$
פנאי

עולם נשי: טיולים לנשים ברחבי העולם

לרגל יום האשה הבינלאומי, החל היום, "כלכליסט" מקיף את העולם בטיולי נשים. מקניות במילאנו דרך ג'יפים בכרתים ועד מדיטציה ביפן

תמר וילרפורט 08:5509.03.10

לאחרונה נצפות חבורות של נשים או של אמהות ובנות היוצאות יחד לטיולים בארץ או בחו"ל. "יש אווירה אחרת, והמכנה המשותף גדול יותר מבטיול שמשתתפים בו גם גברים", אומרת דבורה יונאי, שפתחה לפני כשנה עם חברתה אסתי לב־אור את חברת הטיולים צמח בר, המתמחה בטיולי נשים. טלי חוג'סטה, המוציאה טיולים המכונים "מסעות חוג'סטה", בשיתוף חברת מדרפט, מאז השתתפה ב"מלכת המדבר", אומרת: "הנשים המצטרפות לטיולים האלה הן נשים עובדות שלא תמיד מוצאות זמן למנוחה. נסיעה לחו"ל עם נשים שונות וגם עם חברות טובות שחיות בסגנון דומה יוצרת אווירה מיוחדת שממנה הן אוגרות כוח כדי לחזור לשגרה. במקומות הנידחים - החוויה הזו אפילו מועצמת".

 

לרגל יום האשה הבינלאומי החל היום "כלכליסט" מוציא את הנשים לחופשה.

 

מילאנו: קניות. טיול קונספט לחובבות אופנה וסטייל. הטיול, בן ארבעה ימים, נבנה בשיתוף איסתא וחברת "סטייל בלבן", ואל הקבוצה מתלווה הסטייליסטית אביבית למדן ספיבק. במהלך הטיול מבקרים במרכזי הקניות הגדולים בעיר וכן בחנויות מעצבים ומתחמי קניות שפחות מוכרים לתיירים. הקבוצה, שבה עד 12 נשים, מבקרת בבית ספר לעיצוב אופנה, כל אחת מהנשים זוכה לסטיילינג אישי, ובסופו של הטיול מתקיימת סדנת איפור של חברת MAC. פרטים: יציאה ב־15 באפריל. מ־999 דולר. טל': 03-7777777.

 

ארבעה ימים במילאנו. מחיר: מ-999 דולר ארבעה ימים במילאנו. מחיר: מ-999 דולר

 

ברלין: תרבות נשית. "עשר נשים, שלוש מאות וברלין אחת" הוא השם שניתן לשלוש היממות האלו בעקבות נשים בבירה הגרמנית. אמניות ומובילות דעה עומדות במרכז הטיול, וסיפוריהן משולבים בהפסקות קפה בבתי קפה ציוריים ובהפסקות לקניות במרכזים ייעודיים. הסיפורים המלווים את הטיול מתמקדים במרכזיותן של הנשים במיצוב התרבות בעיר, ובהן מרלן דיטריך, הנרייטה סאלד ואנגלה מרקל. לצד אלה יש גם תיאור החיים תחת השלטון הנאצי וביקור ברחובות, אנדרטאות ומוזיאונים רלבנטיים. פרטים: מ־800 דולר. טל': 03-7979700. www.deasy.co.il.

 

שלושה ימים בברלין. מחיר: מ-800 דולר שלושה ימים בברלין. מחיר: מ-800 דולר

 

פירנצה: בישול ויין. חוויית בישול ויין בחמישה ימים למינימום ארבע נשים. שלושת הימים הראשונים מוקדשים לשיעורי איטלקית, ולאחריהם מסיירים בשווקים ועורכים קניות לקראת הבישולים. בין לבין יוצאות הנשים לסיור לילי בפירנצה, מבקרות במוזיאון יין ולוקחות חלק בטעימות יין. ביומיים האחרונים גם ביקור בגלריות, וכמובן - שופינג. פרטים: מ־999 יורו. טל': 03-7979700. www.deasy.co.il.

