$
קורונה

מודרנה החלה בניסוי של חיסון ילדים נגד קורונה

הניסוי שנקרא KidCOVE ייערך בתיאום עם המכון הלאומי לבריאות בארה"ב וישתתפו בו 6,750 ילדים בני 6 חודשים עד 11. הילדים הגדולים יותר יקבלו את החיסון ראשונים, ולאחר שיוכח כי הוא בטוח יעברו בהדרגה לשאר שכבות הגיל

חדשות חוץ 15:2516.03.21
חברת הביוטק מודרנה הודיעה היום (ג') כי החלה בניסוי חדש שבו ישתתפו ילדים לבדיקת האפקטיביות של החיסון שפיתחו נגד קורונה על ילדים.

 

 

 

הניסוי, שקיבל את הכינוי KidCOVE, ייערך בתיאום עם המכון הלאומי לבריאות בארה"ב וישתתפו בו 6,750 ילדים בגילאי חצי שנה עד 11 שנים. דובר מודרנה מסר כי הם עדיין בשלב גיוס המשתתפים בארה"ב ובקנדה.

 

לפי הודעת החברה, הילדים הגדולים יותר יקבלו את החיסון ראשונים, ולאחר שיוכח כי הוא בטוח יעברו בהדרגה לשאר שכבות הגיל. כמו כן, החוקרים יחלקו בהתחלה מנות במינונים קטנים יותר ובהדרגה יעלו למינון שניתן לבוגרים והוכח כבטוח.

 

הניסוי הזה מצטרף לחיסון שבו החלה החברה בדצמבר שבו נבדקת אפקטיביות החיסונים על גילאי 17-12. הנתונים שנאספו מהניסוי הזה צפויים להתפרסם בחודשים הקרובים.

 

חיסון ילדים חיסון ילדים צילום: גטי אימג'ס

 

"המחקר הזה על ילדים יעזור לנו להעריך את מידת הבטיחות והתגובה החיסונים לחיסון שלנו בקרב האוכלוסייה הצעירה והחשובה", מסר מנכ"ל החברה סטפן בנסל.

 

פיתוח חיסון יעיל ובטוח לילדים ונערים יאפשר פתיחה מחדש של בתי הספר בצורה מהירה וללא חשש מבידודים. ילדים אמנם לרוב לא סובלים מתסמינים קשים של הקורונה, אך היו דיווחים על ילדים שאושפזו ואף על כאלה שמתו לאחר שנדבקו – לפי ה"ניו יורק טיימס", 227 ילדים בארה"ב מתו מסיבוכי הקורונה.

 

חיסון המתאים לילדים גם יעזור לבלום התפרצויות, שכן מחקרים מצאו שילדים, גם האסימפטומטים ביניהם, עדיין מדבקים.

 

הודעת מודרנה מגיעה לאחר שבחודש שעבר הודיעה פייזר, המייצרת חיסון מתחרה המשתמש באותה שיטת mRNA כי החלה בניסוי לבני  15-12(החיסון של פייזר כבר מאושר לשימוש בגילי 16 ומעלה). בכירים ברשויות הבריאות בארה"ב כבר טענו כי אם תוצאות הניסויים יהיו חיוביות ניתן יהיה לחסן את תלמידי התיכון והחטיבות בסתיו הבא, ואת ילדי היסודי בתחילת 2022.

 

 

x