$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

אקזיט למשפחת שמלצר וקרן טנא: תאגיד איטלקי רוכש את תיבא ב-159 מיליון דולר

תאגיד FAAC האיטלקי רוכש את חברת ניהול החניונים תיבא הישראלית. ל"כלכליסט" נודע כי העסקה נחתמה אתמול והיא תניב רווח נאה לשלושת בעלי המניות בה: קרן טנא (40%), חברת אפקון הציבורית שבראשה עומד ישראל רייף והיא בשליטת משפחת שמלצר (30%), והמייסד יצחק תבורי (30%)

גולן חזני 06:4822.12.20

תאגיד FAAC האיטלקי רוכש את חברת ניהול החניונים תיבא הישראלית תמורת 159 מיליון דולר. ל"כלכליסט" נודע כי העסקה נחתמה אתמול.

 

 

תיבא מתכננת, מפתחת ומייצרת מערכות ועמדות קצה חכמות לניהול ובקרת חניונים, והמכירה תניב רווח נאה לשלושת בעלי המניות בה: קרן טנא (40%), חברת אפקון הציבורית שבראשה עומד ישראל רייף והיא בשליטת משפחת שמלצר (30%), והמייסד יצחק תבורי (30%).

ישראל רייף, יו"ר אפקון שבשליטת משפחת שמלצר ישראל רייף, יו"ר אפקון שבשליטת משפחת שמלצר צילום: תומי בהרפז

 

 

אריאל הלפרין, מנהל קרן טנא אריאל הלפרין, מנהל קרן טנא צילום: אתר קרן טנא

 

הכנסות תיבא ב־2020 יהיו 57 מיליון דולר, ומכירותיה בעיקר בישראל ובארה"ב. אפקון נכנסה להשקעה בה לפני זמן ארוך, ואילו קרן טנא רכשה את חלקה ב־2015 ב־24 מיליון דולר, ותרשום רווח של פי 2.7 על השקעתה.

 

רכישה של חברה ישראלית בידי חברה איטלקית אינה שכיחה. FAAC מעסיקה 3,400 עובדים והמטה שלה נמצא בבולוניה. תחום ניהול החניונים הוא רק אחד מהתחומים שבהם היא פועלת, ומכירותיה השנתיות מגיעות ל־620 מיליון יורו.

x