 

מרוקו: גלביות וחינה. טיול בן תשעה ימים של אופיר טורס בהדרכת ד"ר ורדה מאייר. המסלול כולל ביקור בקזבלנקה, רבאט ופס וגיחה להרי האטלס, לאזור הסהרה ועוד. בטיול ישמעו הנשים הרצאות על מרוקו ועל מעמד האשה במדינה, ויבקרו בחנויות המיועדות לנשים בלבד, שם נמכרים גלביות ובגדי כלות. הן גם יחוו סדנה לקעקועי חינה וללימוד ריקודי בטן, מסלול נהיגה בג'יפים ושיחה אינטימית עם נשים מקומיות. פרטים: יציאה ב־12 במאי. 2,040 דולר. טל': 052-9992080.

 

טיול בן תשעה ימים למרוקו. מחיר: 2040 דולר טיול בן תשעה ימים למרוקו. מחיר: 2040 דולר

 

כרתים וגיאורגיה: ג'יפים וטברנות. טיולי ג'יפים בני חמישה ימים בכרתים או שמונה ימים בגיאורגיה. במהלך הטיולים נוהגות הנשים בג'יפים בנופים לא מוכרים אשר חלקם מאתגרים (בעיקר בגיאורגיה), מתחזקות את הג'יפים ומגיעות לכפרים ציוריים, פוגשות מקומיים ונחשפות לאוכל ולמוזיקה המקומית. בטיול לכרתים ייצאו הנשים מדי ערב לטברנה ויבקרו גם בספינלונגה, אי המצורעים מהספר "האי של סופיה". פרטים: יציאות בקיץ 2010. 1,195 דולר לכרתים. 1,895 דולר לגיאורגיה. טל': 052-6816844, 03-5780555. www.medraft.co.il

 

יפן: מדיטציה וסושי. "סושי, סאקה ושעשועים" הוא שם הטיול של החברה הגיאוגרפית האורך 13 יום, שבהם נפגשות המטיילות עם נזיר למדיטציה משותפת, פוגשות נשים יפניות בעבודות מסורתיות, למשל גיישות, ומבקרות במוזיאונים, ברובעי קניות, במקדשים ובפארקים. שתי לינות חווייתיות צפויות לנשים - במקדש בהימג'י ובמלון יפני מסורתי בריוקאן. פרטים: יציאה ב־2 באפריל. 5,217 דולר. טל': 03-5639040. www.geotours.co.il.

 

13 יום ביפן. מחיר: 5217 דולר 13 יום ביפן. מחיר: 5217 דולר

 

אתיופיה: פולקלור. אוצרות טבע, תרבויות שבטיות קדומות וכפרים מעניינים עומדים במרכז הטיול בן שמונת הימים של אסטה וסורנגה והחברה הגיאוגרפית לממלכת שבא. לנשים שם יש חלק חשוב בתחזוקת הבית, הפרנסה והמשפחה, ומעניין לעקוב אחר לבושן, קישוטי הגוף ומערכות היחסים שלהן עם הגברים וגם לראות את ההבדלים בין הכפרים. ביום האחרון מגיעים לאדיס אבבה, שם ייפגשו המטיילות עם נשים מקומיות שעוסקות בעבודות יד, ויצפו בהופעת פולקלור המלווה בארוחה מסורתית. פרטים: יציאה ב־4 באוגוסט. 2,739 דולר. טל': 03-5639026. www.astha-suranga.co.il.

 

נשארות בארץ

חברת צמח בר מוציאה טיולים בארץ הכוללים ביקורים בגלריות, מפגש עם אמניות, ארוחות וגם קניות - בהתאם לאופי הקבוצה, שבה עד 18 משתתפות. בין הסיורים המומלצים: "נשים ברוח ים", בעמק חפר ולאורך החוף - פסיפס הציפורים בקיסריה, מוזיאון ראלי, ביקור בבית אולגה חייקין, מפגש עם אמנית. זהו מעין יום כיף בנסיעה לא ארוכה במכוניות פרטיות.

 

סיור מומלץ שני הוא ביפו, בעקבות הסרט "עג'מי". בסיור מפגש עם נסרין, שחקנית בסרט ובסיור, המתארת את אופי השכונה ומתבלת בסיפורים פיקנטיים מתוך העבודה על הסרט. המדריך, קוסטה מנצור, הוא בן השכונה, ומוביל למפגש עם דמויות מהסרט ועם פעילי השכונה. פרטים: מ־1,500 שקל לקבוצה. טל': 050-5529050, 050-4748807. www.tbar.co.il.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x