אופנה

5 מתחמי אופנה חדשים בדרום תל אביב

גן החשמל כבר נחשב לגבול הצפוני של אזור המעצבים. "כלכליסט" ממפה את החנויות הנחשקות של יוצרים צעירים ואת האאוטלטים עם הרכישות הכי משתלמות

שירות כלכליסט 18:4124.01.10
מרכז האופנה של תל אביב מתפתח לאחרונה לכיוון דרום, מעבר לאזור גן החשמל, שנחשב עד לא מכבר לגבול הדרומי של מתחמי האופנה הצעירים. זאת נוסף על בית טפר, הממוקם ברחוב בן צבי ליד אבו כביר, ואשר בו התרכזו רבות מחנויות העודפים של המעצבים, ונוסף על מתחם התחנה בפאתי נווה צדק, שיושק באפריל ויכיל חנויות אופנה רבות. "כלכליסט" יצא למפות את האופציות לשופינג (או "לא, אני רק מסתכלת") בריכוזי האופנה החדשים.

 

שוק הפשפשים

 

לאזור המתויר הצטרפו לאחרונה חנויות של מעצבי אופנה, נעליים ותכשיטים. שיטוט ברחובות ובסמטאות יגלה חנויות כמו One Bedroom ביהודה מרגוזה 12, המתמחה בבגדים ובעיצוב לבית, את חנותה של המעצבת אלונה בר יונה ביהודה מרגוזה 10, בגדי וינטג' משודרגים של שירי אברמסון ברבי יוחנן 4, ואת האטלייה ברחוב בית האשל 18, המאגד שלוש מעצבות: נועה אורון למותג Ulla, מעצבת התיקים והתכשיטים ענת זמיר ומעצבת הנעליים אסתי דרורי לשו סטורי.

 

חנויות בולטות: שרון ברונשר, עמיעד 13: באוקטובר האחרון פתחה פה המעצבת את חנותה השלישית. נוסף על קולקציות הבגדים והרהיטים שהיא נוהגת להוסיף להם מגע אישי, יש כאן תמהיל שמתאים לשוק פשפשים וכולל פריטים עשויים בעבודת יד והרבה פריטי One Off, הנמכרים בסניף זה בלבד. טווח מחירים: 12,000-39 שקל.

 

שרון ברונשר שרון ברונשר

 

רובי סטאר, עמיעד 13: חנות שנייה למותג שנפתחה לפני ארבעה חודשים. נוסף על קולקציות התכשיטים המוכרות יש בה גם עבודות ייחודיות, One Off, וכן אוסף פריטי וינטג' הכולל בגדים, נעליים, תכשיטים וקופסאות. טווח מחירים: 80-4,500 שקל. אחת אחת, רבי יוחנן 8: מותג נעלי נשים בקו נקי עם טוויסטים ייחודיים, בניצוחן של אלמוג וייס ומירה גפני, אחת מהחלוצות במקום. החנות משמשת גם כבית המלאכה. טווח מחירים: 690–1,540 שקל. הסדנא, רבי נחמן 2: סטודיו של שתי מעצבות תעשייתיות, טל דיין ונעמי לוין, שגם מארחות מעצבים אקולוגיים. המוטו שלהן הוא עיצוב שמח ומתחשב, ובמגוון יש פיות, כלי אוכל עם מסרים חיוביים, חולצות ועוד. פתוח בימי חמישי ושישי בלבד. טווח מחירים: 5–1,500 שקל.

 

סביבת רחוב אבולעפיה

 

מוקד חדש הממוקם דרומית לפלורנטין, ובו בית קסטיאל וכן חנויות וסטודיות של מעצבים צעירים: מותג המצעים ובגדי הפנאי b.knit ברחוב בן עטר 34, מעצבת התיקים הצעירה עינת סקלסקי באבולעפיה 19, הסטודיו של מעצבת התיקים גל פלדמן באלפסי 20 ועוד.

 

חנויות בולטות: מירית וינשטוק, שניצלר 20: המעצבת מסמנת את גבולות המתחם ברחוב מעט צדדי ועתיר מוסכים. בחנותה אפשר למצוא את הקולקציה האחרונה, פריטים מעונות קודמות, אוסף פריטי וינטג' ושמלות כלה בהזמנה אישית אחרי תיאום מראש. טווח מחירים: קולקציות קודמות עד קולקציה נוכחית 150–2,500 שקל. שמלות כלה 3,500–5,500 שקל. ורנר, אלפסי 33: חנות מעוצבת להפליא של הבוטיקאית ששבה מניו יורק שירה דולינגר, ובה מותגים מצוינים כמו אקנה ג'ינס ובטסי ג'ונסון. טווח מחירים: 200–4,000 שקל. מיכל ארבץ, אבולעפיה 16: מעצבת של בגדי נשים מתוחכמים, זורמים ונוחים, שמציעה גם קולקציית יוניסקס לילדים מגיל שנתיים עד 10. טווח מחירים: 100–690 שקל. מאיה שלו, אלפסי 20: מעצבת תיקים, ארנקים, חגורות, שלייקס ובייבי שלייקס לילדים. קו התיקים הוא במראה של פעם. פתוח לקהל בימי שני ושישי בלבד. טווח מחירים: 150–1,500 שקל.

