$
הייטק בפקקים

כלכליסט-טק

האם ההייטק יכול להציל את העולם ממשבר האקלים?

חברות שונות מציעת מגוון מוצרים וטכנולוגיות בתור תחליפים מקיימים לצרכי העולם. פודקאסט "הייטק בפקקים" בודק מתי מדובר בפתרונות אמיתיים והאם הם יספיקו לפתרון המשבר

שירות כלכליסט 13:0518.11.21
צפלינים לאגירת פחמן, מכוניות חשמליות והנעה באמצעות מימן - הרבה חברות עובדות על תחליפים מקיימים לצרכי העולם. אבל האם די בכך בכדי להאט את משבר האקלים אליו נקלענו? כיצד ניתן לעודד שימוש בטכנולוגיות מקיימות ואילו מגמות מבטיחות קיימות כרגע בעולם?

 

 

 

 

דיברנו עם עברי ורבין, מנכ"ל גודויז'ן, זרוע הייעוץ לקיימות של קבוצת פאהן קנה, שבדיוק חזר מוועידת האקלים בגלזגו, על הטכנולוגיות הבולטות ועל המשולש החשוב להובלת שינוי אקלימי - הסקטור הפרטי, הסקטור הממשלתי ודרישת הציבור לחלופות מתחדשות. דיברנו גם על אימוץ סטנדרטים סביבתיים ע"י חברות ציבוריות.

 

לאחר מכן דיברנו עם עומר מוסנזון אילן, מנכ"ל סייב איט, שמציעים פתרונות מחזור פסולת מתכלה לחברות - ניסינו להבין מה האתגרים לפעולה בסקטור של הקליימט-טק, האם קל לגייס כספים? האם יש קושי להגיע לרווחיות? ומתי החתירה לשורת רווח כפול (פתרונות סביבתיים ורווח כספי) מקשה על היזמים לצאת לדרך? באילו מצבים מדובר בפתרונות אמיתיים ומתי מדובר ב"גרין ווש"? מתי צריך לעודד כל התפתחות בכיוון מקיים יותר ומתי מדובר במיתוג סביבתי בלבד?

 

 

כל מה שחדש, מעניין ומיוחד בהייטק הישראלי
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

הייטק בפקקים היא שילוב של פייסבוק לייב ופודקאסט העולה בעמודי הפייסבוק של כלכליסט ואצטדיון הסטארט-אפ.

בצוות התכנית - אדר חי, אורי טולדנו, טל חי, ונירית כהן

x