$
פנאי

איפה מטיילים בשלג בלי לגלוש

לא חייבים לחתום על ציוד סקי כדי ליהנות מקצת קרירות. "כלכליסט" מטפס ב-4x4 לפסגות מושלגות ודוהר במזחלות רתומות לכלבים

תמר וילרפורט 09:0317.12.08

מי שהתעייף מטמפרטורות שמתעקשות לא לרדת מ־20 מעלות באמצע דצמבר ומתגעגע לקור ולשלג, לא חייב להפגין כישורי סקי יוצאי דופן.

 

באירופה, באמריקה ובאסיה יש חוויות שלג אחרות, שממוקמות רחוק מאוד מאתרי הגלישה הרשמיים במורדות ההרים. אך צריך, כמובן, גם להביא בחשבון שכדור הארץ הוא עסק מתעתע בשנים האחרונות, וששינויי מזג האוויר הם מנת חלקם של כל חלקיו. לכן גם במקומות שפעם יכלו להבטיח שלג בביטחון של מאה אחוז, ייתכנו עכשיו הפתעות. לפניכם כמה אופציות לאנשים פחות ספורטיביים, אך כאלה שעדיין חולמים על אח מבוערת בפנים ואיילי צפון בחוץ.

 

לפלנד

טיולי ספארי מאורגנים ללפלנד משלבים אווירה ארקטית עם סיפורי אגדות ופולקלור מיוחד.

 

במסלול: ביקור בעיר הגדולה בלפלנד, רוביינימי, שיט על גבי שוברת הקרח סאמפו, שחייה במים הקפואים בין קרחונים בחליפות מבודדות, ביקור בטירה הבנויה כולה מקרח ובמפלים קפואים, סיור בכפר של סנטה קלאוס, ספארי אופנועי שלג, נסיעה מעל אגם קפוא ודיג בקרח.

 

טיול מזחלות בלפלנד. 7 ימים מ-2,400 יורו לאדם טיול מזחלות בלפלנד. 7 ימים מ-2,400 יורו לאדם

 

וגם: נסיעה במזחלות רתומות לכלבי האסקי ובמזחלת רתומה לאייל, מפגש עם מקומיים וארוחת צהריים מסורתית בקוטה, המבנה המסורתי, הכוללת תבשילי קדרה מסורתיים.

 

פרטים: מ-2,400 יורו לאדם ל-7 ימים (יציאה קרובה ב-26 בינואר). המחיר כולל טיסה לרוביינימי דרך בודפשט והלסינקי, מסים, היטלי ביטחון, כלכלה מלאה, כניסות לאתרים ומדריך ישראלי. מדרפט, טל': 03-5780555, או www.medraft.co.il

 

הרי הטאורוס

הרחק מהקלאבים של הכל כלול יש טורקיה של טבע פראי, שאפשר לחצות על גבי ג'יפים המאובזרים היטב לנהיגה עצמית בתנאי השטח המושלגים.

 

במסלול: מגדות נהר הקופורולו מטפסים בג'יפים במעלה הרי הטאורוס, ונוסעים דרך יערות ומעברי מים. באזור קפדוקיה הקטנה מבקרים בכפר טורקי עתיק, ומטפסים לעבר כפרי הקיץ המקומיים, הפזורים בגבהים של 1,500 מטר ויותר, שם השלג נערם לגבהים.

 

הרי הטאורוס, טורקיה. טיול ג'יפים בנהיגה עצמית עם מדריך, מ-4 ימים. מחיר: מ-745 דולר לאדם הרי הטאורוס, טורקיה. טיול ג'יפים בנהיגה עצמית עם מדריך, מ-4 ימים. מחיר: מ-745 דולר לאדם

 

וגם: נהיגת שלג אתגרית, שימוש בשרשראות לגלגלים ומעברי מים משולבים בבוץ. במקרים של שקיעת כלי הרכב מתגייסת הקבוצה לעזור בחילוץ. יש גם ארוחות כפריות ורוויות אלכוהול וטיפולים מסורתיים בחמאם טורקי.

 

פרטים: מ־780 דולר ל־5 ימים באמצע השבוע (יציאה קרובה ב־21 בדצמבר), מ־745 דולר ל־4 ימים בסוף שבוע (יציאה קרובה ב־25 בדצמבר). המחיר כולל טיסות לאנטליה, מסים והיטלי ביטחון, כלכלה מלאה, מדריך ישראלי, ג'יפים ודלק, כניסה לאתרים ואטרקציות. מדרפט, טל': 03-5780555, או www.medraft.co.il.

