד, בזכות מימיו הירוקים של הנהר והנופים סביבו.

ב־Bovec פועלות כמה חברות המציעות ראפטינג, שמתאים למתחילים ולמשפחות עם ילדים בני 5 ומעלה.

טיול לדוגמה: חברת Bovec Rafting מציעה 3 טיולי ראפטינג מדי יום. אורך הטיול: שעה וחצי במים, שעתיים וחצי כולל הדרכה והעברות ממרכז העיר לנהר. את הטיולים מלווים מדריכים מנוסים ודוברי אנגלית.

פרטים: 37 יורו לאדם, www.bovec-rafting-team.com.

 

נהר הזנסקר, הודו

דרגת קושי: 4-5 בדירוג האשדים. העונה: יולי־אוגוסט.

נהר הזנסקר (Zanskar) בגבול הודו־טיבט נחשב לאחד הסוערים בעולם. אחד מיובליו של נהר האינדוס האדיר זורם באזור פראי ובתולי בהימלאיה ההודית, ארץ ההרים הגבוהים, שבה פסגות שמתנשאות עד גובה 6,000 מטר ויותר.

הראפטינג במורד הזנסקר מיועד לחובבי אתגרים. הטיול משולב במסע גיאולוגי, שבמהלכו מתוודעים לאחד הקנינונים העמוקים והמרשימים בעולם, שהמטיילים מכנים "הגרנד קניון של ההימלאיה". בטיול גם לומדים להכיר את התרבות הזנסקרית. לאורך הנהר גרים נוודים ממוצא טיבטי, שמרביתם עוסקים בחקלאות בסיסית ובייצורן של גבינות מחלב יאק.

 

טיול לדוגמה: חברת נהרות מארגנת טיול בן 15 יום, שבו משולבים 6 ימי שיט מאתגר בנהר - 55 ק"מ בקניון העליון של הזנסקר ו־100 ק"מ בקניון התחתון.

 

פרטים: 3,290 דולר לאדם, היציאה הקרובה ב־22 באוגוסט, neharot.com.

 

נהר הזנסקר בהודו. מחיר: 3,290 דולר נהר הזנסקר בהודו. מחיר: 3,290 דולר

 

נהר האומו, אתיופיה

דרגת קושי: 3-4 בדירוג האשדים. העונה: ספטמבר־אוקטובר.

760 ק"מ הוא אורך נהר האומו (Omo). בסתיו 1973 יצאה משלחת ראשונה לחקור את הנהר ואת השבטים החיים לאורכו. בגלל מיעוט דרכי הגישה לנהר, הדרך היחידה כמעט להתרשם ממנו היא במסע ראפטינג.

טיול לדוגמה: חברת נהרות מארגנת טיול בן 14 יום, 7 ימים מתוכו מוקדשים לראפטינג בחלק העליון והגועש של הנהר. לאורך 200 ק"מ שטים בקניונים מיוערים, טובלים במעיינות חמים ופוגשים את אפריקה במיטבה: בעלי חיים בטבע וילידים שעדיין מהלכים עירומים. פרטים: 2,590 דולר לאדם, היציאה הקרובה ב־9 באוקטובר, neharot.com.

 

 

נהר האומו באתיופיה. מחיר: 2,590 דולר ל-14 יום נהר האומו באתיופיה. מחיר: 2,590 דולר ל-14 יום

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x