שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פנאי

צליל מכוון: רמקולים מעוצבים לבית ולגן

ענקיים אבל שקופים, מסתתרים מאחורי הטיח והצבע או משמשים כעציץ. כלכליסט מציג רמקולים שלא מתפשרים — לא על הסאונד וגם לא על המראה העכשווי

זיו קיטרו 11:2921.04.11

לא משנה כמה הנאה הם גורמים לנו, הרמקולים עדיין נתפשים כקופסאות גדולות שתופסות מקום בסלון ומתנגשות עם הקו העיצובי. האמנם? "כלכליסט" בדק מה עשה עולם העיצוב לרמקולים ומציג את המיטב: רמקולים שתתגאו להציב בסלון, כאלה שאפשר להטמין בקירות ולשכוח מהם או כאלה שישתלבו היטב בגינה ויספקו צליל איכותי בימי הקיץ החמים.

 

רמקולים מעוצבים

 

כשיוצאים לחפש פתרונות שיחליפו את הארגזים המשמימים, חשוב לבדוק כראוי לא רק את הצורה, אלא גם את איכות הסאונד. למבנה הרמקול ולצורתו יש השפעה גדולה מאוד על הצליל, ולא כל רמקול שנראה טוב ועולה הרבה מצדיק את המחיר מבחינת איכות הקול שהוא מספק. מומלץ להגיע לחנות עם דיסק שמכירים, לבקש להאזין ואז להחליט אם להשקיע את הכסף.

 

האלקטרוסטטיים של Loewe: כדי שרמקול ינפיק צליל טוב, הוא לרוב זקוק לתיבת תהודה גדולה. חברת Loewe פיתחה את ה־Individual - רמקול אלקטרוסטטי מאלומיניום, שעוביו 1.9 ס"מ בלבד. הרמקול משדר לשני צדדים ועושה שימוש בהחזרים מהקירות כדי לספק צליל איכותי. כדי להשלים את הצלילים הנמוכים מוסיפים סאבוופר. פרטים: 22,100 שקל למערכת של 5 רמקולים וסאבוופר, בלבן, שחור או כסף, חנויות Loewe.

 

האלקטרוסטטיים של Loewe האלקטרוסטטיים של Loewe

 

רמקולי Arena של חברת Tannoy: רמקולים קטנים בעיצוב מיוחד שאפשר להתקין על הקיר או להציב על רגליים דקות שכמעט לא תופסות שטח. למרות מידותיהם הקטנות, הרמקולים מספקים עוצמה ופיזור סאונד מצוינים. מגיעים בכמה צבעים, ולכן נותנים מענה לחובבי עיצוב וגם לחובבי סאונד משובח. פרטים: 14,900 שקל למערכת של 5 רמקולים וסאבוופר, ט.ר אלקטרו סטריאו, מוזס 13 ת"א.

 

רמקולי Arena של חברת Tannoy רמקולי Arena של חברת Tannoy

 

השקופים של Ferguson Hill: רמקול גדול בהחלט תופס מקום ומפריע במרחב, אך על ה־FH001 של פרגוסון היל איש לא יתלונן. מדובר ברמקולים שקופים, שגובהם כ־1.5 מטר, העשויים אקריליק ומתכת בעיצוב רטרו מרהיב. טווח הצלילים שלהם רחב, ולטובת הנמוכים יש לרכוש סאבוופר. פרטים: 12,950 ליש"ט למערכת של 5 רמקולים וסאבוופר, www.fergusonhill.co.uk.

 

השקופים של Ferguson Hill השקופים של Ferguson Hill

 

רמקולים נסתרים

 

רמקולים להתקנה בקירות או בתקרה הם פתרון טוב בעיקר למי שבונה בית ויכול לבצע את ההכנה הנדרשת להתקנתם. גם בבתים שבהם יש קירות גבס אין בעיה להוסיף רמקולים שקועים. רמקולים נסתרים טובים למי שרוצה להשאיר את החלל נקי מפרטים מיותרים. עם זאת חשוב לזכור שמקצת הרמקולים האלה מוגבלים בתדרים הנמוכים שלהם, ולכן יש להשלים את הסאונד עם סאבוופר כדי לקבל את הצלילים העמוקים, בייחוד אם רוצים ליהנות ממערכת קולנוע ביתי.

