• תפריט
אופנה

אגס ותמר ודונה

מותג התכשיטים אגס ותמר מגביר נוכחות בחנות של דונה קארן בניו יורק. עינת אגסי ותמר קליין מספרות ל"כלכליסט" על הקשר עם המעצבת והתכנון להתרחבות

הדס שואף 10:3906.12.10

בשקט בשקט החל מותג התכשיטים אגס ותמר לעבוד עם אורבן זן, החנות של דונה קארן בניו יורק. החנות, שהקימה קארן לפני כשנתיים, מציגה מעצבים מכל העולם נוסף על קולקציה שקארן מעצבת במיוחד עבור המקום. אורבן זן הוקמה לזכר בעלה של קארן, שמת מסרטן, בשילוב עם קרן צדקה. תווית המותג נושאת את סמל הזן, כדי להעלות את המודעות לאורח חיים בריא, קידום רווחת הפרט, שימור תרבויות והעצמת ילדים, ו־10% מהכנסות החנות הם תרומה לקהילה.

 

החנות, שממוקמת ברחוב גריניץ', ליד מתחם שוק הבשר, הפכה למוקד בריאות ואיכות חיים. היא משלבת בגדים, אקססוריז ורהיטים לגברים ונשים. קארן בוחרת בקפידה את המעצבים שיוצגו במקום, והמותג אגס ותמר נבחר זו העונה השנייה להציג שם קולקציה. התכשיטים של אגס ותמר מתאימים מאוד לסגנון של אורבן זן: הם אינם מיוצרים בייצור המוני ויש הקפדה על כל אלמנט. הם מחברים ישן וחדש, שורשיות ואורבניות - בדיוק בשפת החנות.

 

מאחורי אגס ותמר עומדות המעצבות תמר קליין ועינת אגסי, שהכירו לפני 12 שנה במהלך הלימודים ונפגשו בשנית כשעבדו יחד בסטודיו בנווה צדק, מפגש שהוביל אותן להחלטה לפתוח עסק משותף.

 

התכשיטים של השתיים זכו למעריצים, וההצלחה המקומית הפכה לעולמית כשנוסף על שתי החנויות בישראל הן פתחו חנות בניו יורק לפני כשנתיים. החדירה לשוק האמריקאי הולידה חשיפות בסדרות טלוויזיה וסרטים, בעיקר "סקס והעיר הגדולה", וגם במגזינים כמו "ווג", "פיפל", "קוסמופוליטן", "בזאר" ו"אלור". אגס ותמר זוכות להצלחה גם בקרב סלבריטאיות העונדות את תכשיטיהן: שריל קרואו, שרה מישל גלר, דברה מסינג ואחרות. כיום השתיים עושות צעדים ראשונים ביפן, ולאחרונה צילמו קטלוג המיועד לשם.

  

מימין: עינת אגסי ותמר קליין. לתכשיטים יש מעריצים מימין: עינת אגסי ותמר קליין. לתכשיטים יש מעריצים צילום: עמית שעל

 

הבעת אמון

 

לפני כשנה נכנס לחנות בניו יורק עובד של דונה קארן, ראה את התכשיטים והמליץ למעצבת בחום לראות בעצמה. בהמשך הזמינה קארן את הבנות למכור בחנותה. בשלב הראשון שלחה להן דוגמאות בדים של הקולקציה שלה, כדי שיעצבו פריטים בהתאם. "חורפיות הצבעים והמרקם היו השראה לעבודתנו", מספרת קליין. "בחרנו לעבוד עם הזהב הנקי באיכות גבוהה, 22 או 24 קראט. שילבנו גם אבני ענבר במראה וינטג', וחוט אדום, למשל בעגילים, שיצר מראה המותאם יותר לקולקציה של דונה קארן".

 

בקולקציה הראשונה שעיצבו במיוחד לקארן אפשר היה למצוא עגילי זהב 24 קראט שנעשו בעבודת יד בשילוב עם חוט אדום, עגילי שנדלייר ארוכים המורכבים מחתיכות זהב 24 קראט המחוברות בלולאות טרפז, צמידי אבנים הנענדים ברכיסה כפולה ונסגרים בכפתור זהב ועוד.

 

העונה כבר הזמינה קארן מהקולקציה של אגס ותמר ללא בקשות מיוחדות. "זו הבעת אמון", אומרת אגסי. "יש המשכיות, והפעם היא הזמינה כמות כפולה ובחרה מהקולקציה הקיימת שלנו".

 

בעבר לא עיצבתן קולקציות אלא הכנסתן פריטים חדשים לאורך השנה. הפעם הצגתן קולקציה מסודרת.

קליין: "זו הפעם הראשונה שאנחנו מוציאות קולקציה, וזה קרה בעקבות ההתפתחות שלנו בחו"ל, ובעיקר העבודה עם דונה קארן. שם יש דרישה להביא פעמיים בשנה דברים חדשים בצורה מסודרת".

 

אתן מוכרות כבר שנה אצל קארן. למה רק עכשיו חשפתן את הסיפור?

אגסי: "לאורך 12 השנים שאנחנו עובדות יחד תמיד נמנענו מלספר שאנחנו עובדות עם כאלו או אחרים. למכור שלושה פריטים ולהגיד 'אנחנו שם!' זה פשוט מאוד, אך חסר כיסוי. עם דונה קארן זה אחרת. יש המשכיות ויש רצון מצדה".

קליין: "את הקולקציה הראשונה שם מכרנו בקונסיגנציה, ואילו השנייה נמכרה כבר במחיר מלא - אקט נוסף המצביע על האמון שלה בנו".

 

את דונה קארן עצמה פגשתם?

קליין: "דיברתי איתה בטלפון והיא היתה לבבית, ואמרה שאנחנו עושות דברים מקסימים. היא רצתה שנכין לה מהר דברים לפני שתעזוב את הארץ במטוסה הפרטי. היא גם עונדת את התכשיטים שלנו; היא צולמה עונדת את צמידי העור שלנו ואת צמידי הכסף החלולים".

 

אגסי: "כשהיינו באורבן זן לפני שנה ראינו מיני קולקציה של מעצבת שקיבלה פריטים ישנים מקולקציות דונה קארן וחידשה אותם. גם אנחנו הצטרפנו לעשיית המיתון, כשמחזרנו טבעות ישנות שלנו. העברנו אותן תהליך חידוש, דיקקנו אותן והוספנו יהלומים בעיצוב הכולל שיבוץ בצדדים ולא בפרונט המתבקש. קראנו לטבעות האלו טבעות דונה קארן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x