$
30 דקות

כלכליסט-טק

"אם הייתי צעיר שמעניין אותו סייבר הייתי רוצה להתחיל או לעבור בצ'ק פוינט"

פודקאסט "30 דקות או פחות": הקריירה של זוהר אלון התחילה בצ'ק פוינט הקטנה, ואחרי שהקים חברת סייבר חדשה הוא שוב הגיע לצ'ק פוינט - שרכשה את החברה שלו. למה הוא שוב עוזב אותה ומה לדעתו היתרן היחסי שלה?

שירות כלכליסט 09:5230.11.21

זוהר אלון התחיל את הקריירה שלו כשהתקבל לעבודה בחברת אבטחת מידע צעירה בשם צ'ק פוינט. מריוס נכט, ממייסדי החברה, אהב את העובדה שזוהר הוא מומחה בווינדוס, בתקופה שבה רוב תחנות העבודה בהן הותקנו התוכנות של צ'ק פוינט עוד לא עבדו עם מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, ולא מזכיר את הפרופיל של יתר עובדי החברה, ביניהם יוצאי 8200. נכט קיבל את זוהר לעבודה והזניק את הקריירה שלו, שהפרק האחרון שלה הסתיים גם הוא בצ'ק פוינט - אחרי שזו רכשה את דום 9, חברת הסייבר שהקים, תמורת כ-200 מיליון דולר.

 

 

 

 

בין לבין הוא יצא לפנסיה בגיל 30 וקצת, הקים חברת "פנטסי ספורטס" שהקדימה את זמנה, וגם דום 9, אותה הקים עם בן הדוד שלו, היתה קרובה למות, פעמיים. בסופו של דבר כאמור אלון חזר הביתה עם אקזיט נאה. הסיבוב הזה שעשה, מצ'ק פוינט ועד צ'ק פוינט, נותן לאלון זווית ראייה ייחודית על ענקית הסייבר. 

 

 

זהר אלון זהר אלון

 

 

אלון מסביר כי "צ'ק פוינט היא מקום שאפשר לבלות בו קריירה של 20 שנה. אם הייתי צעיר שמעניין אותו סייבר הייתי רוצה להתחיל או לעבור שם". ומה עם הטענות כי החברה לא מחדשת ואולי אפילו לא רלוונטית? "לא כל החברות הציבוריות מוטות צמיחה מטורפת. צ'ק פוינט מקדשת את העובדה שהיא מקום עבודה לאנשים - היא לא פיטרה ולא צימצמה גם בתקופת משבר. כמובן שאתה מפספס הזדמנויות, כי אתה תמיד עוקב ומגיב ולא יוזם, אבל זו חברה מאוד בריאה, בוודאי בנוף הסייבר הישראלי".

 

אז למה הוא עזב כשהסתיימה התקופה לה היה מחויב במסגרת הרכישה ומה התוכניות לעתיד? כל התשובות בפרק החדש של הפודקאסט "30 דקות או פחות".

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.  

x