$
שווקי חו"ל

מייסד ניקולה טרבור מילטון מכר מניות בחברה ב-49 מיליון דולר

מילטון מכר 3.5 מיליון מניות במחיר של 13.89 דולר למניה. לפני שבעה חודשים נאלץ לפרוש מתפקיד יו"ר חברת המשאיות החשמליות בעקבות האשמות על הונאה ותקיפה מינית

חדשות חוץ 09:0403.04.21

טרבור מילטון, המייסד של ניקולה - סטארט-אפ המשאיות החשמליות המקרטע - מכר מניות בחברה בשווי 49 מיליון דולר, כך דיווח הפייננשל טיימס. מילטון, שנאלץ לפרוש מתפקידו בראש החברה לפני שבעה חודשים בעקבות דו"ח שהאשים אותו בהונאה והאשמות על תקיפה מינית, מכר ביום רביעי 3.5 מיליון מניות במחיר הסגירה באותו היום שעמד על 13.89 דולר.

 

העסקה הופיעה באתר של רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) רק יומיים לאחר מכן, בתחילת סוף השבוע של חג הפסחא, ככל הנראה בניסיון להסתיר ככל האפשר את המכירה. המחיר אמנם גבוה מהשפל של 10.51 דולר שאליו נפלה השנה המניה, אך נמוך במידה ניכרת מהשיא של 93.99 דולר שנרשם ביוני. מהחברה סירבו להגיב על הדיווח.

 

ניקולה נמצאת תחת חקירות מצד משרד המשפטים האמריקאי וה-SEC, זאת לאחר שחברת הינדנבורג ריסרץ' טענה להונאה מתמשכת. בחברה אמנם הכחישו את ההאשמה אך הודו שרבות מההצהרות של מילטון לגבי ההתקדמות של ניקולה והיכולות הטכניות שלה לא היו מדויקות לגמרי. מילטון נהג לפרסם הצהרות שאפתניות בנוגע לחברה בראיונות לתקשורת, בהודעות לעיתונות ובמדיה החברתית. אחת הטענות שהיום החברה מודה שלא הייתה מדויקת היא שהמשאית ניקולה וון מתפקדת לגמרי, זאת אף שסרטון שהתפרסם מראה את המשאית מדרדרת במורד גבעה.

טרבור מילטון טרבור מילטון צילום: רויטרס

 

 

המודל העסקי של ניקולה הוא מכירת משאיות חשמליות ללקוחות שישלמו דמי מנוי כדי להשתמש ברשת הטעינה המתוכננת של החברה. החברה משכה תשומת לב בקיץ לאחר שביצעה הנפקה באמצעות מיזוג עם חברת SPAC. בספטמבר הכריזה יצרנית המכוניות האמריקאיות ג'נרל מוטורס כי תרכוש אחזקה בחברה, אולם לאחר חשיפת ההאשמות והחקירות העסקה הצטמצמה לחוזה אספקה בלבד.

 

מילטון כאמור פרש מתפקיד יו"ר החברה ובניקולה מנסים לטשטש ככל האפשר את מעורבותו, אך הוא נותר בעל המניות הגדול ביותר ומחזיק ב-21% מהחברה. המנכ"ל מארק ראסל הוא בעל המניות השני בגודלו עם אחזקה של קרוב ל-11%.

x