• תפריט
פנאי

קיבוץ אמנויות: סדנאות אמנים בקיבוץ

לקראת שבועות יצא "כלכליסט" לקיבוץ וגילה שלצד הפרות, הגידולים ומתחמי המסחר הומי האדם, צומחת שם גם קהילייה אמנותית מרשימה: קרמיקאים, נפחי ברזל ואמני זכוכית

תמר וילרפורט 13:1112.05.10

חג השבועות מתקשר באופן אוטומטי לקיבוצים. הביכורים מונחים על עגלות רתומות לטרקטורים, והדוכנים סביב הדשא מציגים את תנובת הענפים. אחד מהענפים האלה הוא האמנות. בקיבוצים רבים אפשר למצוא גלריות, ובאחרים - אמנים עובדים בסטודיו פרטי רחב ידיים. "כלכליסט" חרש את הארץ וחושף את האמנים ששווה להיכנס לסטודיאות שלהם, ולא רק לרגל החג.

 

מרום הגולן. אריאל שמיר: אמנות בעץ. בסטודיו קטן ליד כפר הנופש שבקיבוץ מפסל שמיר בעץ כורסאות, מיטות, מדפים ומזוזות. שמיר אוסף בשטח את העצים שהוא מגלף מהם, ולכן הפריטים עשויים ממגוון עצים ארצישראליים, כמו אלון, זית וגפן. במקום לא מתקיימות סדנאות, אך למתעניינים ניתנת האפשרות לחוות את השימוש בכלי העבודה אחרי הסברים על תהליך בחירת העץ, הפיסול והגילוף. אפשר לרכוש פריטים או להזמין במיוחד. פרטים: פתוח מדי יום בשעות 9:00–16:00, בשבתות בתיאום מראש. טל': 054-7588752. אתר: www.golan-art.co.il.

 

כוורת יוצרת, קיבוץ שמיר. התמחות: ציור, צילום, קרמיקה ועוד כוורת יוצרת, קיבוץ שמיר. התמחות: ציור, צילום, קרמיקה ועוד

 

שמיר. כוורת יוצרת: עבודות קרמיקה, שטיחי קיר, תצלומים וציורים. מתחם "הכוורת" כולל שתי גלריות וסטודיו, ובו מרוכזות עבודותיהן של ארבע אמניות מקומיות: עבודות קרמיקה של עירית שני, שטיחי קיר אמנותיים ועבודות יודאיקה של יעל שפיגלר, תצלומים המודפסים על חומרים שונים של מיכל פרטיג וציורים של נעמה קמחי. במתחם אפשר להתרשם מהעבודות הרבות, וכמובן, גם לרכוש מהן. פרטים: בסופי שבוע ובחגים פתוח בשעות 10:00–15:00, בשאר ימות השבוע בתיאום מראש. אתר: www.shamir.org.il/gallery.

 

מרכז האמנויות, קיבוץ גשר הזיו. התמחות: ציור, פיסול,  קרמיקה ועוד מרכז האמנויות, קיבוץ גשר הזיו. התמחות: ציור, פיסול, קרמיקה ועוד

 

גשר הזיו. מרכז האמנויות. במתחם עשרה קרוואנים וגן פסלים קטן, ועל רקע הגליל המערבי הפסטורלי יוצר בכל אחד מהם אמן אחר. האמנים מגיעים מתחומי הציור, התחריט, הפיסול, הברזל, הצילום והקרמיקה. המבקרים מוזמנים לצפות באמנים בעבודתם, להתרשם מהעבודות, לרכוש או להזמין פריט מסוים. בתיאום מראש אפשר גם לקיים פעילויות לילדים. מארק גוברמן הוא צייר שגם מעביר סדנאות רישום וציור, וגם מחזיק במקום את יקב אכזיב. היינות מיוצרים מענבי ספסופה וכרם בן זימרה. פרטים: בשבת בשעות 10:00–15:00, בשאר השבוע בתיאום מראש. טל': 050-7713687. אתר: www.guberman.net ; www.ftg.co.il.

 

כברי. יעל כנעני: ציור. בתו של הפסל זוכה פרס ישראל יחיאל שמי ואמן של האמניות עפרי ואביטל כנעני היא ראש החוג לתנועה באקדמיה למוזיקה ותנועה בירושלים, לצד היותה ציירת. כנעני מציירת על נייר ועל קנבס, ציור מסורתי ומופשט. היא עובדת עם אספלט וצבעי שמן עם גרפיט. בסטודיו אפשר לצפות בה בעבודתה ולרכוש ציורים. פרטים: בתיאום מראש. טל': 052-8011278.

