$
חדשות האלכוהול

לבן ולעניין

היינות הלבנים, שכה מתאימים לאקלים ולמטבח המקומיים, הם ההתמחות של יקב אסיף הצעיר בערד. וגם הצעה לביקור ביקב גיגאל שבדרום צרפת

שלמה פפירבלט 11:1911.07.10

רובע האמנים בעיבורי ערד אינו מקום שגרתי ליקב. אבל אסיף אינו יקב שגרתי. היקב, שהוקם ב־2006, מתמקד כרגע בעשיית יינות לבנים בלבד, וטעימה של כמה מהם הראתה כי הוא בהחלט עשוי להיות הדבר הבא בתחום. יש בהם איכות ואופי יוצאי דופן, והם מתאימים כמו כפפה ליד למזג האוויר המקומי ולמטבח הים־תיכוני.

יין לבן של אסיף יין לבן של אסיף

 

"אני אוהב יינות לבנים, אני חושב שהם מתאימים לנו ושלא בצדק התדמית שלהם בארץ פחות יוקרתית והתפוצה נמוכה יותר", מספר יינן היקב יעקב אוריה, שלמד לעשות יין ביקב שורק ואחר כך במכללת תל חי, וצבר ניסיון בעבודה מעשית. לידו וליד שותפו איש השיווק עמיר חריזי משמש יועץ כיום היינן איתי להט, מי שחתום על כמה יצירות יין נהדרות ביקב ברקן. יקב אסיף עושה כיום כ־30 אלף בקבוקים בשנה.

 

חבלי ארץ, בלנד לבן, 2008. היין עשוי ענבי סוביניון בלאן (64%) מכרם ספסופה בגליל העליון, גוורצטרמינר (28%) משפלת יהודה, והשאר ויונייה מכרם אלמה בגליל. רק הוויונייה תסס בחלקו בעץ, והשאר עשו את דרכם במכלי נירוסטה - המאפשרים לטעמי הפרי לדבר בלא הפרעה. התוצאה מצוינת ומאוזנת. זהו יין פרחוני, רענן, בעל ארומות מפתות, פריכות טובה על החך ועושר של טעמים. פרטים: 70 שקל.

 

חבלי ארץ, שרדונה, 2008. ענבים מהרי ירושלים, שתססו תסיסה ארוכה וקרה במכלי נירוסטה. עשיר בניחוחות וטעמי פרי, שרדונה מפתיע באיכותו, מענג על הלשון. פרטים: 70 שקל.

 

היינן יעקב אוריה בין החביות ביקב אסיף. לא מקבל את התדמית של היין הלבן היינן יעקב אוריה בין החביות ביקב אסיף. לא מקבל את התדמית של היין הלבן

 

אדם ואדמה, ויונייה, 2008. ענביו הגיעו מן הגליל העליון, מחלקות כרם בעלות עומס יבול נמוך (כ־700 ק"ג לדונם), גפנים בעשור השני לחייהן. כדי לא להגיע לרמות אלכוהול גבוהות עם הענבים שהיו ברמת הבשלה מתקדמת, הפסיק אוריה את התסיסה רגע לפני. לדבריו, "היין לא יבש לגמרי, יש בו מתיקות סמויה". כך או כך, התוצאה מענגת במיוחד. היין עשיר, הארומות שלו נהדרות, מדגדגות את האף, ונגיעתו על החך רעננה וטובה. פרטים: 85 שקל.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x