$
חדשות האלכוהול

לה פמיליה

היקב של משפחת טדסקי שליד ורונה, שהוקם ב־1824, הוא מהמרתקים הפועלים כיום באיטליה. ארבעה מהיינות שלו מגיעים כעת לישראל

שלמה פפירבלט 10:4227.06.10

סמוך לעיר ורונה (המוכרת מ"רומיאו ויוליה" של שייקספיר) רכשו ב־1630 בני משפחת טדסקי את הכרמים השייכים עד היום לצאצאיהם. היקב הוקם ב־1824, ובני הדור השישי הפעילים בו כיום הרחיבו ופיתחו והפכו אותו לאחד מהיקבים האיטלקיים המרתקים ביותר, שתוצרתם מגיעה בין השאר לחנויות כאן אצלנו.

 

הפגישה עם היינן ריקרדו טדסקי, שנערכה לאחרונה בתל אביב על כמה מבקבוקי היין של המשפחה, היתה משב רוח ריחני ורענן על רקע השרב המקומי. טדסקי מסביר לי שהיקב עובד רק עם זנים איטלקיים מקומיים, ולא נכנע לפיתוי לעבור לזנים שהפכו לבינלאומיים, כמו הקברנה והמרלו. את היצירות שלהם הם מפסלים בקורבינה ורונזה בעל ארומות הדובדבן, הרונדינלה עם ניחוח גרגרי היער, המולינרה, שממנו עושים את יין הוואלפוליצ'לה הקלאסי, ועוד. הנה כמה מיינות היקב שהגיעו לישראל.

 

יין של טדסקי. זנים מקומיים יין של טדסקי. זנים מקומיים

ואלפוליצ'לה קלסיקו סופריורה, 2007. יין ללא יומרות אך כזה המספק איכות טובה למחירו, עשוי בלנד מגוון מאוד של זנים - בעיקר קורבינה, קורבינונה, רונדינלה, מולינרה, רוסיניולה, אוסלטה נגררה ודינדרלה. היין התיישן כשנה בחביות עץ גדולות, והוא נעים, מאוזן ובעל ארומות פרי אדום חביבות. מחיר: 65 שקל.

 

אמרונה דלה ואלפוליצ'לה קלאסיקו, 2006. בלנד של אותם זנים מקומיים, אך מכרמים מובחרים ביותר. לאחר שנבצרו, מיובשים הענבים כארבעה חודשים בתנאים מבוקרים של טמפרטורה ולחות, כך שכמות הבוטריטיס ("הריקבון האציל") הנוצרת היא תחת שליטה. הענבים המצומקים עוברים השריה ותסיסה הנמשכת כחודשיים, ובסופה מתיישן היין שנתיים בחביות עץ. התוצאה היא יין עשיר מאוד, בעל גוף, אלכוהולי, ארומטי, עמוס תבלינים ופירותי. יין שהוא חוויה על החך וחגיגה באף. הסיומת שלו נפלאה. מחיר: 229 שקל.

 

קפיטל סן רוקו רוסו, ריפאסו, ואלפוליצ'לה סופריורה, 2006. בלנד הזנים המקומיים, העשוי בדרך מסורתית. שילוב של ענבי הבציר האחרון עם שאריות ענבי יין האמרונה שנסחטו. היין התיישן שנתיים בחביות עץ. יש לו גוון אדום עמוק ומרשים, ניחוחות פטל ריבתי ואף עשיר בתבלינים. מחיר: 100 שקל.

 

משפחת טדסקי ביקב הסמוך לוורונה. מאמינים בשיטות מסורתיות משפחת טדסקי ביקב הסמוך לוורונה. מאמינים בשיטות מסורתיות

 

מונטה אולמי, אמרונה דלה ואלפוליצ'לה קלאסיקו, 2005. פאר היצירה של היקב. עשוי בלנד של הזנים המקומיים, מהכרם המובחר ביותר של המשפחה, כרם מונטה אולמי. רק כמה אלפי בקבוקים נעשים ממנו, בתהליך המסורתי של עשיית אמרונה, עם התיישנות ארוכה של שנתיים וחצי בחביות עץ גדולות. יין מורכב ועשיר במיוחד, המרירות והמתיקות משחקות על החך לסירוגין, בתוך הרמוניה מושלמת, בעל גוף ואלכוהוליות גבוהה יחסית (16%). מחיר: 629 שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x