$
בורסת ת"א

הושלם מיזוג וואן טכנולוגיות וטלדור

מנכ"ל טלדור נתי אברהמי מסיים את תפקידו בעקבות המיזוג; וואן טכנולוגיות דיווחה בנובמבר האחרון על רכישת מלוא מניות טלדור תמורת 250 מיליון שקל, המשקפים פרמיה של 54% על מחיר המניה ב-30 ימי המסחר האחרונים טרום הדיווח; רכישת טלדור מספקת כניסה לעולם תשתית התקשורת

צלי גרינברג 16:5923.02.21
עדי אייל, בעל השליטה (43.54%) ומנכ"ל חברת וואן טכנולוגיות, לוקח לידיו גם את מושכות הניהול בחברת טלדור מערכות מחשבים, שנפרדת מהמנכ"ל שלה מזה 5.5 שנים – נתי אברהמי.

 

זאת, לאחר שהמיזוג בין החברות הושלם בתחילת החודש והפך את וואן טכנולוגיות לחברת המחשוב השנייה בגודלה בישראל (אחרי מטריקס), המעסיקה כ-6 אלף עובדים, ועם מחזור שנתי מצרפי של כ-2.5 מיליארד שקל.

 

 

עדי אייל, מנכ"ל החברה הממוזגת עדי אייל, מנכ"ל החברה הממוזגת צילום: עמית שעל

 

נתי אברהמי, מנכ"ל טלדור היוצא, אמר ל'כלכליסט' כי "ביצענו מיזוג שהיה לשביעות רצון בעלי המניות. לחברה הממוזגת יש כוונה להתנהל תחת מנכ"ל אחד, ואני מחפש את הפרק הבא שלי. אחרי 22 שנה כמנכ"ל בעולמות ההיייטק, מתוכן כ-16.5 שנים כמנכ"ל יעל תוכנה, וב-5.5 השנים האחרונות כמנכ"ל טלדור, אני עדיין לא יודע מה יהיה הפרק הבא, אבל נשאר פתוח לכל הצעה מעניינת, בין אם בחברות ציבוריות ובין אם פרטיות".

 

וואן טכנולוגיות דיווחה בנובמבר האחרון על רכישת מלוא מניות טלדור תמורת 250 מיליון שקל, המשקפים פרמיה של 54% על מחיר המניה ב-30 ימי המסחר האחרונים טרום הדיווח, ושל כ-39% על מחירה עם פתיחת יום המסחר עת דיווחה.

 

מדובר ברכישה הגדולה ביותר שביצעה וואן טכנולוגיות עד היום, לאחר שב-4 השנים האחרונות רכשה חברות ומניות של חברות תמורת סכום כולל של כ-155 מיליון שקל. רכישת טלדור מספקת לחברה נפח נוסף בדמות כניסה לעולמות תשתית התקשורת ואפשרות לספק ללקוחותיה סל פתרונות שלם, שכולל בתוכו את שרותי טלדור.
x