 

תובל. דורית שלום גרינגס: יוצרת בזכוכית. הסטודיו הוקם לפני 12 שנה ומאז עבר כמה גלגולים. שלום גרינגס יוצרת ויטראז'ים, מוזאיקה והתזת חול, ומעבירה סדנאות יצירה בוויטראז' ומוזאיקה המיועדות גם לילדים מגיל 6. בסטודיו אפשר לראות את האמנית, שעובדת תמיד על כמה יצירות במקביל בטכניקות שונות. אפשר לרכוש עבודות או להזמין פריטים ייחודיים. פרטים: הסטודיו פתוח מדי יום, אם כי רצוי לתאם מראש: טל': 054-4647282. אתר: doritcreations.com.

 

שלומית סיבוני, קיבוץ ניר עם. התמחות: קרמיקה שלומית סיבוני, קיבוץ ניר עם. התמחות: קרמיקה

 

ניר עם. שלומית סיבוני: קרמיקאית. בסטודיו־גלריה של שלומית סיבוני אפשר לראות את הכלים הגדולים והנשים שהיא מפסלת לצד עבודות שימושיות יותר. סיבוני מעבירה בסטודיו שיעורים לקבוצות קטנות ולהורים וילדים, מפגשים זוגיים וימי הולדת חווייתיים. היא עוסקת בפיסול קרמי במגוון טכניקות ומוכרת במקום מעבודותיה וגם מקבלת הזמנות. בסמוך נמצא הסטודיו של הצייר ראובן נכון. פרטים: בתיאום מראש. טל': 050-7303332.

 

מפלסים. חנה סגל: אמנות הזכוכית. סגל בחרה להתנתק מעבודתה בניהול ולהתמחות בנושא שבו השתלמה במשך השנים: יצירה בזכוכית בשיטת פיוזינג, כלומר איחוי של זכוכית וצבע בטמפרטורה גבוהה. בחצר ביתה שבהרחבה הקהילתית בקיבוץ הקימה סטודיו, שם היא יוצרת תכשיטים (במבער), תמונות, כלים, יודאיקה, אריחים, חלונות ודלתות. פרטים: בתיאום מראש. טל': 050-3750681. אתר: www.hanasegal.co.il.

 

שוש שגב, קיבוץ כפר עזה. התמחות: אמנות רב תחומית שוש שגב, קיבוץ כפר עזה. התמחות: אמנות רב תחומית

 

כפר עזה. שוש שגב: אמנית רב־תחומית. בגלריה של שוש אפשר לרכוש ממגוון עבודותיה: ציורים על קנבס, פסלים מעיסת נייר, עבודות קרמיקה ותכשיטים. בשעות היום מתקיימות במקום סדנאות ציור, עיסת נייר וקרמיקה. פרטים: פתוח מדי יום, כדאי לתאם מראש. טל': 050-6492864. אתר: shoshsegev.com.

 

רוחמה. אמנון גולץ: אמן ברזל ונפח. באולם הגדול שהיה בעבר בית הקולנוע של הקיבוץ אפשר לראות את כלי העבודה והתנורים ולהתרשם מהעבודות: פסלים מפסולת ברזל שגולץ ממחזר, וגם רהיטים למשל. המבקרים יוכלו להביט בו בעבודתו, להצטרף לסדנה, לרכוש או להזמין עבודות גדולות יותר. פרטים: פתוח מדי יום, כדאי לתאם מראש. טל': 054-2009605.

 

סעד. אחינועם גולן: צורפת. בסטודיו קטן יוצרת גולן תכשיטים, בעיקר תכשיטים יהודיים בסגנון תימני. השרשראות, העגילים והטבעות עשויים זהב וכסף, חלקם בשילוב אבנים טובות. פרטים: בתיאום מראש, בשבת סגור. טל': 052-3934531.

 

ג'וליאן אשכנזי, קיבוץ חצרים. התמחות: חריטה בעץ ג'וליאן אשכנזי, קיבוץ חצרים. התמחות: חריטה בעץ

 

חצרים. ג'וליאן אשכנזי: חריטה בעץ. אחרי 25 שנה כנגר אשכנזי הוא היום חרט אמן. בין עבודותיו סביבונים ועטים, שהוא מוכר במקום וגם בחנות מוזיאון תל אביב לאמנויות, ולצדם גם קערות, כדים ורגליים מגולפות לשולחן. העבודות מחולקות לאמנות שימושית ולנוי. בסטודיו הוא מעביר סדנאות אישיות, ולמבקרים מזדמנים מדגים את העבודה על הכלים. פרטים: בתיאום מראש. טל': 052-5013467.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x