$
קורונה

ארה"ב: הושגה פשרה לקראת אישור עוד חבילת סיוע בסך 900 מיליארד דולר

לפי הפשרה, הבנק המרכזי ישמור על סמכותו להקים תוכניות למתן הלוואות חירום מבלי להזדקק לאישור הקונגרס. הסיוע החדש כולל בין השאר 300 דולר תוספת שבועית לדמי האבטלה, סבב חדש של מענקים ישירים בגובה 600 דולר למשקי בית ו-30 מיליארד דולר לעסקים קטנים

שירות כלכליסט 13:2620.12.20

המחוקקים בארה"ב הצליחו להגיע להסכמה על הפרטים האחרונים לקראת אישור חבילת תמריצים בגובה 900 מיליארד דולר לשיקום הכלכלה מנזקי משבר הקורונה. חבילת התמריצים צפויה לעלות להצבעה בסנאט ובבית הנבחרים עוד היום (א').

 

 

 

פריצת הדרך הושגה לאחר שחברי הסנאט הדמוקרטים והרפובליקנים הצליחו להגיע לפשרה בשעות הלילה בנוגע לסמכות הענקת הלוואות החירום של הבנק הפדרל רזרב.

 

לפי הפשרה, הבנק המרכזי ישמור על סמכותו להקים תוכניות למתן הלוואות חירום מבלי להזדקק לאישור הקונגרס, עם זאת הוא לא יוכל לשחזר תוכניות הזהות לאלו שנפתחו במרץ בתחילת התפרצות המגפה מבלי אישור הקונגרס.

 

 

הקונגרס האמריקאי הקונגרס האמריקאי צילום: בלומברג

 

 "אנחנו יכולים להתחיל בסגירת שאר החבילה שתספק סיוע נחוץ למשפחות, לעובדים ולעסקים", מסר מנהיג הרוב בסנאט מיץ' מקונל. באתר CNBC דיווחו כי שאר חילוקי הדעות אמורים להיפתר בשעות הקרובות.

 

לפי מתווה החבילה עליה כבר הוסכם בשבוע שעבר, היא תכלול 300 דולר תוספת שבועית לדמי האבטלה, סבב חדש של מענקים ישירים בגובה 600 דולר למשקי בית, מימון בגובה 30 מיליארד דולר לעסקים קטנים, מעל 80 מיליארד דולר לבתי ספר והקצאת כסף לתכנית הפצת החיסונים נגד קורונה. חבילת התמריצים עליה יצביעו היום הסנאט ובית הנבחרים תכלול גם תקציב הנחוץ על מנת למנוע השבתה של הממשל. המימון הנוכחי מסתיים בחצות (שעון וושינגטון).

 

הנשיא היוצא דונלד טראמפ דחק במחוקקים לקדם את האישור. "תעשו את זה, ותחלקו כסף בתשלומים ישירים", כתב בציוץ היום.

 

 

x