$
מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

בנק ישראל לא הפתיע, ואלו חדשות מעולות

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט פרק 169 - הדבר המפתיע ביותר בהודעת הריבית היתה קריסת האתר של הבנק בשעה 16:00. ואם השנתיים הקרובות יראו בדיוק כמו התחזיות של הבנק - יש סיבה לאופטימיות

שי סלינס 21:2707.10.21

בניגוד לעבר, הודעת הריבית של בנק ישראל ביום חמישי בערב ריכזה עניין רב. בוודאי לפני שעת פרסומה. כמה עניין היא ריכזה? עד כדי כך שאתר בנק ישראל קרס בדיוק במועד פרסום החלטת הריבית, בשעה 16:00. אלא שאחרי שהאתר חזר לאוויר - הודעת הריבית של הבנק לא הכילה הפתעות מרחיקות לכת. ואלו חדשות טובות.

 

 

 

 

הריבית נותרה ללא שינוי על רמה של 0.1%, תחזית הצמיחה עלתה במעט השנה (ב-0.5%) וירדה בשנה הבאה ואפילו תחזית האינפלציה עלתה - אבל לא לרמות אשר עלולות לעורר דאגה בקרב המשקיעים.

 

במקביל להודעת הריבית, הודיע הבנק כי תוכנית רכישת 85 מיליארד השקלים שנועדה לסייע למשק במשבר הקורונה תסתיים בקרוב והבנק לא צפוי לרכוש איגרות חוב נוספות.

 

במסיבת העיתונאים לאחר הודעת הריבית, נגיד בנק ישראל אמיר ירון, בחר בקפידה את המילים, כהרגלו. ירון פירט את הסכנות אשר עלולות לטענתו לגרום לכך שהבנק ישנה בעתיד את התחזיות שלו, יעלה את הריבית או ישיק תוכנית סיוע חדשה לשווקים.

  

על החלטת הריבית של בנק ישראל, משמעות ההודעה על סיום תוכנית רכישות האג"ח והאופטימיות שהגיעה מכיוון בנק ישראל דיברנו בפרק ה-169 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד.

 

האזנה נעימה!

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

נגיד בנק ישראל, אמיר ירון נגיד בנק ישראל, אמיר ירון צילום: בלומברג

 

x