$
פנאי

תערוכות חדשות: תורת היחסות

תערוכה בגלריה חדשה בתל אביב מתמקדת ביחס של האדם לגופו, ובגן שמואל מציינים 40 שנה למלחמת ההתשה

דנה גילרמן 10:4211.08.10

מיקה היא גלריה חדשה לאמנות ישראלית שפותח שלומי פדידה, ששורשיו בתחום הפרסום. בהצהרת הכוונות שלו הוא מעיד על רצונו "להפוך את מיקה למוקד חדש ותוסס, המציע תמהיל ומגוון ייחודי של אמנות ישראלית עכשווית". כדי לממש את התמהיל בחר פדידה באמן ובאוצר ליאב מזרחי לאצור את התערוכות במקום. התערוכה הראשונה, "בגוף ההוכחות", כוללת עבודות שעוסקות ביחסו של האדם לגוף. למשל ליה שוורץ מציגה תצלום של כף ידה, ובתוכה, על העור, תפור ינשוף.

 

Vanillaroyal מציגה פסל בצורת נעל שחורה מבריקה שנראית כשילוב בין גלידה לרימון יד, ויאיר ברק מציג תצלום של מגבת שהיתה שייכת לאדולף היטלר ואפשר לראות עליה את ראשי התיבות של שמו. עוד משתתפים: רן זגורסקי, אלעד ערמון, אריאל כהן, ג'ני בארסט ואנה ברשטנסקי.

 

פרטים: ממחר ב־19:00, בן יהודה 97 תל אביב.

 

"חוט ומחט", ליה שוורץ בגלריה מיקה "חוט ומחט", ליה שוורץ בגלריה מיקה

 

"אדם לאדם", תערוכת הצילום של בועז לניר, תיפתח בשישי הקרוב ב־11:00 בגלריה לאמנות בקיבוץ גן שמואל. התערוכה מציינת 40 שנה למלחמת ההתשה. לניר מציג בה תצלומים שנעשו בהזמנה בעבור מגזינים ועיתונים שונים לליווי כתבות מהשטח בעזה, רמת הגולן, הגדה המערבית ולבנון. "למרות סיומה, 'מלחמת ההתשה' עדיין לא נגמרה... ותוצאות מלחמת ששת הימים (כיבוש הגדה המערבית) והשליטה על עם אחר, עדיין ממשיכות להתיש אותנו... 40 שנה למלחמת ההתשה ואנחנו עדיין מתבוססים ב'התשה' הזו ושום דבר עוד לא נפתר", אומר לניר.

 

פרטים: מ־13 באוגוסט ב־11:00, בקיבוץ גן שמואל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x