$
אמנות ועיצוב

חדשות העיצוב: שיכון צמרת

התוספת האחרונה לטרי הוטל שבצפון שבדיה היא קובייה מזכוכית מראות, שתלויה על עץ. 635 דולר ללילה יקנו גם לכם אירוח אקולוגי מעוצב

דקל גודוביץ 11:3725.01.11

הניגוד בין הטבע לטכנולוגיה המודרנית עומד בבסיסו של מלון חדש שנפתח ביולי האחרון בהאראדס שבצפון שבדיה. ה־Tree Hotel מכוון לטרנד החופשות האקולוגיות וכולל שבעה חדרי אירוח בצורות שונות ומשונות, שכולם נבנו על עצים.

 

יש במקום מבנה דמוי קן ציפורים עגול, תיבה מלבנית לבנה, מבנה אובלי שמזכיר צלחת מעופפת, והתוספת האחרונה - חדר שהוא קובייה העוטפת את גזע עץ האורן, העשויה מזכוכית מראה וגודלה 4X4X4 מטר.

 

בקובייה הקטנה, שתכנן המשרד Tham & Videgård Arkitekter, משתקפים הנוף שעוטף אותה והשמים, אך פרטיות המתארחים נשמרת הודות לקירות שאינם שקופים. החדר מחופה מבפנים בלוחות עץ אטומים שמחלקים את החלל לאזור שינה במיטה זוגית, חדר רחצה, פינת אירוח וסולם שמוליך אל מרפסת הגג.

 

המיקום בלב היער הצריך גם כמה פעולות התאמה לתנאים: כדי למנוע מצב שבו ציפורים יתנגשו במעופן בקירות הזכוכית הודבקו עליהם מדבקות אולטרה־סגוליות שקופות שאת אורך הגל שלהן רק ציפורים יכולות לראות. השירותים בחדר כימיים, מאחר שאין חיבור לביוב.

 

פרטים: 150 קרונות (כ־23 דולר) לביקור התרשמות, 4,200 קרונות (כ־635 דולר) ללילה בקוביית הזכוכית. www.treehotel.se

 

קוביית המראות. להתמזג עם הנוף בלי לסכן את הציפורים קוביית המראות. להתמזג עם הנוף בלי לסכן את הציפורים

 

ועידה לבנייה ירוקה

 

"משדרגים לירוק - התחדשות ירוקה למבנים ולסביבה" הוא נושא הוועידה הישראלית השלישית לבנייה ירוקה, שתתקיים ב־26 בינואר במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב בחסות עמותת האדריכלים, התאחדות התעשיינים, מכון התקנים, המועצה הישראלית לבנייה ירוקה ועוד. בין ההרצאות בכנס גם זו של האדריכלים פרופ’ עדנה שביב וד"ר אברהם יזיאורו מהטכניון, שירצו על ENERGYui, כלי לדירוג אנרגטי של מבנים.

 

למחרת הכנס העיוני יתקיים יום סדנאות מעשיות בבנייה ירוקה בקווים בנמל, בנמל תל אביב, ובשיתוף חברת קיימות ישראל. בין האדריכלים שיעבירו את הסדנאות גם עדה כרמי, שתכננה את מרכז המבקרים בגני הנדיב, שהוכרז למבנה הירוק הראשון בישראל.

 

שולחן בעיצוב תומס שנור שולחן בעיצוב תומס שנור

 

נאחז באוויר

 

המעצב תומס שנור (Thomas Schnur) העתיק את המכשיר לפתיחת סתימות המוכר כ"פומפה" מחדר הרחצה לסלון. הפומפות הפכו אצלו לרגליים של שולחן קפה, שהודות ליכולתן ליצור ואקום אפשר לתלות אותו על הקיר - אם ממש מוכרחים. העבודה תוצג בתערוכת העיצוב "imm cologne 2011" במסגרת D3, תערוכת הצעירים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x