$
חדשות האלכוהול

מסכמים עשור

עשר שנים חלפו מאז הוקם יקב רקנאטי, מיקבי האמצע - יקבים שהם גם גדולים וגם איכותיים - הבולטים בישראל. סיבה טובה להשיק שלושה יינות

שלמה פפירבלט 10:1606.06.10

עשור חלף מאז הקים לני רקנאטי, איש עסקים אוהב יין, את היקב הנושא את שמו, בשיתוף אחרים, בהם אורי שקד, בעלי רשת דרך היין. היקב הוא אחד מיקבי האמצע - הממוקמים בין היקבים הגדולים לבין כלל יקבי הבוטיק מבחינת כמויות הייצור, ושומרים על איכויות גבוהות. יקבים אלה חוללו בעשור האחרון מהפכה בשוק היין הישראלי.

 

ביקב, הממוקם באזור התעשייה של עמק חפר, נמצאים אולם החביות המקורר ואגפי הביקבוק והאריזה, והוא מצויד במכשור עדכני. בחדר הטעימות רהיטי עץ כבדים ושטיחים רכים המשדרים אלגנטיות ואצילות. ההתפתחות, החדירה לשווקים בארץ ובחו"ל וההתבססות של היקב היו מהירות. 100 אלף בקבוקים בשנה הראשונה, כמיליון בקבוקים בשנת העשור, וכמובן שורה של פרסים בינלאומיים בעלי משקל בענף.

 

ליקב ארבע סדרות שמוביל היינן הראשי הנוכחי, גיל שצברג: יסמין – יינות לא זניים שלא שהו בחביות; רקנאטי – יינות זניים המיושנים בחביות לתקופות לא ארוכות; רקנאטי רזרב – יינות המיושנים בחביות עץ אלון לתקופה ארוכה יותר, עם ייצוג לאזורי גידול הענבים; ובפסגה, רקנאטי ספיישל רזרב, יין העשוי ממיטב ענבי היקב בכל שנת בציר, במיטב הטיפול היינני.

 

כרם הדגל של היקב נמצא ליד קיבוץ מנרה, על גבול לבנון, 150 דונם בגובה 800 מטר מעל פני הים. כרמים נוספים נמצאים באזור כרם בן זמרה, בעמק יזרעאל ובאזור לכיש בדרום.

 

 

כרם הדגל בסמוך למנרה. 150 דונם של שרדונה, קברנה סוביניון, מרלו, סירה ועוד  כרם הדגל בסמוך למנרה. 150 דונם של שרדונה, קברנה סוביניון, מרלו, סירה ועוד

 

לרגל חגיגות העשור השיק היקב שלושה יינות חדשים, המשקפים את הישגיו ביצירת בקבוקים הנותנים איכות טובה ביחס למחיר, ובכלל:

 

ספיישל אדישן 2009, Unoaked Chardonnay. מהדורה מיוחדת של יין שרדונה עם תוספת קטנה של סוביניון בלאן, מהכרמים בגליל העליון. התסיסה נעשתה במכלי נירוסטה וללא כל מגע עם חביות עץ. התוצאה: יין פירותי, קל ונעים, בניחוחות תפוח חמצמץ, פרי טרופי ורמזי אשכולית. יין קיצי הנלגם צונן מאוד. מחיר: 59 שקל.

 

שיראז 2009. יין שהוא תענוג לחובבי הזן. ענבי השיראז נבצרו בכרם בעמק יזרעאל, ועורבבו עם כמות לא גדולה של קברנה סוביניון מכרם בן זימרה. זהו יין ים־תיכוני מאוד, בעל גוף בינוני, פירותיות נעימה וארומות שזיף בשל, גרגרי יער ותבלינים מהמגע עם עץ האלון. יין כיפי. מחיר: 59 שקל.

 

פטיט סירה־זינפנדל רזרב 2008. בלנד מיוחד, שילוב של 80% ענבי פטיט סירה מכרם בן 25 שנה בעמק יזרעאל, עם 20% ענבי זינפנדל מכרם מנרה בגליל העליון. הענבים נקלטו ביקב במועדים שונים, תססו בנפרד, התיישנו פרק זמן קצר בנפרד - ואז הרכיבו את הבלנד. אחרי התיישנות נוספת התקבלה התוצאה: יין מצוין, מורכב ומהנה, עז ארומות פרי יער, תבלינים ורמזי עישון, קטיפתי ועסיסי במגע עם החך. מחיר: 89 שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x