$
קורונה

בריטניה: יו"ר KPMG אמר לעובדיו "להפסיק להתבכיין בגלל הקורונה" - ואולץ להתפטר

ביל מייקל, יו"ר פירמת רואי החשבון אמר זאת לחלק מ-1,500 עובדי החברה בפגישה מקוונת, לאחר שהביעו חששם מהשפעת הקורונה על השכר. מייקל התנצל לאחר השיחה - אך ב-KPMG הודיעו כי יתפטר בזמן שהם חוקרים את הטענות

חדשות חוץ 13:3411.02.21

ביל מייקל, יו"ר פירמת רואי החשבון KPMG בבריטניה התפטר מתפקידו לאחר שקרא לעובדים בפגישה מקוונת להפסיק להתבכיין על הקורונה.

 

מייקל (52), שמרוויח משכורת של 1.7 מיליון פאונד, אמר לפי הדיווחים לעובדים שהביעו חשש מהשפעת הקורונה על השכר, הפנסיה והבונוסים "להפסיק להתבכיין" ו"להתקרבן".

 

 

בהמשך הוא ביטל את הטענה לאפליה לא מודעת בטענה שמדובר ב"שטות גמורה" וסיפר כי נפגש לקפה עם לקוחות על אף הגבלות הקורונה. בשיחת הוועידה השתתפו 1,500 עובדים.

KPMG KPMG צילום: בלומברג

 

 

לאחר פרסום הדברים הוא נאלץ להתנצל וטען כי הם אינם מייצגים את האמונות שלו, אך ב-KPMG הודיעו כי יתפטר בזמן שהם חוקרים את הטענות. "אני יודע שלמילים יש משמעות ואני מתחרט על המילים שבחרתי להשתמש בהן", כתב בתגובה לאחר הפגישה. "אני חושב שהסגר מקשה על כולנו. אני מתנצל על מה שאמרתי ועל הדרך שבה אמרתי את זה". עוד הוסיף כי הקורונה השפיעה בצורה משמעותית על "הדרך שבה אנחנו חיים ועובדים". הוא מכהן כיו"ר מאז 2017, ובמהלך כהונתו ספג לא מעט ביקורת, כולל בשל תרבות רעילה במשרדים.

 

מייקל האוסטרלי נדבק בעצמו בקורונה באביב שעבר ואף אושפז בעקבות זאת בבית החולים. "כשמישהו אומר לך להפסיק להתבכיין באמצע מיתון וכשאנשים מתים...זה ממש חוסר רגישות", התלונן אחד העובדים שהשתתפו בפגישה בפני הפייננשל טיימס.

ביל מייקל יו"ר KPMG בריטניה שהתפטר ביל מייקל יו"ר KPMG בריטניה שהתפטר צילום: KPMG

 

בשנה שעברה הודיעה החברה על קיצוץ של 11% במשכורות של 582 השותפים, במטרה לשמור על מקומות העבודה. פירוש הדבר כי השותפים ירוויחו השנה 572 אלף פאונד לעומת 640 אלף פאונד בשנה שעברה. גם משכורתו של מייקל קוצצה ב-14% ועומדת על 1.7 מיליון פאונד.

 

KPMG מעסיקה 16 אלף עובדים, מרביתם עובדים מהבית בתקופה זו.

x