 

רכס הפירנאים

הרכס שבין ספרד לצרפת עשיר בשמורות טבע ומתאפיין במצוקים, פסגות, עמקים ויערות. תנאי השטח לא פשוטים, ולכן הטיול בהם הוא גם סוג של גיבוש חברתי.

 

במסלול: יוצאים בג'יפים בנהיגה עצמית מנמל התעופה של ברצלונה לכיוון הפירנאים. עוברים באנדורה ומשם לעמק נוגרה פרנייסטה בחבל קטלוניה. למחרת מטפסים לרכס הפירנאים לטיול בין מפלי מים, אגמים וקרחונים.

וגם: מיועד למאותגרי שטח ואדרנלין.

 

רכס הפירנאים, ספרד. טיול ג'יפים בנהיגה עצמית עם מדריך, 7 ימים. מחיר: 1,320 יורו לאדם רכס הפירנאים, ספרד. טיול ג'יפים בנהיגה עצמית עם מדריך, 7 ימים. מחיר: 1,320 יורו לאדם

 

פרטים: 1,320 יורו לאדם בחדר זוגי ל־7 ימים (יציאה קרובה ב־9 בינואר), תוספת לחדר יחיד: 205 יורו. המחיר כולל טיסה לברצלונה, דמי רישום ואפשרות לביטול, אירוח על בסיס חצי פנסיון, מדריך ישראלי, רכב ודלק, כניסות לאתרים, מסים והיטלי ביטחון. דיזנהאוז, טל': 03-7979777.

 

הטרודוס, קפריסין

קפריסין בחורף שונה מאוד מזו של נופשוני הקיץ, ונוף הרי הטרודוס - במרחק כשעתיים מהחוף - מזכיר מאוד אזורים אלפיניים.

 

במסלול: לאחר הנחיתה בלרנקה עולים על הג'יפים ויוצאים להרים. עוצרים בכפרים קקופטריה ואגרוס, בדרך לפסגות הרי הטרודוס. בצדי הדרכים מסומנים שבילי הליכה, שאינם אתגריים ומובילים בעיקר לאתרי פיקניק מושלגים. אין צורך במדריך צמוד, ודי במפה טובה ובהדרכה כללית לפני היציאה לשטח.

 

וגם: כפרים ציוריים וטברנות אותנטיות. הכפר קקופטריה הוכרז בידי אונסק"ו כאתר שימור והוא מתמחה בייצור זיווניה - משקה אלכוהולי המיוצר מקליפות העינב. גם אגרוס הוא כפר מעניין, שכן תושביו מתנהלים במעין קומונה.

 

פרטים: 599 דולר לאדם לחבילה של 3 לילות על בסיס לינה וארוחת בוקר. המחיר כולל טיסה ללרנקה וג'יפ ל־4 ימים. לא כולל דלק וכניסות לאתרים. המרכז לתיירות בינלאומית, טל': 03-5656333 או www.wtc.co.il.

 

פטגוניה, צ'ילה

החבל בקצה דרום אמריקה משופע בקרחוני ענק, במפלים ובאגמים, ועשיר בחיות בר.

 

במסלול: לינה באוהלים בשטח וגם בבתי הארחה ובבתי מלון. מסיירים בשמורת מגדלי פיינה, בעמק אסנסיו ובקרחוני אגם דיקסון, וגם עוברים לארגנטינה לקרחון פריטו מורנו ולביקור בקאלפטה. הטיסה חזרה לארץ היא מבואנוס איירס.

וגם: טרקים בנוסח צעירים אחרי צבא בליווי מדריך ישראלי צמוד.

 

קרחון פריטו מורנו. טיול מאורגן לצ'ילה ולארגנטינה - 17 יום. מחיר: 4,375 יורו לאדם קרחון פריטו מורנו. טיול מאורגן לצ'ילה ולארגנטינה - 17 יום. מחיר: 4,375 יורו לאדם

 

פרטים: 4,375 יורו ל־17 יום על בסיס שני אנשים באוהל ויחיד בחדר (יציאה קרובה ב־6 בפברואר). המחיר כולל טיסה לסנטיאגו, מסים והיטלי ביטחון, לינה וארוחות שטח בשמורות, כניסה לשמורות הטבע, הסעות, מדריך מקומי, סבלים וסוסים וטיפים לעובדים המקומיים. דיזנהאוז, טל': 03-7979777.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x