$
פנאי

חופשה על ארבע: פנסיוני הכלבים והחתולים הטובים בארץ

תאים פרטיים, חצר גדולה למשחקים, פינוק בחטיפים, שיעורי אילוף, ואפילו בלוג יומי שבו הבעלים יכולים להתעדכן במצב הכלב

תמר וילרפורט 21:5610.08.09

יצאתם לחופש, אבל מה עם בעלי החיים שלכם? מסבתר שלא כולם יכולים להישאר בגפם בבית סגור ולהמתין למזון שאחד השכנים טובי הלב יביא במהלך היום. גם הסיבוב עם הדוג ווקר או הדוג סיטר לא מספיק להם. לשם כך הומצאו הפנסיונים לכלבים וחתולים.

 

"ישנם שלושה סוגים של פנסיונים", אומר הווטרינר ד"ר יובל סמואל, מנהל המרכז הרפואי הווטרינרי פט חולים: "הפנסיונים הנפוצים הם פנסיוני חצר, כלובים עם חצר מרכזית המתאימים לכלבים שאינם סובלים מבעיות חרדה. סוג אחר הם הפנסיונים הביתיים שבהם מארחים בין חמישה לעשרה כלבים באווירה ביתית, והסוג השלישי הם למעשה בית הארחה לכל דבר שבו לכל כלב יש חדר משלו".

 

חייך כלב, קיבוץ חצרים חייך כלב, קיבוץ חצרים צילום: דנית גוטפריד

"בניגוד לחתול שאפשר להשאיר בבית ובלבד שמישהו ייכנס פעם ביום להחליף את החול לצרכים וימלא אוכל ומים נקיים, הכלב הוא בעל חיים שחשובה לו החברה וגם הטריטוריה שלו", ממשיך הווטרינר ד"ר רפי קישון, המנהל מרפאה לחיות מחמד בתל אביב. "את הכלב יש להשאיר עם בן משפחה, עם חברים או עם חיות דומות. כל הפנסיונים יכולים להתאים אם יש הקפדה על יחס אישי. בכל מקרה, צריך להתאים את הפתרון לכלב". "כלכליסט" מגיש, את רשימת הפנסיונים הטובים ביותר בארץ, מהצפון לדרום.

 

משק שי, גבע כרמל

 

34 כלבים ועוד שבעה חתולים יכולים להתאכסן כאן, ביחידות של 16 מטר רבוע עם חצר צמודה לכל תא בגודל 18 מ"ר. החדר המדמה בית, כולל מיזוג וספות, אוכל: יוקונובה. פעילויות: הצוות הכולל ארבעה אנשים מוציא קבוצות של כלבים לחצר ברוטציה, מברישים, משחקים בכדור ועוד. ניקיון: שטיפה ושאיבה פעם ביום, איסוף יציאות סביב השעון. חיסונים: משושה, כלבת ותילוע חובה, ממליצים על שעלת מכלאות שבועיים לפני ההגעה. טפילים: הכלב נבדק בזמן הקליטה ובצורה שוטפת, ואם צריך - עושים טיפול מיידי. הווטרינרים ד"ר עדי גפן וד"ר מוניקה גפן מלווים. תוספות: אפשרות לרחצה ותספורת. פרטים: 50 שקל ליום, טל': 04-8256680; אתר: www.petfood.co.il.

 

משק שי משק שי

 

המרכז לכלב, גבעת עדה

 

30 כלבים יכולים להתאכסן כאן ב־19 כלובים בשטח של 8 מ"ר. עד שלושה כלבים בתא (מאותה משפחה או מאותו סוג חברותי), בחלקו מרושת ובחלקו אטום לפגעי מזג אוויר. אוכל: בלקנדו ובלק ווד. פעילויות: בני המשפחה יוצאים פעמיים־שלוש ביום למשחק חופשי בארבע חצרות שחרור לפי הסדר. בסך הכל במקום שלושה וחצי דונם של מדשאות. יש גם אופציה לטיול אישי. ניקיון: פעמיים ביום שטיפה, וניקיון שוטף של יציאות במהלך היום. חיסונים: כלבת חובה, ממליץ על שעלת המכלאות. לא מקבלים גורים צעירים כדי שלא יידבקו וידביקו במחלות. טפילים: הדברה סביבתית פעמיים בשבוע. תוספות: פינוקי רחצה והברשה, אילוף. מתן תרופות ותוספת אוכל - ללא תשלום. פרטים: 50 שקל ליום, טל': 057-7391060; אתר: www.dogcenter.co.il.

 

פנסיון לכלבים וחיות מחמד, צור יגאל

 

20–25 כלבים יכולים להתאחסן כאן, בנוסף לששת כלבי הבית, בשטח של דונם אחד הכולל את בית המשפחה וחצר גדולה. אין כלובים, האוכל מוגש בתוך הבית. אוכל: כל כלב מגיע עם המזון שאליו הורגל על ידי בעליו. פעילויות: הבית פתוח לחצר הגדולה והמשחק חופשי. אם הכלב גר קרוב, אפשר לטייל איתו לכיוון הבית. בני המשפחה מטפלים כל העת, ואם הם יוצאים, מגיעה שמרטפית למקום. ניקיון: כל הזמן, בין השאר כיוון שמדובר בבית המשפחה. חיסונים: כלב מתקבל רק עם שם וטרינר מטפל, ועם כלבת. ממליצה על שעלת. תוספות: אם יש לכלב בעיה לשוב הביתה — עדי מתלווה לטיפול "הרמוניה" המחזירה את הכלב הביתה במחיר של יום בפנסיון. פרטים: 60 שקל ליום, הנחה לשוהים מעל שלושה חודשים. טל': 057-7412300; אתר: http://pension-adi.dpages.co.il.