 

סדרת Cinema של Speakercraft: רמקול להתקנה בקירות, שמתאים לחדרי קולנוע ביתיים. כמו לכל הרמקולים של חברת ספיקרקראפט, גם על הרמקול הזה מקבלים אחריות לכל החיים. הרמקול הוא פתרון למי שמעוניינים באיכות סאונד המתקבלת מרמקול רצפתי, אבל לא מוכנים לוותר על שטח הרצפה. פרטים: 2,480 שקל ליחידה, ט.ר אלקטרו סטריאו, מוזס 13 ת"א.

 

רמקול שקוע Stage Front של חברת Niles: רמקולים מהסוג שיש להתקין בתוך הקיר. הרמקול מתוכנן בצורה המאפשרת לו להנפיק צליל איכותי בלי תלות בתהודה מהקיר עצמו. אפשר ליהנות מכל סוגי המוזיקה בעזרת הרמקולים הללו, והצליל שלהם עשיר ורבגוני. פרטים: 8,760 שקל ליחידה, אס ג'י, פינסקר 59 ת”א.

 

רמקול נסתר של Live-Wall: רמקול איכותי שלאחר התקנתו הוא נסתר לחלוטין בתוך הקיר. כיוון שלא רואים אותו לאחר ההתקנה, מומלץ להתרשם בזמן הרכישה בחנות מההקפדה על הפרטים ומהמחשבה שהושמה כאן על העיצוב. חברת Live-Wall השקיעה הרבה בפיתוח כדי לשמור על צליל נקי ככל האפשר, שניכר גם לאחר שהרמקול מוטמן בקיר ומוסתר מאחורי טיח וצבע. פרטים: 4,000 שקל ליחידה, בחנויות המתמחות.

 

רמקולים לחצר

 

תחום הרמקולים לגינה נחלק לשלושה: רמקולים רגילים המיוצרים מחומרים עמידים לפגעי מזג האוויר; רמקולים שעוצבו בכל מיני צורות כדי שיהיה אפשר להסוות אותם בחצר; ורמקולים שמוטמנים באדמה.

 

הסלעים של Speakercraft הסלעים של Speakercraft

 

הסלעים של Speakercraft: את הרמקולים המעוצבים כסלעים מפזרים בחצר ובזכותם נהנים ממוזיקה באיכות גבוהה. כמה חברות מייצרות רמקולים המעוצבים כך, אבל איכות הקול של הרמקולים מבית ספיקרקראפט בהחלט פותחת פער מול האחרים. הרמקולים עשויים חומרים עמידים לכל מזג אוויר, ומגיעים עם אחריות לכל החיים. פרטים: מ־1,000 שקל ליחידה, ט.ר אלקטרו סטריאו, מוזס 13 ת"א.

 

רמקול עציץ של Niles רמקול עציץ של Niles

 

רמקול עציץ של Niles: אפשרות עיצוב אחרת לחצר היא רמקול המשמש כעציץ לכל דבר - אפשר לשתול בו צמחים ולהשקות אותם. העציץ, שגובהו 1.50 מטר, מספק צליל המתפזר בצורה שווה בחצר. פרטים: 3,430 שקל ליחידה, באפור או בטרקוטה, אס ג'י, פינסקר 59 ת"א.

 

הפטרייה של Bose הפטרייה של Bose

 

הפטרייה של Bose: רמקולים שנועדו להסתרה בצמחייה. מטמינים אותם באדמה, והם משתמשים בה כבתיבת תהודה - פטנט ייחודי לחברת Bose. לרמקולים צליל היקפי של 360 מעלות, ויש להם רכיב שזורק את הקול כלפי מעלה, כך שהם מספקים צליל עוטף שקשה לזהות מהיכן הגיע. ברמקולים האלה משתמשת חברת דיסני בפארקים שלה. פרטים: 2,990 שקל לזוג, באתר http://tinyurl.com/3e85m2s.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x