$
פנאי

פותחת עוד עונה

רונית רפאל בדרך להפוך לטייקון ספא חובק עולם. אחרי שחגגה את פתיחת אתר הספא במלון ארבע העונות בפריז, מספרת רפאל ל"כלכליסט" על ההתרחבות ופתיחת הסניפים בניו יורק, לונדון והונג קונג

בחודש ינואר השנה הגשימה רונית רפאל עוד חלום והשיקה את מוצרי הטיפוח והטיפולים שלה בספא של מלון "ארבע העונות ג'ורג' החמישי" בפריז, שמחיר הלינה באחת הסוויטות בו עשוי להגיע לעשרות אלפי יורו. רק עכשיו, שמונה חודשים אחרי שחדרה עם המותג שהקימה למלון המדורג תמיד כאחד מחמשת המלונות המובילים בפריז, רפאל מעניקה ראיון על המהלך - ל"כלכליסט".

 

ההשקה המוצלחת והביקוש הרב למוצרים ולטיפולים של המותג (במחירים שנעים בין 500 ל־1,000 יורו לטיפול) הובילו אותה לפתוח במשא ומתן על השקת אתרי ספא במלונות של הרשת בדרום צרפת והונג קונג, שייפתחו בקרוב, ולסמן את המטרה הסופית: אתרי ספא הנושאים את שמה בכל מלונות "ארבע העונות" ברחבי העולם.

 

ספא רונית רפאל במלון ארבע העונות בפריז. 500-1,000 יורו לטיפול ספא רונית רפאל במלון ארבע העונות בפריז. 500-1,000 יורו לטיפול צילום: דני אפלינגר

 

"שיתוף הפעולה עם ארבע העונות התחיל במקרה", היא מספרת בשיחה מז'נבה. "כבר שלוש שנים אני רודפת אחריהם, ולכל ביקור בפריז אני לוקחת פרזנטציה למלון. עד שפגשתי את מנהל המלון בפריז, כריסטופר נורטן, בנובמבר האחרון, הם לא הסכימו לדבר איתי. הוא אמר שהוא מוכן לנסות. אחרי שבועיים כבר עשינו פרזנטציה ל־12 האנשים המכריעים בנושא, בהם נורטן, מנהלת הספא של הרשת באירופה, מנהל הספא בפריז, מנהל הכספים ומנהל החדרים. בסוף הפרזנטציה הם ביקשו שנשאיר את המכשירים ונישאר לכריסמס, וכך התחלנו. מבחינתנו, קבלת ההחלטה היא חלק מההצלחה. בארבע העונות לא מקבלים החלטות מעכשיו לעכשיו; מדי ספטמבר מחליטים אם לוקחים דברים חדשים לשנה שאחרי, ואנחנו באנו בנובמבר וההחלטה הייתה מיידית. אחרי שדצמבר, חודש הכריסמס, היה כל כך מוצלח, ערכנו ב־28 בינואר מסיבת עיתונאים. במהלך שבוע האופנה בעיר, עם תצוגת אופנה של ז'אן פול גוטייה ותכשיטי שופארד, עשינו מסיבת השקה גדולה בהשתתפות כל המי ומי בפריז. מזלי שהכניסה לצרפת היתה כל כך פתאומית ומהירה, כי אולי אם היה לי זמן לחשוב על זה הייתי מפחדת".

 

למה שיתוף פעולה, ולא מרכז של רונית רפאל כמו בז'נבה?

"רבים מלקוחותיי הם לקוחות של ארבע העונות, ומבחינתי זה לא סתם עוד חלום שהתגשם, זה המקום הכי חשוב מבחינה עסקית. זו הרשת מספר אחת בעולם. חודשיים אחרי מסיבת העיתונאים כבר נבחר דרום צרפת כאתר הבא, ובחודשים הקרובים ייפתחו האתרים במלונות הרשת בניו יורק והונג קונג. מרכזים של ל. רפאל ייפתחו בקרוב בלונדון וניו יורק. לא פשוט למצוא את הלוקיישן הטוב ביותר".

 

כמה אפשר לחדש בנושא הספא?

"לפני עשר שנים ספא היה מסאז'ים, נרות, ריחות טובים, מוזיקה שקטה וחלוקים לבנים. היום הספא הפך להיות יעד. אנשים נוסעים, רוצים חופש, אבל גם להגיע לשינוי. בהמשך תהיה חלוקה בין ספא להירגעות וספא לטיפולים אינטנסיביים יותר בטכנולוגיות חדישות. הספאים היום ממוקדים ומציעים אלטרנטיבות חדשות למגמות טיפוליות ולתוצאות ארוכות טווח, וארבע העונות הכניסו את זה לראשונה, ואני מאושרת שאני חלק מזה".

 

רפאל וכריסטופר נורטן, מנהל מלון ארבע העונות ג'ורג' החמישי בפריז רפאל וכריסטופר נורטן, מנהל מלון ארבע העונות ג'ורג' החמישי בפריז

  

רונית רפאל

1986: פתיחת מרכז רונית רפאל בישראל. כיום לרשת 6 סניפים

2005: הקמת מרכז הטיפולים הראשון בז'נבה, שוויץ

2008: פתיחת מלון ספא ומרכז טיפול הוליסטי בוורביר, שוויץ

2010: פתיחת אתר ספא במלון ארבע העונות, פריז

2011: פתיחת אתרי ספא במלונות ארבע העונות בדרום צרפת, ניו יורק והונג קונג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x