$
חדשות האלכוהול

יין של סלבריקה

שלמה אבידן, סמנכ"ל תפעול בבנק דיסקונט, התכוון לעסוק בייצור יין רק כתחביב עם אשתו, צינה. היום הוא אחראי על הכרמים והיא על הייצור ביקב אבידן

שלמה פפירבלט 15:2220.06.10

צינה אבידן הפכה לייננית כמעט בעל כורחה. לפני עשר שנים היא ובעלה שלמה, סמנכ"ל בבנק דיסקונט, הפכו תחביב לעיסוק והקימו יקב בוטיק. אבידן, "בנקאי פול טיים" בהגדרת אשתו, מטפל בכרמים, בעוד היא עסוקה בתהליך עשיית היין. כיום, עם תנובה של כ־30 אלף בקבוקים בשנה, היקב המשפחתי הוא אחד מיקבי הבוטיק היותר מפתיעים בסצינת היין המקומית. "אבי גר בצרפת שנים רבות, חלק גדול מן הזמן בפרובנס", מתארת צינה, "בביקורים אצלו בבית נחשפנו לנושא היין, מרכיב יומיומי על השולחן. בטיולים בסביבה, ובנסיעות באירופה, ביקרנו ביקבים וטעמנו מן היינות ומן האווירה. יום אחד אמרנו לעצמנו שזאת דרך טובה לתעסוקה לעת זקנה. עברנו סדנאות לעשיית יין - והתחלנו עם חבית אחת".

אבידן, פרינג', Full Wine, בציר 2008 אבידן, פרינג', Full Wine, בציר 2008

 

ב־2004, בעקבות התגובות הטובות מהסביבה הקרובה, הקימו השניים את יקב אבידן בקיבוץ אייל, באזור השרון התיכון, רכשו ציוד וגיוונו את הזנים והיינות שהם עושים. אל ההורים הצטרפו שלוש בנות המשפחה, שירה, דקלה ויערה. כיום כל הענבים שהם קולטים ביקב מגיעים מכרמים שונים באזור שפלת יהודה והרי יהודה. שני היינות האחרונים של אבידן שטעמתי הם שירה אמיתית של ניחוחות וטעמים.

 

אבידן, פרינג', Full Wine, בציר 2008. בלנד מרתק העשוי בעיקר מענבי קברנה סוביניון מכרם בעמק האלה, בשילוב פטיט סירה מכרם בעמק שורק, אשר התיישן במשך 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות. האיכות הגבוהה של הענבים והטיפול היינני שהוענק להם ביקב יצרו קסם. זהו יין עשיר ומורכב בצורה בלתי רגילה, יין עם גוף, המפגין בכוס גוון עמוק כהה. אחרי נשימה קצרה הוא משחרר אל האף זר ניחוחות מפתה, פרי יער שחור, תבליני עץ וארומות עישון מעודנות. על החך הוא מלא, עסיסי, עם סיומת ארוכה וטובה והוא נושא הבטחה להתפתחות והתיישנות טובה בארבע־חמש השנים הבאות. מחיר: 160 שקל.

 

 

 

 

אבידן, פרינג', Prio, בציר 2007. בלנד בלתי שגרתי של ארבעה זנים שמובילים קריניאן וגראנש עם אחוז נמוך יותר של קברנה סוביניון ומרלו, מכרמים בשפלת יהודה ובעמק האלה, חלקם חלקות כרם ותיקות עם גפנים בנות 30 שנה הנותנות יבולים נמוכים במיוחד, 500–600 קילוגרם לדונם. היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות במשך 24 חודשים. את ההשראה ליין הזה, ומכאן גם שמו, קיבלו האבידנים בעת ביקור שעשו בחבל היין הספרדי הנפלא פריוראט. זהו יין מיוחד במינו ומפתיע בהחלט - בעל גוף מרשים, אלגנטי, מפתה ומסתורי ומסגיר את ניחוחותיו אט אט, כאשר הוא נפתח בכוס. האף אינו שובע מנשימות הארומות שלו, שזיף ריבתי, פטל שחור, רמזי שוקולד, צעיף של וניל. תענוג. על הלשון הוא עשיר, טעים, קטיפתי ונדיב עד מאוד. סביר להניח כי אם תצליחו לתת לו חמש־שש שנות תנומה בבקבוק, הוא יקיץ בשיאו. מחיר: 160 שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x