$

30 דקות או פחות

איך מידג'רני ודאלי גמרו את הסטארט-אפ שלי

בן קובליס ואייל פישר עלו על רעיון של מכירת ציורים שנוצרו באמצעות AI, גייסו כסף, הגיעו למכירות של מיליוני דולרים - ואז הגיעה OpenAI ומהפכת הבינה המלאכותית להמונים

 

 

 

השבוע בפודקאסט "30 דקות או פחות":

 

אנחנו רגילים לארח יזמים עם סיפורי הצלחה יוצאי דופן, כאלה שבנו חברות גדולות, הגיעו איתן לאקזיט או להנפקה. לכן כל כך שמחנו לארח יזם שהחליט לפתוח את הלב ולשתף אותנו בסיפור מסוג אחר לחלוטין.

 

בשנת 2019 בן קובליס והשותף שלו אייל פישר עלו על רעיון - לבנות חנות באינטרנט שבה הציורים שאנשים יקנו ייוצרו על ידי בינה מלאכותית. אלה היו ימים שבהם איש לא שמע על Generative AI ואף אחד לא דימיין את המהפכה ש-ChatGPT ושירותים נוספים יעשו בעולם. הם התחילו למכור ציורים באינטרנט, גייסו כמעט שני מיליון דולר מאנג'לים ואחרי שחיברו את החנות שלהם עם עולם הבלוקצ׳יין וה-NFT הגיעו למכירות של מיליוני דולרים.

 

אם בשלב הזה הם היו מצליחים למכור את החברה היינו מדברים על סיפור הצלחה יפה, אבל בתזמון גרוע במיוחד עבורם, OpenAI חשפה את דאלי2 ואחר כך בא לעולם מידג'רני ומירוץ החימוש של ענקיות הטכנולוגיה בעולם הבינה המלאכותית, שבישר את סופו של הסטארט-אפ של קובליס ופישר, Art AI. פרק עם הרבה כנות על סגירה של סטארט-אפ כמו שמעט מאוד יזמים מסכימים לחשוף.

 

מראיין: אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x