$
חדשות האלכוהול

מבחן טעימה: באים בטוב

היין החדש של יקבי רמת הגולן, שעולה 350 שקל, הוא כנראה הטוב שלהם אי פעם. ויקב טרפיצ'ה המצוין מארגנטינה מציג יין חדש ששווה להכיר

שלמה פפירבלט 10:4004.07.10

ברוקל, קברנה פרנק, 2008. יין חדש בארץ ברוקל, קברנה פרנק, 2008. יין חדש בארץ

יקב טרפיצ'ה הארגנטינאי היה תמיד חלוץ בתחומו. במחצית השנייה של המאה ה־19, כשהוקם על ידי הבנקאי ומושל פרובינציית מנדוסה דאז טיבורסיו בנאגאס, הוא היה הראשון שהביא לענקית הדרום־אמריקאית זני ענבים חדשים מאירופה וידע מקצועי מצרפת - כולל אנשי יין ששכנע להשתקע אצלו.

 

היקב הגדול, שכרמיו משתרעים על יותר מ־10,000 דונם בחבל מאייפו, נגלה לעולם לפני כעשור כשזכה ביריד היין האיטלקי בוורונה בתואר המרשים "היקב הבינלאומי הטוב ביותר". גם המספרים תומכים בכך: טרפיצ'ה היה בשנים האחרונות יצואן היין הגדול בארגנטינה, עם כ־5 מיליון בקבוקים בשנה. לישראל יינותיו מיובאים בידי החברה הסקוטית.

 

ברוקל, קברנה פרנק, 2008. יין חדש בארץ, עשוי על טהרת הזן, בציר ידני. הענבים תססו במכלי בטון - שיטה ותיקה שחוזרת עכשיו בעידוד ייננים. היין התיישן 15 חודשים בחביות אמריקאיות וצרפתיות. יש בו ארומות פרי טובות ושפע תבלינים, הוא בעל גוף בינוני ונעים על החך. אין בו המורכבות של יינות הדגל של היקב, אך הוא מספק תמורה טובה מאוד למחיר. פרטים: 57 שקל.

 

אגדה מקומית

 

רום, ירדן, 2006, רמת הגולן. זהו אחד מהיינות הטובים ביותר של היקב בכל שנותיו, ומתחרה רציני על תואר הטוב שבטובים. הייננית הקליפורנית הוותיקה זלמה לונג, בעבר הייננית הראשית של אפיפיור היינות בעמק נאפה רוברט מונדבי, חברה ליינן ויקטור שונפלד, ליצירתו.

 

יקב טרפיצ'ה בארגנטינה. יצואן היין המצטיין במדינה יקב טרפיצ'ה בארגנטינה. יצואן היין המצטיין במדינה

 

הם רקחו אותו מהפרי המובחר ביותר של שמונה מכרמי היקב, ברמת הגולן ובגליל העליון, בלנד של סירה (37%), קברנה סוביניון (34%) ומרלו (29%), שתססו בנפרד ועורבבו לאחר כתשעה חודשים. היין התיישן במשך 21 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות ובוקבק ללא סינון. התוצאה היא יין מסעיר המפגין כבר בתחילת דרכו עושר ומורכבות נדירים, גוף מלא, ארומות פרי ריבתי, גרגרי יער ודובדבן שחור, תבלינים ורמזי עישון. על הלשון הוא קטיפתי, עז וחד טעמים, והסיומת שלו היא חוויה מעודנת. זהו יין אשר עתיד להשתבח באופן מושלם בעשר השנים הקרובות, לפחות, ולהיות לאחד מסיפורי האגדה של היינות המקומיים. פרטים: 350 שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x