כלכלה ומדיניות

אותר מכתב שיועד לטראמפ והכיל רעל מסוג ריצין

לפי דיווחים בארה"ב, המכתב אותר במתקן לניטור דואר המיועד לבית הלבן; נערכת חקירה באשר למקורו, וההערכה היא כי נשלח מקנדה; לפי אחד הדיווחים, מכתבים אחרים שהכילו ריצין אותרו במקביל, לאחר שנשלחו לבתי כלא

שירות כלכליסט 22:5719.09.20

מכתב ובו רעל קטלני מסוג ריצין נשלח לבית הלבן ואותר לאחרונה, כך מתפרסם היום (שבת) בארה"ב. הניו יורק טיימס דיווח כי ההערכות בקרב החוקרים כעת הן כי הוא נשלח מקנדה.

 

 

 

לפי הדיווח, המכתב שמוען לנשיא דונלד טראמפ התגלה במתקן מחוץ לבית הלבן. במתקן זה מתבצעת פעילות ניטור לדואר שנשלח למעונו של הנשיא. אתר CNBC מדווח כי מכתבים נוספים שהכילו ריצין אותרו במקביל במקומות אחרים, אך רק אחד מהם מוען לדמות פוליטית - טראמפ - והאחרים נשלחו לבתי כלא. כך לפי גורם אכיפת חוק שצוטט באתר, אך לא נקב במספרם של המכתבים האחרים שאותרו.

 

 

הבית הלבן הבית הלבן צילום: שאטרסטוק

 

עוד פורסם כי ה-FBI, השירות החשאי ושירות הדואר של ארה"ב עורכים חקירה בדבר מקורו של המכתב. לפי גורמים רשמיים, הוא אותר במסגרת בדיקה במכשיר שיקוף, ובדיקות שנערכו בו - הן במקום עצמו והן במעבדה - גילו כי המכתב מכיל רעל.

 

טרם נמסרה תגובה מהבית הלבן.

 

ה-FBI מסר בהודעה שפרסם בטוויטר כי הארגון בודק יחד עם "שותפיו בשירות החשאי ובדואר האמריקאי מכתב חשוד שהתקבל במשרד דואר של ממשלת ארה"ב. בשלב זה לא ידוע על איום על ביטחון הציבור".

x