$
בורסת ת"א

הרווח הנקי של וואן טכנולוגיות קפץ ב-48% ברבעון הרביעי

חברת התוכנה סיכמה את הרבעון הרביעי של 2020 ברווח של 34.5 מיליון שקל; בשנה כולה עלה הרווח הנקי ב-28% ל-101 מיליון שקל, עוד לפני שנכלל בתוצאות המיזוג עם טלדור, שהושלם בחודש שעבר

חזי שטרנליכט 11:1616.03.21

השנה שחלפה היתה שנה חזקה להייטק, ומגמה זו ניכרת בתוצאות של וואן טכנולוגיות, שעוסקת בתחום התוכנה ותשתיות המחשבים. בפברואר האחרון השלימה וואן את ההשתלטות על חברת טלדור המתחרה, ועוד לפני שהוצגו התוצאות הממוזגות, רשמה וואן זינוק חד ברווחיות.

 

ההכנסות ב-2020 צמחו ב-17% ל-1.9 מיליארד שקל, הרווח הנקי טיפס ב-28% ל-101 מיליון שקל. הצמיחה בהכנסות נבעה הן מגידול אורגני והן מאיחוד לראשונה של חברות בתחום יישום והטמעה של שירותי מחשוב ענן למערכות בסביבת מיקרוסופט.

 

 

 

עדי אייל, מנכ"ל וואן עדי אייל, מנכ"ל וואן צילום: חזי רגב

 

הצמיחה ברבעון הרביעי הייתה חזקה יותר מאשר בשנה כולה - ברבעון האחרון של 2020 צמחו הכנסות וואן ב-41% ל-588 מיליון שקל, והרווח הנקי קפץ ב-48% ל-34.5 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית וואן טכנולוגיות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בין הגורמים לצמיחה של וואן הייתה עסקת הרכישה של טלדור, שהתבצעה בדרך של מיזוג משולש הופכי, בתמורה ל-250 מיליון שקל במזומן. עם השלמת המיזוג קבוצת וואן מעסיקה כ-6,500 עובדים והפכה לגוף השני בגודלו במשק בתחומה, אחרי חברת מטריקס.

 

עדי אייל, מנכ"ל קבוצת וואן טכנולוגיות, ציין כי מדובר בתוצאות שיא לחברה ובהקשר של רכישת טלדור הוא מוסיף כי זהו "אחד המהלכים האסטרטגיים המשמעותיים ביותר בתולדות וואן. הרכישה משלימה אותנו בתחומים רבים, המאפשרת לנו, בין היתר, כניסה לתחומי ה-BPO והתקשורת, ושתהפוך את וואן לקבוצת ה-IT השנייה בגודלה בשוק הישראלי.

 

"אנו פועלים במרץ בימים אלה להטמעתה של טלדור בתוך וואן, ומעריכים שרכישתה תתמוך בהמשך יישומה של האסטרטגיה להאצת הצמיחה העסקית של וואן ולהרחבת סל הפתרונות שאנו מציעים למגוון לקוחותינו".

x