• תפריט
פנאי

איך להעביר סרט מהמחשב לטלוויזיה

הסרטים מאופסנים במחשב אבל אתם רוצים לראות אותם על המסך בסלון - בדיוק לשם כך המציאו את מזרימי המדיה (סטרימרים). "כלכליסט" מציג את המכשירים הבולטים בשוק

אורית זרובבל 10:5502.02.09

בסיוע האינטרנט המהיר, והודות להתקני אחסון שמגיעים לנפחים של טרה־בייטים, המשתמש הממוצע נהפך בשנים האחרונות לאוגר בלתי נלאה. כזה שמוריד לדיסק הקשיח במחשב שלו כמויות אדירות של תמונות משפחתיות, קובצי מוזיקה ווידיאו, סדרות טלוויזיה וסרטים.

 

הסטרימר, מזרים מדיה (ובקיצור: מזרימדיה), נולד כדי לענות על הצורך להאזין לקבצים המאופסנים הללו באיכות השמע של מערכת האודיו הביתית, או לצפות בסרטים השמורים בכונן על המסך בסלון. יש שני סוגי סטרימרים: להעברת אודיו ולהעברת וידיאו־אודיו.

 

"בעוד שבעבר נדרשנו לצרוב את התוכן הממוחשב על דיסקים או להעבירו פיזית באמצעות כוננים קשיחים ניידים", מסביר זיו רוזנפלד, עורך משנה באתר hometheater.co.il, "היום אפשר להשתמש ברשת הביתית, חוטית או אלחוטית, כדי לשדר את התוכן מהמחשב". לדבריו היתרון הוא שכל המסלול - מהמחשב לרשת הביתית ועד הצגת התוכן על המסך - נעשה בצורה דיגיטלית ואידיאלית, ללא שום איבוד אות.

 

Popcorn A110. מאפשר הזרמת תוכן מהמחשב דרך הרשת הביתית, וצפייה בווידיאו, אודיו ותמונות, תומך בפורמטים רבים, מנגן תוכני בלו ריי ומציג בטבעיות תרגומים בעברית, וכולל כל חיבורי הווידיאו והאודיו לרבות HDMI גרסה 1.3 ומקום לדיסק קשיח.

 

Popcorn A110. מחיר: 2,000 שקל, בגיימרום Popcorn A110. מחיר: 2,000 שקל, בגיימרום צילום: Tedd Soost

 

יתרון: חיבור USB Slave להטענת הכונן הקשיח, שבעזרתו תוכלו להוריד תכנים ישירות מהמחשב, במקרה שאין לכם רשת ביתית, להעתיק מכונן קשיח חיצוני עם חיבור USB, לנייד בין חדרים או להשתמש בו לצורכי גיבוי, ואת מרבית הפעולות האלו תוכלו לעשות ללא נוכחות מחשב. באתר CNET אהבו את איכות התמונה, את הסאונד, את אופציות החיבור ואת ממשק המשתמש והעניקו לפופקורן הזה את הציון 9. (2,000 שקל, בגיימרום).

 

TViX M-6500A של DViCO. מנגן תוכני HD (ואחרים) בכל סוגי הקבצים בהזרמה דרך הרשת או באמצעות חיבור לכונן קשיח, מצויד בשלל חיבורים וכניסות, לרבות HDMI 1.3. העברת התכנים נעשית על ידי שיתוף ספריות במחשב, ללא שימוש בתוכנה נוספת. ה־TViX M-6500A מסוגל לשתף קבצים עם מכשירים אחרים, כלומר, אפשר לנגן תכנים על גבי מכשירים אחרים בעלי חיבור רשת הפועלים בחדרי הבית. כאשר המכשיר מחובר למחשב דרך הרשת, ניתן גם להעתיק, ללא צורך במחשב, תכנים מהדיסק המקומי למרוחק ולהפך. משמש גם כמזרים אודיו ומקור האזנה למוזיקה מהרשת. באתר CNET הגדירו אותו כ"מכונה מבריקה". (2,500 שקל, בעולם הדיגיטלי).