 

פנסיון לכלבים וחיות מחמד פנסיון לכלבים וחיות מחמד

 

חוות הכלבים, הכפר הירוק

 

110 כלבים יכולים להתאכסן כאן. כל שלושה־ארבעה כלבים מתאכסנים בחדר בשטח של 9 מ"ר הכולל מיטה, שוקת מים וחצר פרטית בגודל דומה. אוכל: יוקונובה או פרופלאן. פעילויות: חמשת אנשי הצוות, מגובים באסיסטנטית ובמנהלת, מוציאים ברוטציה את הכלבים ארבע פעמים ביום לחצר (בשטח שישה דונמים) למשחקי כדור ופריסבי. ניקיון: פעמיים ביום, ועוברים בשוטף לבדוק יציאות. חיסונים: שם וטרינר חובה. דרישה למשושה, תילוע וכלבת, ממליצים על שעלת בהתאם להתייעצות עם הווטרינר. טפילים: כלב שמגיע עם פרעושים עושים לו אמבטיה. שטח הפנסיון מרוסס מדי חודש. תוספות: על תספורת (שאינה מתבצעת במקום). לא גובים על מתן תרופות, מעל ארבעה ימי שהות - רחצה בחינם. פרטים: 70 שקל ליום. מעל שבועיים - 65 שקל, מעל חודש - 55 שקל. הנחות לשני כלבים ויותר מאותה משפחה. טל': 1-599-500774; אתר: www.dogs4all.co.il.

 

חוות הכלבים חוות הכלבים צילום: אוראל כהן

 

הדוד משה, כפר טרומן

 

עד 100 כלבים יכולים להתאכסן במקום, בחלוקה של שני כלבים ליחידה. יחידות הדיור אינן צמודות זו לזו, ומאובזרות במיטות, מים ופינת שירותים. לכל חדר חצר, הקטנה ביותר היא בשטח של 36 מ"ר. באתר האינטרנט לכל כלב יש בלוג יומי מתעדכן גם עם תמונות, והבעלים יכולים לעקוב אחרי הכלב ולהעלות שאלות ובקשות. אוכל: פרופלאן. פעילויות: הצוות המונה עשרה עובדים, דואג שהכלבים יהיו בתנועה מתמדת כיוון שהחצר הפרטית פתוחה. בנוסף יוצאים לפעילות במתקני ספורט בחצר הגדולה, והצוות משחק עם כדורים ופריסבי. ניקיון: שלוש פעמים ביום. חיסונים: לא מקבלים בלי משושה וכלבת. לא מבקשים שעלת מכלאות, אלא אם הווטרינר דורש - יש לבצע כחודש לפני. טפילים: כל כלב נבדק בקבלה. מחפשים גם דלקות אוזניים, מחלת עור, חניכיים, עושים אמבטיה. הדברה סביבתית מתבצעת באופן קבוע. תוספות: אוכל נוסף, זמן משחק פרטני, רחצה והברשה, פינוק בחטיפים - בתשלום נוסף. פרטים: עד 14 יום - 60 שקל ליום. עד חודש - 57 שקל. הנחות נוספות לשני כלבים במשפחה, מעל חודש שהות ועוד. טל': 03-9711111; אתר: www.dodmoshe.com.

 

הדוד משה הדוד משה צילום: שלומי ארביב

 

הכלבייה, כפר רות

 

עד 60 כלבים ו־12 חתולים יכולים להתאכסן כאן, כאשר כל כלב נמצא בכלוב אלא אם הגיעו כלבים מאותה משפחה. שטח התא 5 מ"ר. אוכל: בלקנדו. פעילויות: פעמיים ביום, למשך שעה וחצי, כשבכל פעם יוצאים שניים־שלושה כלבים לחצרות ששטחן 50 מ"ר. אין פעילות מיוחדת, הכלבים חופרים ורצים והצוות (עד שלושה איש) משגיח. ניקיון: בבוקר - שטיפה יסודית, במשך היום עובר איש צוות בין הכלובים ומנקה לפי הצורך. חיסונים: להגיע עם פנקס לפיו החיסון נגד כלבת והחיסון

המשובע בתוקף. המלצה פרטנית לחסן נגד שעלת המכלאות שבועיים לפני ההגעה, בהתאם לגיל הכלב, רמת החרדה והתייעצות מוקדמת עם הווטרינר. טפילים: כל כלב נבדק, ואם יש צורך מטופל במקום. נוסף על כך, מרססים על בסיס קבוע. תוספות: אילוף למעוניינים, בתשלום נוסף. פרטים: 50 שקל לכלב ליום, 35 שקל ליום לחתול. הנחה לתקופות ארוכות. טל': 08-9761335; אתר: hakalbia.co.il.

 

חייך כלב, קיבוץ חצרים

 

עד 50 כלבים יכולים להתאכסן כאן בכלובים גדולים, כשלכל שניים מהם חצר משותפת בשטח של 60 מ"ר. כמו כן יש במקום אגף לכלבים קטנים. אוכל: פרופלאן. פעילויות: שלושת אנשי הצוות מטיילים מדי יום במשך שעה־שעה וחצי. ניקיון: פעם ביום הכלב נשטף, ועוברים בשוטף לבדוק יציאות. חיסונים: שבב, כלבת ומשושה חובה, ממליצים על שעלת מכלאות. טפילים: על הכלב להגיע אחרי טיפול. המקום מרוסס פעמיים בשבוע. תוספות: אילוף בתוספת תשלום. פרטים: 50 שקל ליום, 10% הנחה - לשוהים מעל שלושה שבועות, 20% הנחה - לשוהים מעל חודש וחצי. טל': 08-6473355; אתר: www.smile-dog.dpages.co.il.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x