 

מירית וינשטוק מירית וינשטוק

 

סביבת רחוב שוקן

 

מתחם ותיק שלאחרונה החלו לבצבץ בו חנויות עודפים של מותגים ומעצבים ישראלים. בין הוותיקים בו חנות העודפים של דורין פרנקפורט ברחוב שוקן 32.

 

חנויות בולטות: טובל'ס, שוקן 32: חנות עודפים חדשה שנפתחה לפני שבועיים ובה עודפי ייצוא, דגמים מעונות קודמות ודגמי One Off שונים. טווח מחירים: 40–590 שקל אחרי הנחות של 30%–80%. שו מייקר, י.ל פרץ 2: סטודיו וחנות עודפים של מעצבת הנעליים ענבר יוסיפון, שמוכרת במקום עודפים מעונות קודמות לצד קולקציה נוכחית. פתוח לקהל בימי שישי בלבד, ובשאר ימי השבוע בתיאום מראש בלבד. טווח מחירים: 300–1,100 שקל. פראו בלאו, י.ל פרץ 8: חנות סטודיו חדשה ובה עודפים מעונות קודמות וכן אוסף פראו בלאו וינטג' - בגדים מעברו של המותג. טווח מחירים: 49–399 שקל. גרשון ברם, שוקן 27 קומה 9: אאוטלט לבגדי גברים - חליפות, חולצות, עניבות ועוד. טווח מחירים: 49–990 שקל. דיסקו רוסו, קיבוץ גלויות 32: ממוקם בין רחוב שוקן לבין מתחם נגה, ומציע מבחר רחב של נעליים ומגפיים בהנחות של עד 70% מעונות קודמות ועד 30% מהעונה הנוכחית. טווח מחירים: 200–1,600 שקל.

 

פראו בלאו פראו בלאו

 

חצרות יפו

 

המתחם המשופץ חצרות יפו, הממוקם בשד' ירושלים 15–17, ריכז אליו סלוני כלות וחתנים, והפך למתחרה ראוי למוקד הבלתי מעורער עד לאחרונה בצפון רחוב דיזנגוף. אפשר למצוא פה את סלוני הכלות נירית בל, אסתר לוי וגלוריה.

 

חנויות בולטות: דני מזרחי, שד' ירושלים 15: המעצב עשה צעד אמיץ בשנת 2006 כשהחליט לנטוש את דיזנגוף הפקוק ולעבור למתחם המרווח ביפו. בהיכל הכלות שלו יש מבחר מגוון של שמלות ערב וכלה, וגם אביזרים נלווים. טווח מחירים: מ־10,000 שקל. פנינה טורנה, שד' ירושלים 15: מציעה מבחר שמלות כלה וערב בשלל עיצובים וסגנונות, וכן נעליים, תכשיטים ואביזרים בעיצובה. טווח מחירים: שמלות ערב מ־4,000 שקל, שמלות כלה מ־6,000 שקל, תכשיטים מ־200 שקל ונעליים מ־800 שקל. גלית רוביניק, שד' ירושלים 15: שמלות כלה בסגנון ויקטוריאני עשיר ובמגוון צבעים, שבהן משולבות אבנים יקרות, וגם קולקציה לשושבינות. טווח מחירים: 8,000–14,000 שקל. ליאור סגול, שד' ירושלים 17: בגדים לחתנים ולאירועים - חליפות, טוקסידו, חולצות, חגורות, סיכות ועוד. טווח מחירים: 200-8,000 שקל.

 

מתחם נגה

 

ברחובות הקטנים והמשופצים של מתחם נגה, הנמצא באזור רחוב סלמה לכיוון יפו, נפתחו חנויות קטנות וסטודיות: המחסן רחב הידיים של סטודיו הכל דבש בבעלות דני בר־שי, ברחוב רוחמה 11, סטודיו המותג הנשי גרדרובה ברחוב נחמה 10, חנות בגדי הגלישה זרקא ברחוב תרצה 17, שמוכרת לקהל הרחב רק מפסח ועד סוף הקיץ, מעצב התכשיטים דוברמן ברחוב רוחמה 14 ועוד.

 

חנויות בולטות: אלף אלף, פוריה 8: סטודיו וחנות של בוגרות בצלאל, אפרת ואיילת, שמעצבות בגדים בקו מינימליסטי ובגוני שמנת וכחול ולבן. טווח מחירים: 100-900 שקל. תהילה, רוחמה 9: מעצבת תכשיטים ובוגרת שנקר טרייה, שעובדת בעיקר עם חוטי כסף מעובדים בתהליכי שריפה וצריבה. טווח מחירים: 250–1,800 שקל. ריבה תיקים, רוחמה פינת מוריה: מעצבת ששבה למתחם לפני שישה שבועות, לסטודיו ולחנות שבה היא מוכרת את הקולקציה האחרונה ודגמי One Off שבסגנון פיסולי השונה מאוד מהתפיסה המסורתית של תיק. טווח מחירים: 240–1,250 שקל.

 

אלף אלף אלף אלף

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x