$
שוק ההון

עסקה מחשמלת: אלקטרה תבצע עבודות במפעל הרכבים של טסלה ב-70 מיליון יורו

החברה חתמה על הסכם באמצעות חברת הבת הפולנית שלה, לביצוע עבודות אלקטרו-מכאניות במפעל הראשון באירופה לענקית הרכב החשמלי של אלון מאסק; המפעל מוקם בימים אלה ליד ברלין ומיועד לייצר את המכונית מדגם Y של טסלה

חזי שטרנליכט 09:2703.09.20

עסקה מסקרנת לקבוצת אלקטרה באירופה. החברה חתמה על הסכם באמצעות חברת הבת הפולנית שלה לביצוע עבודות אלקטרו-מכאניות לענקית הרכב החשמלי טסלה (Tesla), שהוקמה ומנוהלת על ידי אלון מאסק, המחזיק בכ-20% מהון המניות שלה.

 

 

אלקטרה תבצע את העבודות במפעל הענק של טסלה לייצור רכבים חשמליים שמוקם בימים אלה בסמוך לברלין, בעלות כוללת של 70 מיליון יורו. זהו המפעל הרביעי של טסלה בעולם, והראשון שמוקם באירופה.

 

מייקי ודני זלקינד בעלי השליטה באלקטרה והמנכ"ל איתמר דויטשר מייקי ודני זלקינד בעלי השליטה באלקטרה והמנכ"ל איתמר דויטשר

 

המפעל החדשני מיועד לייצר את מכונית דגם Y של טסלה, הוא יהיה מהמתקדמים מסוגו בעולם בתחום ייצור הרכב החשמלי. חברת-הבת הפולנית של קבוצת אלקטרה, Electra M&E Polska , מתמחה בביצוע מערכות מסוג זה עבור חברות רכב באירופה, וההסכם החדש עם טסלה הינו מבחינת החברה הישג שהינו צעד נוסף במיצובה כשחקן מוביל בתחום זה באירופה.

 

לאחרונה השלימה חברת-הבת הפולנית Electra M&E Polska, עבודות אלקטרו-מכאניות בסך כולל של כ-65 מיליון אירו עבור שורה של חברות רכב מובילות, ביניהן: פולקסוואגן המפעלים בפולין ובגרמניה, אאודי, במפעל שהוקם ב- Ingolstadt בגרמניה ומרצדס, במפעל ענק למנועים שהוקם במערב פולין, וזאת במקביל לחוזי שירות עבור חברת פולקסוואגן בפולין.

 

אלון מאסק מייסד מנכ"ל טסלה מכונית חשמלית אלון מאסק מייסד מנכ"ל טסלה מכונית חשמלית צילום: EPA

 

 

 

 

 

x