$
30 דקות

30 דקות או פחות

החיישנים שעוזרים לחקלאים להגדיל את היבול פי חמישה

סופלנט מעפולה אוספת מידע מחלקות חקלאיות כדי לספק לחקלאים המלצות להשקיה נכונה. המנכ"ל אורי בן נר מסביר בפודקאסט "30 דקות או פחות" עד כמה משפיעות ההמלצות האלה, שהגיעו עד לרשימת ההמצאות החשובות של מגזין טיים

שירות כלכליסט 16:2323.01.22

אורי בן נר הוא דור רביעי של פלאחים מכפר יהושע שבעמק יזרעאל, והוא הגיע לחברת סופלנט מעפולה במקרה כעובד השלישי בחברה, אחרי שנאלץ לסגור את העמותה שהקים שפעלה בתחום החינוך הבלתי פורמלי, ומצא את עצמו מנהל את החברה.

 

 

 

 

 

סופלנט התחילה כמערכת ששולטת על ההשקיה של חלקות חקלאיות על פי מידע מדויק שנאסף על ידי חיישנים שהחברה פורסת בחלקה. לפני שנתיים, כשהחברה נקלעה למשבר, פנה הדירקטוריון אל אורי בהצעה שייקח את ניהול החברה.

 

אורי בן נר אורי בן נר צילום: נעמי פרץ

 

 

אורי החליט שחייבים לשנות כיוון: החברה הפסיקה לשלוט בהשקיה ועברה לספק המלצות השקיה שעוזרות לחקלאים בכל העולם להגדיל את היבול שלהם פי חמישה. סופלאנט נמצאת לקראת גיוס של 30 מיליון דולר נוספים (49 מיליון בסך הכל מיום ההקמה), ואם זה לא מספיק, המגזין טיים בחר במוצר שלה לאחת ממאה ההמצאות החשובות של השנה האחרונה - ככה זה כשהטכנולוגיה של החברה יכולה להיות קריטית במשימה החשובה להבטיח ביטחון תזונתי למיליארדים בעולם שבו מזג האוויר משתנה ללא הרף.

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק (navotvolk@ בטוויטר).

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

 

x