$
חדשות האלכוהול

משפחה טובה. מאוד

יקב כרמל הוותיק ויקב הבן, יתיר, השיקו במהדורות מוגבלות שני יינות יוצאי דופן באיכותם

שלמה פפירבלט 10:5601.08.10

לכל יקב המכבד את עצמו יש יין אחד לפחות שהוא יחיד ומיוחד ומוביל את כל שאר התוצרת. בימים אלה ראו אור שני יינות כאלה, יוצאי דופן, של שני יקבים שהם משפחה אחת: יקב כרמל הוותיק, ויקב יתיר הצעיר והבולט השייך לו, אך המנוהל בנפרד. רמת היינות האלה, העומדת בכל קריטריון ידוע של איכות, היא תעודת כבוד לענף היין המקומי. בזכות הקשר המשפחתי הם הושקו יחד.

יער יתיר, 2007 יער יתיר, 2007

 

Carmel Limited Edition, בציר 2007. הופק במהדורה מוגבלת וממוספרת של 19,426 בקבוקים בלבד. לעשיית היין נבחרו חלקות הכרם המצטיינות ביותר של יקבי כרמל. התערובת נקבעה על 57% ענבי קברנה סוביניון, 31% ענבי פטי ורדו, 5% ענבי מרלו, 5% מלבק ו־2% קברנה פרנק. כל קבוצת ענבים עברה תסיסה נפרדת, והיין התיישן בנפרד במשך 15 חודשים בחביות עץ אלון, עד לעשיית הבלנד על ידי היינן ליאור לקסר. זהו יין עשיר ומורכב, אשר נכונו לו עוד שנות התפתחות מבטיחות בבקבוק. יש בו ניחוחות קסיס עזים, דובדבן שחור מושך, רמזי עישון טובים ותבלינים מדגדגים מעץ החבית. מסקרן לראות כיצד יתפתח ואילו טעמים יפיק ב־2017. מחיר: 250 שקל.

 

יער יתיר, בציר 2007. היין המוביל של יקב יתיר, מענבי הטרואר המיוחד שלו בדרום, לא הרחק מערד, כבר זכה לזרי תהילה רבים בארץ ובעולם. בימים אלה הושקו מבציר 2007 שלו 26 אלף בקבוקים בסך הכל. היין עשוי 50% ענבי קברנה סוביניון, 36% ענבי פטי ורדו, 7% ענבי מרלו ו־7% ענבי מלבק. כולם נבצרו מחלקות מצטיינות של כרמי היקב הנטועים על מדרונות בלב יער יתיר. אזור זה של דרום הארץ ראה ב־2007 חורף של כמות גשם גבוהה מן הממוצע, תחילת קיץ ללא עומסי חום ואוגוסט חם והביל.

 

הכרם ביער יתיר. עקבות האקלים המתעתע מורגשות בטעמי היין הכרם ביער יתיר. עקבות האקלים המתעתע מורגשות בטעמי היין

 

עקבות לכל אלה תמצאו בבקבוק. אחרי תסיסה ארוכה על קליפותיו, היין התיישן במשך 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות. היינן ערן גולדווסר בקבק אותו במרץ 2009 והוא הושאר ביקב לעוד שנה של התפתחות בבקבוק. זהו יין המשלב באורח מושלם בין אלגנטיות לעוצמה, בין עידון לבין כוח. הוא עשיר בריחות פרי ותבלינים, ויש בו כרגע עוד צעירות שתלך ותתמוסס עם השנים ותהיה לעושר גדול. מחיר: 250 שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x