$
מט"ח וסחורות

המטבע הדיגיטלי שהחל כבדיחה שווה כבר יותר מ-6 מיליארד דולר

גיימסטופ לא לבד: קבוצת משתמשים ברדיט מנסה להקפיץ את הדוג'קוין - שזינק בכמעט 500% בשבוע האחרון

חדשות חוץ 23:0929.01.21

דוג'קוין, מטבע דיגיטלי שהחל את דרכו כהלצה, זינק ביממה האחרונה ביותר מ-100%, כאשר משתמשים ברדיט מבקשים להפוך אותו למקביל הקריפטוגרפי לגיימסטופ. מחיר הדוג'קוין עומד על  0.047 דולרים - זינוק של 480% בשבוע, לפי נתוני coingecko. מוקדם יותר היום כבר הגיע לשיא של 0.0723 דולר.

 

 

דוג'קוין נוצר ב-2013 בהתבסס על מם ה"doge" שהיה ויראלי בזמנו, בו נראה כלב מסוג שיבה אינו. הלוגו של הדוג'קוין הוא כלב מסוג זה. המטבע החל כבדיחה אך אומץ מאז על ידי קהילת משקיעים. עלייתו בימים האחרונים אירעה הודות להתלהבות בקרב קבוצת רדיט שנקראת SatoshiStreetBets, המנסה להקפיץ את ערכם של מטבעות קריפטוגרפיים - בדומה לקבוצת WallStreetBets, העומדת מאחורי הנסיקה של גיימסטופ.

 

שווי השוק של הדוג'קוין עומד כעת על 6.1 מיליארד דולר - מה שהופך אותו למטבע הקריפטו ה-12 בגודלו בעולם. המסחר בשעות האחרונות היה תנודתי, כאשר משתמשי רדיט מעודדים אנשים לא למכור ו"להמשיך לדחוף קדימה".

 

דוג'קוין דוג'קוין צילום: גטי

 

אלון מאסק, מייסד טסלה שציוציו על מניות שלחו אותן לעליות חדות בעבר, צייץ לגבי הדוג'קוין באפריל 2019 כי הוא "המטבע האהוב עליו". אתמול הוא צייץ תמונה של שער מגזין Dogue – משחק מילים על חשבון מגזין Vogue. משתמשים רבים של טוויטר ורדיט הבינו זאת כרמז לכך שמאסק נותן את תמיכתו למטבע הקריפטוגרפי.

 

ואולם נראה כי ישנו הבדל בין גיימסטופ לדוג'קוין: קבוצת WallStreetBets מקדמת נרטיב לפיו קניית מניות גיימסטופ יוצרת כאבי ראש לקרנות גידור שלוקחות פוזיציות שורט או מהמרות נגד המניה. ואולם הדינמיקה הזאת לא קיימת סביב הדוג'קוין, ונראה שמי שמקדמים אותו ברשת מעוניינים פשוט ברווחים.

x