שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כושר

עם היד על הדופק

למרות שלל המבצעים מכוני הכושר מתעקשים שהעסקים בסדר גמור. והמיתון? הוא רק עוזר: למפוטרים יש זמן והלקוחות הוותיקים צריכים מקום להוציא קיטור

קרן צור 09:2511.05.09
גשם של הנחות ומבצעים שוטף את מכוני הכושר בארץ. לא ברור אם זה אחד מסימני המיתון, המאלץ אנשים לקצץ בהוצאות ולחסוך כל שקל, או מסימני הקיץ הקרב, המעורר את הצורך הלאומי להתחטב, אבל דבר אחד בטוח: זה הזמן ליהנות מההטבות המוצעות למצטרפים החדשים. וברוח התקופה - יש גם התחשבות במפוטרים הטריים: מתברר שרשתות הכושר הגדולות מעודדות את מי שאיבד את לאחרונה את מקום עבודתו להקפיד על פעילות גופנית שתשפר את מצב הרוח והביטחון העצמי, בזמנים שבהם הוא זקוק לחיזוק חיובי.

 

"בחודשים האחרונים יש עלייה משמעותית במספר הנרשמים למועדונים שלנו", אומר נדב מאירסון מרשת פיור בתל אביב. "מצד אחד זה מפתיע, כי כמו כל עסק אחר, חששנו מהשפעות המשבר הכלכלי; מצד שני זה הגיוני, מכיוון שזאת המגמה גם בארה"ב ובאירופה. לא מעט מהמובטלים החדשים, שאף פעם לא מצאו זמן להתאמן, מנצלים את ההזדמנות ומצטרפים למכוני הכושר, וגם המנויים הוותיקים לא ממהרים לעזוב: במחיר של ארוחה זוגית במסעדה הם יכולים להגיע כל יום למכון, שמעבר למסגרת אימונים גם מאפשר לך לפגוש אנשים חדשים ונותן מענה חברתי".

 

שיווק מוגבר

 

עם זאת, כתבות שהתפרסמו ב"פורבס" וב"וול סטריט ג'ורנל" לאחרונה מציגות תיאוריה פחות אופטימית: גם אם המיתון עוד לא הגיע לתעשיית הכושר, ההיערכות אליו כבר החלה. לפי תוצאות סקר שערך ארגון ה־Health, Racquet & Sportclub, אמנם מתוך 200 בעלי עסקים בתחום הכושר שני שלישים מצהירים שבינתיים המיתון רק עשה להם טוב, אך שלל המבצעים וההנחות שהם מציעים ללקוחותיהם מצביעים על חשש מהשפעותיו העתידיות.

 

זה מה שקורה גם אצלנו?

מאירסון: "נכון שלאחרונה יותר מכוני כושר יוצאים במבצעים חדשים, אבל זה לא בהכרח קשור למיתון. תמיד לפני הקיץ הרבה אנשים מחליטים שהם רוצים להתחיל להתאמן, ומכוני הכושר מגבירים את פעולות השיווק".

 

המכונים למדו את הלקח מהתפוצצות הבועה, ומתחשבים בלקוחות המכונים למדו את הלקח מהתפוצצות הבועה, ומתחשבים בלקוחות צילום: shutterstock

 

גם ירון סלע, מנהל השיווק של רשת גרייט שייפ, וניב הראל, סמנכ"ל השיווק של הולמס פלייס, לא חושבים שהמבצעים הנוכחיים הם תולדה של המיתון. הם טוענים לעלייה במכירות: 14% בגרייט שייפ ו־20% בהולמס פלייס ברבעון הראשון של 2009, בהשוואה לשנה שעברה.

 

המבצעים לא מלמדים על מצוקה?

הראל: "המבצע החדש הוא חלק מתוכנית שיווק שנקבעת מראש. עובדה שאנחנו לא מורידים מחירים, אלא רק מצ'פרים את המנויים בחבילה של עשר מתנות (כמו אימון אישי וייעוץ תזונתי) לרגל חגיגות העשור לרשת. עד עכשיו המיתון רק הגדיל את מספר המנויים, אבל זה מפני שנערכנו בהתאם. השנה, למשל, אנחנו מציעים ללקוחות מינוי שלא כרוך בהתחייבות שנתית".

 

נתקלתם במקרים שלקוחות ביקשו לבטל את המינוי לאחר שפוטרו?

סלע: "ללקוחות כאלה אנחנו מציעים להמשיך להתאמן ולשלם לנו כשמצבם הכלכלי ישתפר. זה חלק מאסטרטגיה שפיתחנו בעקבות ניסיון העבר: ב־2001, כשבועת ההייטק התפוצצה, הרבה מהמנויים בסניף שלנו בהרצליה פוטרו. מכיוון שגילינו התחשבות, הרווחנו לא מעט לקוחות שמנויים עד היום".

 

המבצעים וההטבות במכוני הכושר

 

גרייט שייפ: תוכנית הכנה לקיץ: שלושה חודשים במסלול בוקר, צהריים או ערב, כולל שלושה אימונים אישיים וייעוץ תזונתי, 200 שקל לחודש למינוי בוקר. פרטים: www.great-shape.co.il.

 

הולמס פלייס:
מינוי שנתי ללא התחייבות חודשית וחבילת מתנות, 100-250 שקל לחודש. מינוי צהריים (בשעות 12:00-16:00) ב־50% הנחה למובטלים. פרטים: www.holmesplace.co.il.

 

רשת קאנטרי קלאב ספורטן: מינוי קיץ לשלושה חודשים, 1,100 שקל ליחיד, 2,150 שקל לזוג ושני ילדים. פרטים: www.sportan.org.il.

 

גו אקטיב: מינוי לשלושה חודשים 890- 960שקל (תלוי בסניף). מנויים שימליצו על חבריהם להצטרף יזכו במתנה. פרטים: www.go-active.co.il.

 

פיור, תל אביב: מי שרוכש מינוי לשנה וחצי מקבל אופניים במתנה. פרטים: www.pure.co.il.

 

סטודיו C: מנוי ב-299 שקל לחודש. 400 שקל הנחה ברכישת מינוי לשנה, 1,150 שקל הנחה ל־18 חודשים. סדנת דיאה נשית ב־1,199 שקל. פרטים: www.studioc.co.il.

 

הסטודיו של סמדר בכפר ורבורג: 155 שקל בחודש למינוי שנתי (כולל שימוש בבריכה) ותוספת 30 שקל לחודש עבור השתתפות בשיעורים. ברכישת מינוי זוגי, האשה מקבלת את השעורים בחינם. פרטים: www.smadis-studio.co.il.

 

Gmax, מודיעין: 239 שקל לחודש. 169 שקל למינוי שנתי. 129 שקל לחודש לרוכשים מינוי זוגי. פרטים: www.gmax.org.il.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x