$
30 דקות

30 דקות או פחות

בלי הון סיכון, לפני המצאת האינטרנט: כך הקימו האחים זיסאפל אימפריית הייטק

יהודה זיסאפל מגיע לפודקאסט "30 דקות או פחות" ומספר על תחילת הדרך שלו ושל אחיו זוהר, על הניסיונות להגדלת מספר העובדים בענף ומה דעתו על המעבר לעבודה באמצעות זום

שירות כלכליסט 18:2426.09.21

יהודה זיסאפל הוא באמת אחד מאבות ההייטק הישראלי. כשהוא ואחיו זוהר הקימו את קבוצת רד, בתחילת שנות השמונים של המאה הקודמת, לא היה פה הון סיכון, אפילו דולרים אי אפשר היה להחזיק, ובכל זאת הם הקימו עשרות חברות מצליחות כיזמים וכמשקיעים. הם הנפיקו חברות בניו יורק כשעוד לא היה אינטרנט וכדי לפגוש מישהו הם היו מרימים טלפונים לבנקאים או חתמים שהם מצאו בדפי זהב, או אפילו מופיעים אצלם במשרד.

 

 

 

 

בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא מספר כי בבדיקה שערכו בארץ מצאו יותר מ-200 חברות שיצאו בדרך כלשהי מקבוצת החברות שהקים, והוא יודע לספר על 4,500 עובדים שמועסקים בקבוצה כיום - אבל לא בדק כמה משרות הוא יצר במהלך השנים בארץ. 

 

יהודה זיסאפל יהודה זיסאפל צילום: עמיחי ינקביץ

 

 

גם כשהוא תיכף חוגג 80, יהודה מגיע כל בוקר למשרד, מכהן כנשיא קבוצת רד-בינת ויו"ר רד תקשורת מחשבים, וממשיך להוביל ביחד עם אחיו את האימפריה שהם הקימו. הוא גם מקפיד להיות עם האצבע על הדופק לגבי כל מה שקורה בהייטק הישראלי והבינלאומי. מה דעתו על המעבר לעבודה בזום, אילו יוזמות הוא מקדם להגדלת מספר העובדים בענף ואיך הוא ואחיו התחילו בכלל להתעניין בתחום? שיחה שנותנת קצת פרספקטיבה עם מי ששמו יכול להיכתב באותיות של זהב בספר דברי ימי האקוסיסטם הישראלי.

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

 

x