$
קולנוע וטלוויזיה

השחקן שון קונרי, כוכב סרטי ג'יימס בונד, מת בגיל 90

קונרי הסקוטי היה הראשון שגילם את דמותו של הסוכן המיוחד 007 בסדרת סרטי ג'יימס בונד. במהלך הקריירה זכה בפרסים רבים, בהם באוסקר על תפקידו בסרט הבלתי משוחדים

שירות כלכליסט 14:3431.10.20

סר שון קונרי מת בגיל 90. השחקן הסקוטי התפרסם בעיקר בזכות תפקידו כג'יימס בונד. הוא היה הראשון שגילם את הדמות ושיחק את המרגל הבריטי בשבעה סרטים, ביניהם מרוסיה באהבה וגולדפינגר ולדעת רבים נחשב לבונד הטוב מכולם.

 

 

 

במהלך קריירת המשחק הארוכה שלו הוא זכה בפרסים רבים, ביניהם פרס האוסקר ב-1988 לשחקן המשנה הטוב ביותר בסרט הבלתי משוחדים, הבאפטא ושלושה גלובוס הזהב. מלבד ג'יימס בונד, סרטיו המפורסמים כוללים את המרדף אחר אוקטובר האדום, אינדיאנה ג'ונס והבריחה מאלקטרז. בשנת 2000 הוא זכה לתואר כבוד מטעם המלכה.

 

שון קונרי שון קונרי צילום: רויטרס

 

 

קונרי נולד באדינבורו באוגוסט 1930 לאב פועל במפעל ואם מנקה. בגיל 13 פרש מהלימודים והחל לעבוד כמחלק חלב ולאחר מכן הצטרף לחים הים הבריטי. לאחר שחרורו בשל בעיות בריאות עבד בין השאר כנהג משאית, מציל ודוגמן. הציעו לו אף לשחק בקבוצת הכדורגל של מנצ'סטר יונייטד תמורת 25 פאונד בשבוע, אולם הוא ויתר על ההזדמנות לטובת קידום קריירת המשחק.

 

על אף הצלחתו, ב-2006 ויתר על ההצעה לשחק את גנדלף בסרטי שר הטבעות, והכריז כי הוא עייף מלשחק ונמאס לו "מהאידיוטים שעושים סרטים בהוליווד".

 

הוא היה נשוי פעמיים ויש לו בן אחד, השחקן ג'ייסון קונרי.

x