$
פנאי

אוסף פרטי: הגלריה של גילית פישר

לא קופאת. אחרי שפתחה גלריה בדירתה בתל אביב, גילית פישר ממשיכה לנדוד, הן כאמנית והן כאוצרת

נגה נצר 11:3012.11.08

האמנית: גילית פישר נולדה ב־1978. אמנית, משוררת ואוצרת תערוכות, מתגוררת ויוצרת בתל אביב, בוגרת המחלקה לאמנות בבצלאל והתוכנית ללימודי המשך בבצלאל. למדה באקדמיית קרנגי מלון בפנסילבניה.

 

"מתחת לשכבות", 42x64 ס"מ, 2000 דולר "מתחת לשכבות", 42x64 ס"מ, 2000 דולר

לפני כשנתיים הקימה את גלריית גילית פישר לאמנות עכשווית בדירתה ברחוב רוטשילד בתל אביב, והציגה בה יותר מ־150 אמנים בתערוכות קבוצתיות. מאמצע 2008 הגלריה פועלת כ"גלריה ניידת" המציגה באתרים שונים. "גם כאמנית וגם כאוצרת אני מסתייגת מלקפוא על השמרים ולסמן לעצמי טריטוריה", אומרת פישר. "אני ממשיכה לחפש ולחקור, לא מפחדת לשנות את הקו שלי וכביכול 'להחליף' סוגי ידיים. כל תערוכה שלי נראית אחרת לחלוטין".

 

הרזומה: סיימה בהצטיינות את הלימודים בבצלאל. הציגה בין היתר בגלריות נגא, ג'ולי מ. וטבי דרזנר בתל אביב, ב־Frame Gallery בארצות הברית, בתערוכות בינלאומיות בנושא הגירה של אונסקו ובביאנלה לאמנות בהרצליה. את תערוכת היחיד הראשונה שלה הציגה במבנה נטוש ביפו ששכרה מבעליו. יצירותיה נמצאות באוספים רבים, בהם אוסף בנק לאומי, אולי אלתר, טל יופה ורוית לוין, כ.צ.ט ואוספים פרטיים נוספים. לאחרונה, במקביל לאירועי ארט תל אביב 08, הציגה את "היער התלוי" - תערוכת יחיד בגלריה טבי דרזנר בנווה צדק בתל אביב.

 

העבודה: רישום של יער ממבט־על, המצויר על שלוש שכבות של זכוכית, מתוך התערוכה "היער התלוי". על ידי הסרות של חלקים בכתמי הצבע ושריטות בזכוכית נחשפת קרחת היער, המופיעה בעבודה כדף לבן, שרשומה עליו דמות עירומה ישנה. התערוכה עוסקת במצבים של התבודדות ומדיטציה. "דברים שחומקים מהמודע שלנו תמיד עניינו אותי", אומרת פישר. "המוטיב של היער בעבודות שלי הוא סוג של מקום פראי, שקיימת בו משיכה ללא ידוע, וקשור גם לסכנה ולהסתרה".

 

פרטים: מחירים: 1,000–30,000 דולר. gilit_ f@netvision.net.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x