 

סקוויזבוקס של לוג'יטק. מחיר: 699 שקל, בחנויות בזק סקוויזבוקס של לוג'יטק. מחיר: 699 שקל, בחנויות בזק

 

HDX 1000. יכול לנגן תוכני מדיה מכונן קשיח פנימי שאפשר להתקין בו, מהתקני USB חיצוניים או מהמחשב בבית דרך הרשת הביתית. תומך בכל פורמטי האודיו והווידיאו, לרבות בלו ריי, תומך בעברית, שופע חיבורי וידיאו ואודיו, מכיל מרחב פנימי לדיסק קשיח, כולל חורי אוורור. אבל אם ממילא בכוונתכם להעביר את כל התוכן מהמחשב דרך הרשת הביתית או מכונן USB חיצוני, תוכלו להסתדר בלעדיו. מצויד ב־USB Slave שניתן לחבר למחשב או לכונן קשיח, ובעל יכולת לקרוא כרטיסי זיכרון, והעיקר: נראה טוב ממרבית עמיתיו. סטרימר השנה ובחירת הקהל באתר hometheater.co.il. (מ־1,990 שקל בארמגדון).

 

אודיו: ברחבי הבית

 

סקוויזבוקס של לוג'יטק. לוג'יטק היא החברה השלטת בשוק העברת האודיו. הסקוויזבוקס, האח הקטן במשפחה, הוא מכשיר קטן ומעוצב בעל חיבור רשת אלחוטי וחוטי, המאפשר האזנה למוזיקה בכל חדרי הבית ללא צורך בחיווט בין הנגן למחשב. חיבורו לאינטרנט מאפשר גם האזנה לתחנות רדיו אינטרנטיות. איך זה עובד? מורידים את תוכנת שרת המוזיקה, שעושה בין היתר "אינדוקס" של ספריית התכנים במחשב, מחברים למערכת האודיו ומתפעלים באמצעות השלט. (699 שקל, בחנויות בזק).

 

סקוויזבוקס דואט של לוג'יטק. עושה את אותה עבודה של הזרמת קובצי מוזיקה מהמחשב האישי אל מערכת האודיו דרך הרשת האלחוטית ומאפשר גם האזנה לתחנות רדיו אינטרנטיות. אלא שכאן יש שלט השולט בהזרמת המוזיקה ומקלט המתחבר למערכת אודיו הביתית. אפשר לרכוש כמה מקלטים ולשלוט בהם באמצעות שלט אחד (2,199 שקל).

 

סקוויזבוקס דואט של לוגיטק. מחיר: 2,199 שקל סקוויזבוקס דואט של לוגיטק. מחיר: 2,199 שקל צילום: Lance Shows

 

סקוויזבוקס בום של לוג'יטק. האחרון בסדרה הוא הסקוויזבוקס בום, שמזרים מוזיקה מהמחשב ומהאינטרנט כמו שני אחיו הבוגרים, וגם מצויד ברמקולים מובנים המוציאים סאונד מצוין, מה שהופך אותו למערכת עצמאית. כמו כן הוא יכול לתפקד כשעון מעורר (1,799 שקל).

 

Teac WAP-5000. מאוד ידידותי ונוח לשימוש. יש לו מסך שעושה את כל תהליך בחירת השירים פשוט ואינטואיטיבי יותר. (2,500 שקל, בעולם הדיגיטלי).

 

לנצל את הכונן הקיים

 

תחום הזרמת המדיה קיים בעולם ומצליח זה כמה שנים, אבל בארץ רק בקרב יודעי ח"ן. השאר קונים די.וי.די. בעקבות זאת נותר תחום הסטרימינג נישתי יחסית, ומרבית העוסקים בו הן חנויות האודיו והקולנוע הביתי המתמחות, המייבאות את המוצרים באופן עצמאי.

 

אופציה נוספת, למי שבכל זאת לא מפחד מחידושים, היא TV HD Media Player של ווסטרן דיגיטל. מדובר בכונן ההופך כוננים ניידים או כונני אחסון מבוססי USB דומים לנגן מדיה באיכות Full HD. חיבור שני המכשירים למערכת קולנוע ביתי או למסך מאפשר האזנה למוזיקה במערכת וצפייה בסרטים ובתוכני וידיאו על המסך. הוא אינו דורש חיבורים מסובכים או הגדרות ארוכות, ואין צורך למחוק תוכן כדי לפנות מקום. (699 שקל, בחנויות המחשבים, באופיס דיפו ובבאג).

 

הצפייה נערכה באדיבות hometheater.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x