$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

בלווטניק מוכר לרקנאטי את ערוצי הספורט, הילדים והכנסת; נשאר עם ערוץ 13

איש העסקים לן בלווטניק צפוי למכור את מניותיו בערוצי הטלוויזיה של RGE לשותפיו, משפחת רקנאטי תמורת כ-90 מיליון שקל

גולן חזני 06:4723.09.20

לן בלווטניק מוכר את מניותיו בערוצי הטלוויזיה של RGE לשותפה משפחת רקנאטי. ל"כלכליסט" נודע כי בלווטניק מנהל מו"מ מתקדם למכירת אחזקותיו בחברה (50%) למשפחת רקנאטי, על פי הערכות תמורת כ־80־90 מיליון שקל.

 

 

 

אם תיחתם העסקה תהפוך משפחת רקנאטי לבעלת המניות כמעט היחידה בחברה. את המו"מ מטעם המשפחה מוביל שי רקנאטי ואילו מצד בלווטניק מוביל את המו"מ נדב טופולסקי המשמש גם כיו"ר RGE. העסקה צפויה להיחתם כבר בשבועות הקרובים.

 

עיקר פעילותה של RGE ממוקדת בערוץ הספורט שמחזיק בזכויות השידור של ליגת האלופות בכדורגל בארץ ובמשחקי מכבי תל אביב בכדורסל ביורוליג וכן בליגת הכדורסל עצמה. בנוסף מחזיקה החברה בערוץ הילדים, וכן בערוץ הכנסת. החברה בוחנת גם כניסה לתחום הטלוויזיה על גבי האינטרנט.

 

מימין: לן בלווטניק ושי רקנאטי. רמז לכוונת בלווטניק לצאת מעסקי המדיה בישראל? מימין: לן בלווטניק ושי רקנאטי. רמז לכוונת בלווטניק לצאת מעסקי המדיה בישראל? צילומים: יואב דודקביץ, פזית עוז

 

לפני שנה רכש בלווטניק את חלקו של אביב גלעדי ב־RGE ומאז הוא מחזיק בחלקים שווים עם משפחת רקנאטי בחברה. מעט לפני הרכישה החליף טופולסקי את אביב גלעדי כיו"ר RGE.

 

שחקן מרכזי באסיה

 

בלווטניק הוא שחקן משמעותי בשוק שידורי הספורט באירופה ובאסיה, באמצעות חברת DAZN, שבה השקיע מעל מיליארד דולר. החברה היא בעלת זכויות השידור של ליגת האלופות והליגה האנגלית במספר מדינות מובילות באירופה (ביניהן גרמניה אוסטריה ושווייץ, מזרח אסיה ויפן). DAZN משדרת גם תכני ספורט כמו כדורגל, טניס וכדורסל בסטרימינג במנוי של 10 דולר בחודש. עם רכישת זכויות השידור של ליגת האלופות בגרמניה ב־2017 זכתה החברה לדריסת רגל עם ספורט מרכזי באחד משוקי הכדורגל הגדולים של אירופה.

 

בעוד שהחברה האירופית של בלווטניק מייצרת גם תוכן ומהווה גם פלטפורמה לשידורים, הרי שערוץ הספורט ו־RGE מתמקדים בזכויות שידור בלבד, וייתכן שזו אחת הסיבות להחלטה של בלווטניק לצאת מהחברה.

 

ההחלטה מפתיעה במידה מסוימת מאחר שכאמור רק באוקטובר האחרון רכש בלווטניק את מניותיו של השותף אביב גלעדי בחברה בה שימש גלעדי כיו"ר 19 שנה. גלעדי היה מהדוחפים להשקעה של RGE בערוץ 10, אבל לאחר המיזוג עם רשת מבנה הבעלות על הערוץ הממוזג 13 נעשה באופן אישי ולפי ההזרמות של כל שותף, כך שבלווטניק, שהזרים עשרות מיליוני שקלים השנה לערוץ - נהפך לבעל המניות העיקרי.

 

בסביבת בלווטניק מדגישים שהמכירה תאפשר לו להתמקד באחזקת המדיה האחרונה שלו בארץ - ערוץ 13. בשנים האחרונות ניהל מו"מ יותר מפעם אחת על הכנסת משקיעים לערוץ, אבל מגעים אלה לא הבשילו לכלל עסקה. במשך השנתיים האחרונות הכחישו נציגיו של בלווטניק שמועות על כוונותיו למכור את הערוץ ולצאת מעסקי המדיה בארץ.

x