$
מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

לא רק בארה"ב, הריבית תעלה גם אצלנו. וייתכן שבקרוב

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט, פרק 182 - נאסד"ק משלים ירידה של 10% מנובמבר, תשואות האג"ח האמריקאיות מזנקות וגם אצלנו בנק ישראל לא יכול עוד להתעלם מעליות המחירים; כל הסיבות לכך שהשווקים פתחו את 2022 בסערה

שי סלינס 17:2220.01.22

לא שקט בינואר. לרגע, נדמה היה ששנת 2022 תימשך בדיוק כמו שהשנה שעברה הסתיימה - בציפייה סבלנית לסיום המגפה. אלא שלשווקים הפיננסים אין סבלנות והם פועלים בקצב משלהם. ואנחנו? מקבלים שבוע סוער - מהבורסות בעולם, דרך שוקי האג"ח ועד לנפט.

 

 

 

 

מדד הטכנולוגיות המוביל בעולם, נאסד"ק, רושם בימים אלו ירידה של 10% מאז חודש נובמבר ולמעשה נכנס לטריטוריה של "תיקון". סוג של סנונית ראשונה שעשויה לבשר על היפוך מגמה במדד הטק היוקרתי  - מעליות של עשרות אחוזים בשנה לירידות.

 

במקביל, הנפט שרק לפני שנה וחצי נסחר במחיר שלילי - טיפס השבוע לרמה הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2014. ברקע, דוח מיוחד שהוציאה סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA) לפיו השוק נראה הדוק יותר ממה שחשבו בעבר. במילים אחרות אומרים שם בסוכנות - קיים חשש למחסור בנפט אשר עשוי להשפיע על ההיצע העולמי ולהקפיץ את המחירים. במקביל, טוענים גם ב-IEA כי עודף האספקה העולמי אשר הגיע לשיא לפני כשנה - מצטמצם במהירות והביקוש לנפט בדרך להגיע לרמות שלפני המגפה. גם בגולדמן זאקס לא התעלמו מהעלייה של השבוע האחרון במחירי הנפט והעלו את התחזיות לרמה של 100 דולר לחבית נפט ברבעון השלישי של 2022.

 

בפרק מספר 182 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד דיברנו על הסיבות לסערה העוברת על השווקים, על העלייה החדה בתשואות האג"ח האמריקאיות, על עליית הריבית הקרובה בכלכלה של ארה"ב. וגם - על בנק ישראל והאינפלציה שככל הנראה תכריח גם אותנו להתרגל למצב בו הריבית עולה עוד השנה.

 

האזנה נעימה!

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x