$
מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

כל מה שצריך לדעת על הכניסה ההיסטורית של הביטקוין לוול סטריט

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט פרק 171 - השבוע לראשונה קיבלו משקיעי הביטקוין את הכרטיס לבמה המרכזית בשוק ההון העולמי. מה בדיוק קרה, מה המשמעויות, מתי הפנסיה שלנו תורכב מקריפטו ומה יקרה אם הוא יאבד 70% מערכו

שי סלינס 15:3821.10.21

אנחנו נמצאים בימים מיוחדים מאוד לשוק הקריפטו העולמי. ולא, רמת השיא בו נסחר המטבע הדיגיטלי איננה הסיפור המרכזי - לפחות לא בצורה ישירה.

 

 

 

 

השבוע לראשונה אי פעם, וול סטריט פתחה את השער הראשי וקיבלה בזרועות פתוחות את סוחרי הביטקוין. רשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) איפשרה את הנפקתן של קרנות סל (ETF) מבוססות חוזים עתידיים על מחיר המטבע, כאשר הראשונה שבהן, ProShares Bitcoin Strategy ETF, החלה להיסחר ביום שלישי תחת הסימול BITO בבורסה הראשית של ניו יורק.

 

המהלך של ה-SEC הגיע לאחר תקופה ארוכה בה משקיעי הקריפטו הדגישו את הצורך בקרן סל הממוקדת בביטקוין. הם ידעו שהדרך לבמה המרכזית של וול סטריט נמצאת בידיים של המוסדיים - והשקה של קרן סל תסלול את הדרך לשם.

 

בפרק מספר 171 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד דיברנו על מה זה בדיוק קרן סל (ETF), מה ההבדל בינה לבין ETN, מה הם היתרונות והחסרונות של הקרן ומה יקרה אם הביטקוין יאבד 70% מערכו.

 

בפרק התארח אוריאל אוחיון, מייסד משותף ומנכ"ל של חברת ZenGo

 

האזנה נעימה!

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 צילום: בלומברג

x