$
קוקיז

פודקאסט כלכליסט

תומר גנון מדבר על חשיפת השימוש של המשטרה בתוכנת פגסוס

כתב כלכליסט העומד מאחורי סדרת התחקירים שמטלטלת את המדינה: "כולנו רוצים משטרה שיש לה כלים טכנולוגיים, אבל שתהיה מסודרת, ישרה והוגנת שיודעת להבין שיש פרצות ושאם היא לא תפקח כמו שצריך כל שוטר יעשה דין לעצמו". האזינו לפודקאסט קוקיז

עומר כביר ושירלי זינגר 12:0024.01.22

 

 

כתב "כלכליסט" תומר גנון, העומד מאחורי סדרת התחקירים על שימוש משטרת ישראל בתוכנת פגסוס של NSO, הגיע לפודקאסט קוקיז. בשיחה עם עומר כביר ושירלי זינגר הוא אומר: "צריך קודם כל לעצור את השימוש בפגסוס עד שיעשו סדר", ומסביר: "כולנו רוצים משטרה חזקה שיכולה להילחם בפשיעה, שיש לה כלים טכנולוגיים - אנחנו רק רוצים משטרה מסודרת, ישרה והוגנת שיודעת להבין שיש פרצות ושאם היא לא תפקח כמו שצריך כל שוטר יעשה דין לעצמו... התפיסה הזאת של 'אנחנו נלך ונחטט ונמצא משהו ורק אז נחליט אם אנחנו פותחים בחקירה' - זה לא יכול לעבוד ככה. אתה חודר לפרטיות של אדם, מחטט לו בחיים, לפני ששופט בכלל יודע מה יש ביד כדי לחטט".

 

על אימוץ סטנדרטים מיחידת 8200: "תפיסות המודיעין בחברה אזרחית לא יכולות להיות זהות לתפיסת המודיעין בעולמות הצבאיים. זה לא עובד ככה בחברה דמוקרטית... צריך לשנות את כל התפיסה ביחס להפעלת אנשי המודיעין הטכנולוגי, לא רק מה מותר ומה אסור אלא גם איך מפקחים - וזה אולי הדבר הכי חשוב פה".

 

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל פועלת אך ורק על פי חוק ובהתאם לסמכויות שניתנו לה כדין. כפי שנמסר, כל פעולותיה בהקשר של האזנות סתר מתבצעות רק באמצעות צווים שהוצאו כדין מבימ"ש בחתימת שופט. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות למלא את ייעודה להגן על אזרחי מדינת ישראל ותפעל לסיכול ומניעת עבירות והבאת החשודים לדין בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה ועל פי החוק".

 

והשבוע בקוקיות: שירלי שוב יצאה לטייל, הפעם לנרקיסי ההר בנחל דימונה, ועומר נשאר בבית עם הגרביים המיוחדים שיצילו אתכם מקור החורף.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x