$
פנאי

"גמביט המלכה" תהפוך למחזמר בברודווי

הנובלה של וולטר טוויס מ-1983, שהפכה למיני סדרה הנצפית ביותר בתולדות נטפליקס - תעלה על במות ברודווי, לאחר שחברת ההפקות הניו יורקית Level Forward רכשה את הזכויות

מאיה נחום שחל 23:4908.03.21

בימים אלה עובדים בברודווי על עיבוד בימתי לנובלה "גמביט המלכה" של וולטר טוויס מ-1983, שהפכה למיני סדרה הנצפית ביותר בתולדות נטפליקס, כאשר תוך 28 מיום עלייתה לאוויר צפו בה למעלה מ-62 מיליון צופים ברחבי העולם. השחקנית אניה טיילור ג'וי גרפה את פרס השחקנית על תפקידה בסדרה בפרס גלובוס הזהב בשבוע שעבר.

 

 

 

הזכויות לרומן שיעובד למחזמר בברודווי נרכשו על ידי חברת ההפקות הניו יורקית Level Forward .

 

"זו פריבילגיה עבור Level Forward להיות מופקדת על הבאת הסדרה לבמה", מסרו המנכ"ל אדריאן בקר והמפיקה ג'וליה דנץ בהצהרה לעיתונות. "הסיפור הוא קריאת השכמה בתוך מאבקינו העכשוויים למען שוויון מגדרי וגזעי וכולנו ציפייה לקראת הפרויקט".

 

 

"גמביט המלכה" "גמביט המלכה" צילום: Phil Bray/Netflix

 

הרומן הפסיכולוגי של טוויס מספר על ילדת פלא בשחמט ועוסק בנושאים כמו פמיניזם, שחמט, התמכרות לסמים ואלכוהול. עם פרסום הספר רכש עיתונאי ה"ניו יורק טיימס" ג'סי קורנבלוט את הזכויות לתסריט, ועם מותו של הסופר טוויס שנה לאחר מכן נמכרו הזכויות לסרט לאולפן אחר אך הפרויקט לא יצא לפועל. בהמשך נעשו ניסיונות נוספים שלא צלחו לעבד את הרומן לקולנוע, עד שב-2019 הזמינה נטפליקס סדרה בת שבעה פרקים המבוססת על הרומן.

 

פרטים על צוות היוצרים והמשתתפים יפורסמו בהמשך.

 

x