$
30 דקות

30 דקות או פחות

במקום לנסות ללמד את המחשבים, קורטיקה מייצרת חיקוי של קליפת המוח

קרינה אודנייב ניסתה למצוא דרך שבה מחשבים יבינו את הסביבה ללא עזרה חיצונית, ומצאה פתרון מקורי. כיום היא עומדת בראש קבוצת חברות שפעילות במגוון תחומים ומתמודדות מול החברות הגדולות בעולם

שירות כלכליסט 16:0221.09.20

יותר ויותר חברות עוסקות בבינה מלאכותית או נעזרות בה, כולל ענקיות הטכנולוגיה. קרינה אודנייב, מנכ"לית קורטיקה ואחת ממייסדות החברה, מסבירה במה שונה הטכנולוגיה שלה: "חברות אחרות עוסקות ב-Deep Learning, אנחנו מחקים את הדרך שבה קליפת המוח של יונקים מעבדת אותות". אודנייב מסבירה כי בעוד חברות אחרות מציגות בפני אלגוריתם כמויות גדולות של תמונות מתויגות של חתול, למשל, כדי שהמחשב ילמד להכיר את החיה, קורטיקה מציגה מידע לא מעובד והמערכת שלה יודעת לזהות את הסביבה בעצמה.

 

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

 

החברה הוקמה בשנת 2007, אחרי שאודנייב הכירה בשירות ב-8200 ואת השותף שלה יגאל רייחלגאוז ושניהם גם למדו יחד בטכניון. השניים עסקו ב"פער הגדול בין יכולות של יצורים הכי פשוטים כמו חולדה לבין היכולות של המכונות בכל מה שנוגע להבנה של הסביבה ואותות טבעיים", היא מסבירה. "המחשבים הרבה יותר טובים מאיתנו בעיבוד נתונים ומספרים בכמויות גדולות, אבל בכל מה שקשור בהבנה של הסביבה, לזהות בשנייה אחת איפה אנחנו נמצאים, לחזות מה יקרה מסביבנו - זה לא היה קיים בעולם של בינה מלאכותית".

 

קרינה אודנייב קרינה אודנייב צילום: אוראל כהן

 

 

כיום קורטיקה היא כבר קבוצת שכוללת ארבע חברות שמשתמשות ביכולות הטכנולוגיה לתחומים שונים כמו זיהוי פנים, רכב, פינטק ועוד, שגייסו בסך הכל קרוב ל-100 מיליון דולר.

 

בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" מספרת אודנייב על ההתחלה בארץ בתור עולה חדשה שהגיעה בגיל 12 מאוזבקיסטן והתמקמה עם משפחתה במצפה רמון, על הפעילות של החברות השונות בקבוצה ואיך היא מתמודדת מול התחרות מצד חברות הטכנולוגיה הגדולות.

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

 

x